SEAT Tarraco

SEAT’ın yeni SUV modeli Tarraco
SEAT’ın yeni modeli Tarraco, Ateca ve Arona ile birlikte markanın üçüncü SUV modeli olarak aileye giriş yaptı. Teknolojisi ve pratikliği ile öne çıkan SEAT Tarraco, 5 ve 7 koltuklu seçenekleriyle müşterilerine daha fazla esneklik sunuyor. Markanın gelecek yıllarda izleyeceği tasarım anlayışını da yansıtan bu SEAT Tarraco, dünyada 2019 yılının başlangıcında piyasaya sunulacak.

SEAT markasının yeni SUV modeli Tarraco, adını tarihi ve kültürel bir merkez olan Akdeniz şehri Tarragona’dan alıyor. Tarraco ismi sosyal medyada #SEATseekingName yarışmasının final aşamasına katılan 140 binden fazla kişinin oyuyla seçildi.

SEAT’ın Martorell tesislerinde tasarlanıp geliştirilen ve Wolfsburg’da üretilen yeni araç, firmanın SUV ürün atağında son aşamayı temsil ediyor ve yeni SEAT modellerinin gelecek tasarım dili hakkında bir ipucu veriyor. SEAT markasını yeni bir müşteri segmentine de dahil edecek olan SEAT Tarraco, 5 veya 7 koltuklu gelişmiş bir sürüş konforuna ve yüksek sürüş pozisyonuna sahip olmak isteyen sürücüler için tasarlandı.

Yeni SEAT Tarraco, Style ve Xcellence olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sunulacak.

SEAT başkanı Luca de Meo, markanın son zamanların en büyük ürün atağında olduğunu, ilk büyük SUV modelimiz olan yeni SEAT Tarraco’nun firmanın geleceğinin bir parçasını oluşturduğunu ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirtiyor.

Dinamizmi ve fonksiyonelliği tek bir araçta görmek isteyen sürücüler için tasarlanan Yeni SEAT Tarraco’nun Dinamik Şasi Kontrolü (DCC), sürücü koltuğunda sportif bir his yaratarak, farklı özellikte ve uzun mesafeli yollarda daha konforlu sürüş sunuyor. Sürücü istediği ayarı seçebiliyor veya sistemin aracı yol koşullarına ve sürüş tarzına otomatik olarak uyarlamasını tercih edebiliyor. Tüm bu gelişmiş özelliklerin yanında, MQB-A uzun aks mesafesi, Volkswagen Grubu’nun en yeni teknolojisi ve büyük SUV’un temelini oluşturan önemli bir yapı taşı olarak karşımıza çıkıyor.

SEAT Tarraco’nun tüm motor seçeneklerinde turboşarj ve start-stop teknolojileri mevcut. Aracın benzinli ve dizel olmak üzere 150 HP ile 190 HP güç üreten motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motor seçenekleri; 150 HP güç üreten altı vitesli manuel şanzımanlı 1.5 litrelik TSI motor ve 190 HP güç üreten yedi vitesli DSG otomatik şanzımanlı 2.0 litrelik TSI motordan oluşuyor. Dizel seçenekleri ise 2.0 litre hacme sahip 150 HP ve 190 HP motorlardan oluşuyor ve tüm 2.0 litre motor seçenekleri 4Drive sistemi ile sunuluyor. Yeni SEAT Tarraco’nun Türkiye’de ilk etapta, 1.5 litrelik TSI motor ve DSG otomatik şanzımanlı versiyonu ile sunulması planlanıyor.Yeni SEAT Tarraco, zorlu sürüş koşullarında dahi sürüşü daha konforlu ve daha güvenli hale getirmek için gerekli tüm sürüş destek sistemlerine sahip. Şerit Takip Asistanı ve bisiklet/yaya algılama özelliğini içeren Ön Bölge Asistanı gibi iyi bilinen sistemler Avrupa’da standart olarak sunulurken; Kör Nokta Tespit Sistemi, Trafik İşareti Algılama, Trafik Sürüş Asistanı, ACC (Adaptif Hız Sabitleme Sistemi), Far Asistanı ve Acil Durum Asistanı, opsiyonel donanımlar arasında. SEAT için güvenliği bir üst seviyeye çıkaran Tarraco, Acil Çağrı, Çarpışma Öncesi Asistan ve Devrilme Algılama özelliklerini de içeriyor. Yani araç, her durumda en katı güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış.

Büyük boyutlar, tasarım ekibine estetik, bütünlük ve belli amaçlara sahip oranlar arasında daha iyi bir denge yaratmak için ilham kaynağı olmuş. Yeni SEAT Tarraco, 4.735 mm uzunluğu ve 1.658 mm yüksekliği ile son derece geniş bir iç mekana ve heybetli bir dış görünüşe sahip olsa da, modelin genel tasarımı itibarıyla hafiflik ve sağlamlık özellikleri dikkat çekiyor.

Ön tasarım, araca karakter kazandıran daha belirgin bir ızgara ile SEAT’ın yeni tasarım anlayışı hakkında ipucu veriyor. Ayrıca gövdede daha girintili duran full LED farlar, markanın üçgen imzasını koruyarak daha odaklı bir görüntü yaratıyor.

Aydınlatma teknolojisi, SEAT Tarraco modelinin önemli bir unsuru. Hem Xcellence hem de Style versiyonunda iç ve dış aydınlatma öğelerinde %100 LED teknolojisinden faydalanılıyor olması, mühendislere yaratıcılık konusunda daha fazla özgürlük, müşterilere de daha net ve daha keskin bir görüş sunuyor.

İşlevselliğin çok önemli olduğu arka bölümde odak noktası, SUV’un genişliğini ve pratikliğini vurgulayan aydınlatma konsepti ve bagaj kısmındaki yükleme alanının alçak konumlandırılmasıdır. LED aydınlatma, ayrıca dinamik arka sinyal lambalarını da mümkün hale getiriyor.

Yeni SEAT Tarraco’nun Koyu Kamuflaj, Oryx Beyaz, Reflex Gümüş, Atlantic Mavi, Indium Gri, Titanium Bej, Derin Siyah ve Urano Gri olmak üzere sekiz renk seçeneğiyle sunulması planlanıyor.

SEAT mühendisleri yolcuları saran bir iç mekan yaratmak için çok sıkı çalışmış. Ön konsol boyunca uzanan ve Tarraco’nun genişliğini vurgulayan yatay bir çizgi sayesinde iç mekandaki ferahlık hissi artırılırken, aynı zamanda premium bir kalite hissi yaratılmış.

Dijitalleşen dünyada, SEAT Tarraco’nun iç mekanı SEAT’ın önemli bilgileri sürücüye pürüzsüz bir şekilde aktarılmasını sağlayan 10.25” boyutundaki dijital gösterge paneliyle donatılmış.

Dünya genelinde, satışlarına 2019 başı itibariyle başlanacak olan yeni SEAT Tarraco’nun Türkiye’de 2020 yılının ilk çeyreğinde SEAT Yetkili Satıcıları’nda yerini alması planlanıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgilere SEAT Yetkili Satıcıları’ndan ulaşabilirsiniz.

SUV – Crossover Farkı
SEAT Kampanyaları
SEAT Arona
SEAT Fiyat Listesi
SEAT Ateca