Sony’nin Konsept Otomobili

Sony’nin konsept otomobili Vision-S büyük ekranları, sensörleri ve son derece konforlu bir sürüş özellikler ile dikkat çekliyor.

Dört tekerleğin tamamına güç gönderen bir çift 200 Kilowatt motor ile Sony’nin ilk otomobili 4,8 saniyede 0’dan 100 km/saat hıza çıkabiliyor. Tamamen elektrikli konsept otomobilin maksimum hızı ise 240 km/saat olarak belirtiliyor.

Otomobil endüstrisinin kendi kendini süren ve bağlantılı araçlara hızlı bir şekilde geçişi, Google, Apple ve Amazon gibi oyuncuları, çoğunlukla bilgi-eğlence sistemleriyle ilgili olarak otomobil işine çekti. General Motors, Android yazılımını gelecekteki araçlarında kullanmayı planlıyor.

Sony’nin otomobil endüstrisinde zaten bir yeri var. Çeşitli otomobil üreticilerine hoparlör sistemleri sağlıyor. Toyota ve lüks kolu Lexus, otomatik acil durum frenleme özelliklerini desteklemek için Sony’nin CMOS görüntü sensörlerini bazı modellerde kullanıyor.

Sony otomotiv endüstrisinde varlığını arttırmak istiyor. Başkan ve CEO Kenichiro Yoshida Las Vegas’ta düzenlediği basın toplantısında “Hareketliliğin geleceğine katkıda bulunma çabalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Jeep 4xe
Mercedes-Benz Vision AVTR
Renault Hibrit Otomobiller
Ford Mustang Mach-E
Volvo 360c