Porsche’den Maria Sharapova Kararı

Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda yapılan doping testi sonucunda kanında meldonium maddesi bulunan 28 yaşındaki ünlü tenis oyuncusu Maria Sharapova’nun sponsorları ünlü sporcuyu tek tek terketmeye başladı.

Uluslararası Tenis Federasyonu ITF, Sharapova’yı 12 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere hakkında verilecek karar açıklanana kadar geçici olarak müsabakalardan men etti.

Ünlü tenisçi Maria Sharapova’nın kanında doping maddesi bulunmasının ardından üç yıldır sponsoru olan Porsche’den askıya alma kararı geldi. Porsche, Sharapova’yı 2014 yılında markanın ilk kadın büyükelçisi olarak atamıştı. Sözleşmenin yıl sonunda bitmesi planlanıyordu. Porsche sözcüsü, şimdilik Sharapova’nın katılımıyla düzenlenecek etkinliklerin ertelenebileceğini belirtip uzun vadedeki ilişkiler için henüz bir karar alınmadığını söyledi.
Maria Sharapova’nın sponsoru olan Nike ve Tag Heuer gibi markalar da şimdilik ilişkilerini askıya aldıklarını açıkladılar.

Forbes dergisine göre Maria Sharapova, 2015 yılında kazandığı maçlar ve sözleşmelerle 30 milyon dolara yakın para kazanarak, dünyanın en çok kazanan kadın sporcuları arasına girdi.

Yeni Porsche Macan
Porsche Cayman S
2016 Detroit Otomobil Fuarı
Volkswagen “Das Auto” Sloganını Değiştiriyor
Dünya Otomotiv Üretimi