Renault KADJAR

Renault Kadjar
Crossover-SUV sınıfında Renault’un yeni modeli Kadjar, Fransız otomotiv markası Renault ile Japon otomotiv markası Nissan’ın gerçekleştirdiği ortak çalışma sonucunda üretildi. Renault ve Nissan markaları, birbirlerinin değişen oranda hisselerine sahip oldukları bir ortaklığı 2002 yılından beri sürdürüyorlar. Bu ortaklık neticesinde Renault, Dacia ve Rsm. Nissan ittifakı dünya genelinde 4. büyük otomobil üretici konumunda.

Renault Kadjar’ın tasarımı ve teknik özellikleri: Renault Kadjar, Nissan Qashqai ile pek çok ortak mekanik parçaya sahip. Renault Kadjar dış tasarımında Renault markasının güncel tasarım anlayışını yansıtmakla beraber ön bölümünde farların ve radyatör ızgarasının dizaynı, yan görünümünde oval ve güçlü hatlarıyla, 200 mm zemin yüksekliği, alüminyum tavan barları, yan korumaları, ön ve arka tampon alt koruma plakalarıyla oldukça rekabetçi bir duruş sergiliyor.  Sinyal verdiğinizde veya 40 km/saat’ten düşük hızlarda direksiyonu çevirdiğinizde etkinleşen ve virajlarda yan görünürlüğü artıran adaptif sis lambaları bulunuyor. Hem kısa hem de uzun far işlevi gören iki adet “Pure Vision” LED modülü taşıyan Renault Kadjar’ın farları halojen lambalardan % 20 daha güçlü. 17″ ve 19″ alüminyum alaşımlı jantlar araca şık bir görünüm veriyor.

Renault Kadjar, arka tarafta, 910 mm arka tavan yüksekliği mesafesi ve 1455 mm arka dirsek genişliği mesafesiyle sınıfının en iyileri arasında. Renault Kadjar’ın iç ortamında panoramik cam tavanla birlikte aydınlık geniş iç mekan daha da geniş görünüyor. Çift dikişli döşemeler, bedeni saran koltuklar, yumuşak dokunuşlu kokpit, yüksek ve geniş orta konsol, krom çerçeveli sayaçlar ve vites kolu aracın iç ortamında konfor ve kaliteye verilen önemi vurguluyor. Renault Kadjar’da bagaj tamamen düz bir taban sunan yüksek pozisyon ve 527 litrelik yükleme hacmi oluşturan alçak pozisyon olmak üzere 2 ayrı seçenekle genişliyor. Renault Kadjar’ın yolcu bölümüne dağıtılmış 30 litre eşya gözü ve bulunuyor. R-Link 2 multimedya sistemini kendinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Renault Kadjar dizel ve benzinli motor seçenekleri: Renault Kadjar’da sunulan yüksek verimliliğe sahip motor seçeneklerinin tümü Stop & Start sistemiyle donatılmış. Renault Kadjar’da tercih edebileceğiniz, iki dizel ve bir benzinli olmak üzere üç motor seçeneği; konforlu bir sürüş ile birlikte sıradışı yakıt verimliliği sağlayan Energy dCi 110 dizel motor, 320 Nm torka sahip Energy dCi 130 dizel motor ve turbo özelliğiyle birlikte etkileyici yakıt ekonomisi ve performans sunan Energy TCe 130 benzinli motor. Renault Kadjar, 4×4 ve 4×2 versiyonlarıyla satışa sunuluyor.

Renault Kadjar’ın dinamik ve esnek EDC 6 ileri çift kavramalı otomatik vites kutusu, sürücünün hareketlerine anında tepki veriyor. Vites değişme süresi yalnızca 290 ms ve çift kavrama mekanizması yumuşak, anında ve sarsıntısız vites geçişi sağlıyor.Renault Kadjar 4×4: Renault Kadjar, All Mode 4×4-i çekiş sistemi ile sağlanan 2WD, Auto veya Lock seçenekleriyle dinamik sürüş yeteneğine sahip. 2WD modunda, araç yalnızca ön iki tekerin çekişiyle çalışıyor. Normal sürüş koşullarında, bu modda yakıt ekonomisi en üst düzeyde. Auto modunda, normal sürüş koşullarında tork yalnızca ön tekerlere aktarılırken çekiş kaybı olursa, torkun %50’ye kadarı arka tekerleklere aktarılıyor. Lock modunda Tork ön ve arka tekerlekler arasında yarı yarıya paylaştırılıyor ve kum, çamur veya kar gibi yumuşak zeminlerde tutuş düzeyini artırmak için 40 km/saat’e kadar korunuyor.

Renault Kadjar, Touch ve Icon donanım versiyonlarıyla satışa sunuluyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Kampanyalar
Renault 2015 fiyat listesi
Renault Clio
Yeni Renault Megane
Renault Talisman