Renault TALISMAN

115 yıldan uzun bir geçmişe sahip olan Fransa kökenli otomotiv markası Renault, yeni sedan otomobil modeli Renault Talisman ile D segmentinde rekabet etmeyi hedefliyor. Renault Talisman güçlü ve sade hatlardan oluşan gövde tasarımıyla geniş bir görünüm sergiliyor. Bunun yanında LED farlar ve arka sinyaller, Renault Talisman modelinin dikkat çeken tasarım unsurları arasında. Otomobilin dış dizaynında, arka kapıların ortasından başlayarak arka sinyallere ve bagaj kapağına kadar uzanan hatlar, araca güçlü bir görünüm kazandırmış.

Renault Talisman’ın tasarımı:Renault Talisman modelinde ön farların üzerinden başlayan ve farların alt bölümünde ayrılarak ön tampon üzerinde farın alt çizgisi boyunca devam eden son derece dikkat çekici ön LED farlar ve geniş arka sinyal lambaları, otomobile karakteristik bir görünüm sağlıyor. Renault Talisman’ın ön bölümünde krom unsurlar bulunan geniş radyatör ızgarası ve ortasında markanın büyük amblemi yer alıyor. Renault Talisman genel görünümüyle geniş ve güçlü bir duruş sergiliyor.

Renault Talisman’ın özellikleri:Renault Talisman modelinde konfor özelliklerine ayrı bir önem verilmiş. Yüksek koltuk sırtları, geniş koltuk başlıkları, napa deri döşemeler ve altı farklı ayar kumandası, tercih ettiğiniz sürüş moduna bağlı olarak koltuklarda ısıtma, soğutma veya masaj fonksiyonu ve Yeni R-Link 2 multimedya sisteminin dokunmatik ekranını kullanarak tercihlerinizi kaydedebileceğiniz 6 farklı profil Renault Talisman’ın sunduğu konfor özellikleri arasında. Büyük bir bagaj hacmine (608 dm3 VDA) sahip olan Renault Talisman, 4Control dört tekerlekten manevra sistemini aktif amortisörlerle bir araya getiren tek D segment sedan otomobil.

Renault Talisman modelinin iç ortamında, kaliteli malzemelerin yanı sıra günümüz otomobillerinde sıkça görmeye alıştığımız dokunmatik geniş ekranlı multimedya sistemi dikey olarak konumlandırılmış ve araç içinde kaliteli bir ses için Bose marka ses sistemi kullanılmış.

Renault Talisman motor seçenekleri: Renault Talisman , Touch ve Icon olmak üzere 2 donanım paketi ve 3 dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Renault Talisman, Touch donanım paketinde ;1.5 dCi 110 hp , 1.6 dCi 130 hp ve 1.6 dCi EDC 130 hp motor seçenekleriyle, Icon donanım paketinde; 1.6 dCi EDC 130 hp ve 1.6 dCi EDC 160 hp motor seçenekleriyle satışta.

Renault Talisman boyutları: Renault Talisman modeli, Renault’un yeni CMF D platformunda geliştirildi. Otomobilin uzunluğu 4.85 metre, genişliği 1.87 metre, yüksekliği 1.46 metre, dingil mesafesi 2.81 metre, arka koltuktaki diz mesafesi ise 262 mm olarak belirtiliyor. Şerit takip sistemi ve eller serbest park sistemi, eller serbest açılan bagaj kapağı, geri görüş kamerası, güvenli mesafe uyarısı gibi güvenlik sistemlerine sahip olan otomobil, 420 milyon Euro yatırım yapılan Douai (Fransa) tesislerinde üretiliyor.Renault Talisman, donanım ve motor versiyonları
Renault Talisman Touch 1.5 dCi 110 hp
Renault Talisman Touch 1.5 dCi EDC 110 hp
Renault Talisman Touch 1.6 dCi 130 hp
Renault Talisman Touch 1.6 dCi EDC 130 hp
Renault Talisman Icon 1.5 dCi EDC 110 hp
Renault Talisman Icon 1.6 dCi EDC 130 hp
Renault Talisman Icon 1.6 dCi EDC 160 hp

Renault Talisman “2017 Yılı Business Car” seçildi. Danimarka’da düzenlenen organizasyonda aynı segmentte 10 farklı markanın modelinin yer aldığı mücadelede jüri üyeleri iki gün boyunca otomobilleri değerlendirdi ve Renault Talisman bu ödüle layık görüldü. Danimarka’da ilk kez bir Fransız otomobili “Business Car” ödülüne layık görülmüş oldu.

Renault Talisman, özel serisi S-Edition
Zarif ve şık tarzı, üstün sürüş ve kontrolü, konforlu iç mekanı ve olağanüstü performansı ile Renault Talisman, pazarın en popüler modellerinden biri olma özelliğini koruyor. Renault Talisman S-Edition versiyonu ile birlikte sunulan yeni 1.8 TCe 225 benzinli motoru ile ürün gamını genişleten Renault Talisman, kırmızı siyah renklerle sportif bir iç tasarıma sahip. Yeni versiyonda 4-Control paketi ve yeni 19 inç alüminyum jantlar da standart olarak sunuluyor.

Geniş donanım seviyesi ile (ADAS Paketi ve Görüş Sistemi, Multi-Sense, koltuk masajı vb.) sportif tarzı ve özel donanımları bir arada sunan Renault Talisman S-Edition, 4Control Paketi ve Elektronik Amortisör Kontrolü’nü standart olarak sunuyor. Renault Talisman S-Edition’ın iç mekanında sportif özellikler göze çarpıyor. Siyah deri ve kırmızı dikişli döşeme ve gösterge tablosu, deri direksiyon simidi, vites kolu kaplaması, S-Edition işlemeli aksesuarlar ve alüminyum donanımlar dikkat çekiyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Renault Clio
Yeni Renault Megane Sedan
Renault Kadjar
Renault Fiyat Listesi
Renault Kampanyaları