Toyota GT86

Toyota GT86’nın aerodinamik tasarımı ile aracın etrafındaki hava akımı aracın dengesini bozmadan yatay ve dikey yönde optimize edilmekte ve bu sayede düşük yakıt tüketimi ile düşük hızlarda çevik, yüksek hızlarda dengeli yol tutuşu sağlanmaktadır. Toyota GT86’nın ön ızgarası, gösterge paneli gibi farklı noktalarında Toyota’yı simgeleyen “T” tasarımı kullanılmış. Toyota’nın spor modeli GT86’nın güçlü görünümünde öne çıkan özellikler 17″ alüminyum jantlar, arka spoyler ve çift krom egzoz. Sürücü odaklı otomobilde, sportif koltular, kolay ulaşılan kontrol düğmeleri, kolay okuma sağlayan gösterge ekranı, sportif direksiyon iç tasarımda dikkat çeken unsurlar.

Arkadan itişli Toyota GT86’nın ön tarafında konumlandırılan 200HP güç üreten 2.0 litrelik yatay (boxer) motor, Toyota’nın direkt enjeksiyon D-4S teknolojisi ile birleştirilmiş. 12.5:1 yüksek sıkıştırma oranlı D-4S teknolojili motoru yüksek güç sağlarken yüksek hızlarda dahi yakıt ekonomisinden ve çevreci performanstan ödün vermiyor.

Toyota’nın 50 yıllık spor araba tarihçesinde S800, AE86, GT2000 gibi efsanevi modeller bulunmakta. Toyota GT86 tasarlanırken GT2000 modelinden esinlenilmiş ve zamanın sınırlarını aşan bir tasarımla yeniden dönüştürülmüş.

Toyota C-HR
Toyota Kampanyası
Toyota Fiyat Listesi
Toyota Corolla
Toyota Auris