Suzuki JIMNY

Suzuki’nin küçük SUV modeli Jımny yeniden yollarda
Sahip olduğu kompakt boyutları nedeniyle mikro SUV olarak anılan Suzuki Jimny, üst sınıftaki modelleri kıskandıracak off-road kabiliyetiyle de dikkat çekiyor. Boyutlarına karşın, 4×4 çekiş sistemiyle benzersiz bir off-road yeteneğine sahip olan Suzuki Jimny, 1.3 litrelik motoru ile de tutumlu olmayı başarıyor.

Köşeli tasarımı ile kendine has çizgileri üzerinde barındıran Suzuki Jimny, 3695 mm’lik uzunluğu, 1600 mm’lik genişliği ve 1705 mm’lik yüksekliğiyle şehirli yönünü ortaya koyuyor. Kompakt boyutları, hem şehir içindeki yoğun trafik koşullarında kullanım avantajı, hem de dar alanlarda park etme kolaylığı sağlıyor. Suzuki Jimny ön tasarımında SUV karakterini belirginleştiren ve araca sade fakat güçlü bir görünüm kazandıran yuvarlak farlar ile beş parçalı ön ızgara dikkat çekiyor. Ayrıca motor kaputunun üzerindeki havalandırma girişi de Suzuki Jimny’nin karakteristik duruşunu destekliyor. Profilden bakıldığında ise Suzuki Jimny’nin gerçek karakteri net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Köşeli tasarımın etkisiyle profilden benzersiz bir görünüm sunan Jimny, şişkin çamurlukları ile de tasarımında kontrast yaratıyor. Aracın arka kısmı da yine aracın genel hatlarına uygun olarak tasarlanmış stop lambaları ve safkan bir 4×4 olduğunu hatırlatan, bagaj kapağına yerleştirilmiş yedek lastiği ile farklılaşmayı başarıyor. Köşeli tasarımını iç mekânda avantaja çeviren Suzuki Jimny, geniş camlarının da etkisiyle, ferah bir atmosfer sunuyor. Aracın iç mekanında 4 kişi için yeterli alan sunan Suzuki’nin yeni küçük boyutlu SUV modeli Jimny, yenilenen direksiyon simidi, gösterge paneli ve koltuk döşemeleri ile dikkat çekiyor.

Suzuki Jimny’de görev yapan 1324 cc hacmindeki benzinli motor, 6000 d/d’de 85 hp güç, 4100 d/d’de 110 Nm tork üretiyor. Ürettiği bu gücü 4 ileri tam otomatik şanzıman ile tekerleklere aktaran Suzuki Jimny, konu 4 tekerlekten çekiş olunca başarılı bir performans sergiliyor. Drive Action 4×4 adı verilen, değişken zamanlı 4×4 sistemine sahip olan Suzuki Jimny, orta konsolda yer alan düğmeler yardımıyla çekiş sisteminin zemine uygun olacak şekilde değiştirilebilmesine imkân tanıyor. 34 derecelik yaklaşma, 31 derecelik tırmanma ve 46 derecelik uzaklaşma açısıyla off-road’de engel tanımayan Suzuki Jimny, zengin donanım özellikleriyle de ihtiyaç duyulacak her türlü konfor ve güvenlik donanımını üzerinde barındırıyor.

Suzuki Jimny’nin tırmanma performansıyla tanışmadıysanız şaşırmaya hazır olun. 4WD-L modu, sert ön ve arka akslar ile birlikte kayalık arazida güvenli bir şekilde seyahat edebilmeniz için ihtiyacınız olan çekiş ve kontrolü sağlar.

Suzuki Jimny’de ABS+BAS+ESC+TPMS, Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları, Elektronik Kontrollü Sürüş Modu (2WD-4WD-4WD/L), Elektrikli Ön Camlar, Renkli Camlar, Hidrolik Destekli Direksiyon, Manuel Klima, Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit, Ön Sis Farları, Tavan Rayları, 15’’ Alaşımlı Jantlar, Elektrikli Yan Aynalar ve Stepne Lastik standart olarak sunuluyor.

Suzuki Vitara Kampanyası
Suzuki Fiyat Listesi
Trafik Ceza Puanı
SUV – Crossover Farkı
Türkiye Karayolları Haritası