Toyota yeni GR serisi

Toyota’nın yeni sport modelleri

Toyota, sportif özelliklere sahip yeni model serisiyle sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Şu anda satışta bulunan en popüler otomobil modellerinin spor versiyonlarını “GR” isim uzantısıyla piyasaya sunacak olan Toyota’nın, ilk olarak Japonya’da başlayan satışları yakın gelecekte tüm dünyaya yayılacak.

Toyota, bu yeni model gamıyla birlikte heyecan verici sürüş deneyimi arayanları hedefliyor. Giderek genişletilmesi planlanan Toyota GR spor otomobil modellerinin yanı sıra, çeşitli sportif parçalar sunarak da bu seri desteklenecek.

Toyota, yeni spor serisinde; Toyota Prius, Toyota GT 86, Toyota Yaris, Toyota Voxy, Toyota Noah, Toyota Harrier, Toyota Mark X gibi birçok farklı segmentteki modelin sportif versiyonlarını sunarak, herkesin sportif sürüş keyfini yaşamasını sağlayacak.

Toyota, bir süre önce Avrupa’da yüksek performanslı Toyota Yaris GRMN modelini de satışa sunmuştu.

Toyota Yeni GR serisi, “Daha İyi Otomobiller” üretme felsefesinin bir parçası olarak motor sporlarından kazanılan bilgi birikimiyle geliştirildi. Ürün yelpazesine göre en üst sırada GRMN, onun altında GR ve giriş seviyesi olarak GR Sport yer alacak.

Sınırlı üretime sahip Toyota GRMN modellerinde, özel olarak modifiye edilmiş motorlar yer alırken, daha yüksek adetli üretime sahip GR, GRMN’nin bazı temel özelliklerini taşıyacak. Toyota GR serisine özgü sunulan parçalar ise, herkesin kendi aracını istediği gibi kişiselleştirmesini sağlayacak.

Toyota Kampanyası
Toyota C-HR
Toyota Corolla
Toyota Auris
Toyota Avensis