Yeni Toyota AURIS

Toyota, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Toyota’nın yeni üretim altyapısı olan TNGA (Toyota New Global Architecture) ile yapılan üçüncü jenerasyon Toyota Auris’in örtüsünü kaldırdı. Yeni tasarımıyla daha akıcı ve daha dinamik tarza sahip olan Yeni Toyota Auris aynı zamanda Toyota markasının hibrit modellere artarak verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor.

Yeni Toyota Auris, markanın mevcut tasarım anlayışında yaşanan değişimlerin izlerini taşıyor. Yeni Auris daha modern ve güçlü bir görünüm sergiliyor. Otomobilin ön bölümünde, geniş ve büyük radyatör ızgarasının sportif formu, önde Toyota marka logosuna doğru uzanan LED gündüz farlarının modern tasarımı ve otomobilin güçlü hatlarıyla bütünleşen farlar yeni tasarımın karakteristik özelliklerini oluşturuyor. Özellikle Avrupa otomobil pazarında, kompakt C segmenti hatchback modeller arasında gerçekleşen yoğun rekabet düşünüldüğünde, Toyota Yeni Auris yeni dinamik tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle markanın rekabet gücünü arttırmayı hedefliyor.

Hibrit stratejisini genişletmeye devam eden Japon otomobil üreticisi, Toyota Auris’in yeni jenerasyonda bir benzinli ve iki farklı hibrit motor seçeneği sunacak. Yeni Toyota Auris 1.2 litre turbo beslemeli benzinli motorun yanı sıra 122 HP güç üreten 1.8 litre ve 180 HP güç üreten yeni 2.0 litrelik hibrit motorlarla otomobil dünyasındaki yerini alacak.

Toyota, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa’daki yeni motor stratejisini de açıkladı. Bu strateji kapsamında, 2016 yılında buna benzer bir kararla birlikte Toyota C-HR’ı dizel versiyon olmadan satışa sunan Toyota, yeni nesil Toyota Auris’i de sadece benzinli ve elektrikli motorlarla üretecek. Ana modellerin hibrit versiyonlarına yoğun talep gelmesiyle Toyota, kademeli olarak 2018’de binek otomobillerindeki dizel motor kullanımını azaltacak. Avrupa’da yeni stratejisini başlatan Toyota, müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde Hilux ve Land Cruiser gibi modellerde dizel motor sunmaya devam edecek.

Yenilenen ve Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota Auris Kampanyası
Toyota Corolla
Toyota Avensis
Toyota Fiyat Listesi
Toyota Kampanyası