Yeni Skoda RAPID

Yeni Skoda RAPID; optimize edilmiş iç ve dış mekan

Skoda, Rapid ve Rapid Spaceback modellerinin zarif ve uygun fiyatlı aile tercihlerini çok sayıda yenilikle zenginleştiriyor.

Skoda Rapid ailesinin yeni aydınlatma sistemleri daha fazla güvenlik sağlıyor. Yolcular, bir WLAN hotspot sayesinde “her zaman çevrimiçi”. Yeni Skoda Rapid modellerinde verimli ve düşük emisyonlu, dinamik üç silindirli 1.0-TSI motor seçeneği bulunuyor.

Skoda Fabia ve Skoda Octavia arasında yer alan Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback, ferah iç mekanlarıyla kompakt otomobiller sınıfında ailelerin tercih edebileceği modeller.

Skoda Rapid’in yeni ön ve arka tasarımı
Skoda Rapid’in yeniden optimize edilen tasarımında görsel zenginliği özellikle ön tarafta daha belirgin. Değiştirilen sis lambaları, tamponun yeni tasarlanmış alt kısmında parlıyor. Dar bir krom şerit  ışıkları birbirine bağlıyor ve daha geniş görünümlü bir ön görünüm oluşturuyor. Farklı C şeklindeki arka lambalarda siyah renklendirilmiş kapaklar (isteğe bağlı olarak SKODA RAPID LED teknolojisi) arka tarafa daha sportif bir görünüm kazandırıyor. Yenilenen Skoda Rapid Spaceback genişletilmiş bir arka cam sunuyor. Geniş bagaj kapağı, bagaj bölmesini kolaylıkla kullanmanıza imkan sağlıyor. Her iki modelin de yan görünüşü, uzun dingil mesafesi ve coupe benzeri siluetle karakterize, keskin bir kasırga çizgisi ile ışık ve gölge etkileşimi yaratıyor.

Skoda Rapid’in yeni akıllı ışıkları
Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback’in ana farları şimdi bi-xenon ışıklarla parlıyor, gündüz farları LED teknolojisi kullanıyor. Kontak ile gündüz farları etkinleşirken, Skoda Rapid’in yeni aydınlatma sistemi bir sensör sayesinde ışık koşullarını ölçülerek farların otomatik olarak açılmasını ve kapatılmasını sağlıyor. Bu hem alacakaranlık hem de tünellerde gerçekleştirilen sürüş için geçerli. Uzun far yardımcısı daima yolun en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. Karanlıkta ve 60 km/saat’in üzerindeki hızlarda, sensör önde gelen araçları (400 metrelik bir mesafeye kadar) ve gelecek trafiği (1.000 metreye kadar) tespit ederek ışıkları uygun bir şekilde karartıyor.
Skoda Rapid’in iç mekan ferahlığı
Yenilenen Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback’in iç kısmı birçok tasarım değişikliğine sahip. Otomobilin kapı iç bölümleri, kontrol paneli, havalandırma kanalları ve klima sisteminin kontrol üniteleri yeniden tasarlandı.

Yeni, dinamik ve verimli üç silindirli TSI motorlar
Skoda Rapid model ailesindeki güncellemenin bir parçası olarak, Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback için 1.0 litrelik bir TSI motoru artık mevcut.

1,0 TSI 70 kW (95 PS), 187 km/s en yüksek hız, 11,0 sn’de 0 – 100 km / saat, tüketim kombine 4,4 l / 100 km, CO2 101 g / km
1,0 TSI 81 kW (110 PS), 200 km/saat en yüksek hız, 9,8 saniyede 0 – 100 km / h, tüketim 4,5 l / 100 km, CO2 104 g / km.

Skoda Rapid’in yeni benzinli motoru, birçok avantajı bir araya getiriyor: Kompakt tasarım ve alüminyum krank kutusu sayesinde, daha önce kullanılan 1.2 litrelik motordan on kilogram daha hafif ve sessizce çalışıyor. Bu sayede ağırlığı azaltırken yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı oluyor.

Multimedya ve navigasyon
Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback ‘in müzik ve navigasyon sistemleri, ikinci nesil modüler bilgi-eğlence setine dayanıyor. SKODA surround sistem, Bluetooth eller serbest kiti ve Apple uyumlu USB girişi gibi özellikler standart olarak sunuluyor veya seçenekler halinde sunuluyor. Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM ve SmartGate standartlarını destekleyen akıllı telefon arabirimi SmartLink +, Skoda Rapid ekranında da kullanılabilir.

Kapsamlı aktif ve pasif güvenlik
Skoda Rapid ve Skoda Rapid Spaceback, geniş bir güvenlik sistemi yelpazesine sahip olmaya devam ediyor: Elektronik stabilizasyon kontrolü ESC ve sürekli bir lastik basıncı denetimi gibi özellikler standart olarak geliyor. Aynı zamanda, kaza durumunda aracın sürekli yuvarlanmasını önleyerek çoklu çarpışma riskini azaltan çoklu çarpışma freni bulunuyor. Yorgunluk tespiti ve Ön Acil Yardım gibi şehirdeki acil durum frenleme işlevi de dahil olmak üzere modern yardım sistemleri, her iki model için de mevcut. Entegre viraj lambası ve Hill-Climb Assist’li sis lambaları gibi isteğe bağlı özellikler, etkin güvenlik seviyesini arttırıyor. Ön ve arka park mesafesi kontrolü konfor ve güvenliği sağlıyor.

Yan ve baş bölgedeki altı hava yastığının yanı sıra standart olarak kemer gerdiricileri olan yükseklik ayarlı üç noktalı emniyet kemerleri gibi pasif güvenlik sistemleri çarpmalara karşı yolcuların güvenliğini arttırıyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Yeni Skoda OCTAVIA
Skoda KODIAQ
ŠKODA Superb
ŠKODA Fiyat Listesi 2017
ŠKODA Kampanyası 2017