Volkswagen yeni 1.5 TSI ve 1.5 TDI motorlar

Volkswagen 1.5 TSI ve 1.5 TDI motorlar
Volkswagen, yeni ve güncellenmiş motorlar, yeni bir şanzıman, yenilenmiş bir tasarım ve modelin bilgi-eğlence sistemi revizyonuyla Mk7 Volkswagen Golf için kapsamlı güncelleme paketini açıkladı.

Volkswagen, EA211 TSI motor ailesini geliştirdiğini bildirdi. VW Golf 2017 modellerinde görebileceğimiz yeni nesil benzinli ve dizel motorların, mevcut 1.4 TSI benzinli ve 1.6 TDI motorların yerini alması bekleniyor. Volkswagen, yeni motorların daha verimli çalışmasının yanında daha yüksek performansa sahip olduğunu belirtiyor.

Volkswagen 1.5 TSI motor
Otomobilde görünmeyen birçok bileşen yakıt tüketimini ve emisyonları düşürürken performansı artırmaya yardımcı olur. Örneğin, silindir devre dışı bırakma sistemi, yakıt tasarrufu yapmak için seyir yaparken dört silindirin yarısını kapatır. Volkswagen yeni motorunu, değişken türbin geometrisi turbo şarjı ile donattı. Volkswagen 1.5 TSI motor, turbo düşük hızda hızlı yanıt vermek için ayarları değiştirebilir ve biraz daha hızlı giderken daha fazla güç sunmak için tekrar değiştirebilir biçimde çalışıyor. Yenilenmiş soğutma sistemi, motor içerisindeki ısının daha iyi dağılmasına ve daha verimli bir şekilde optimum sıcaklığa ulaşmasını sağlıyor. Sıkıştırma oranı şimdi oldukça etkileyici bir şekilde yüksek 12,5: 1, motor Miller yanma döngüsü altında çalışıyor. Dördüncü nesil Volkswagen Direct-Injection sisteminin enjeksiyon basıncı 350 bar olacak şekilde ilk kez kullanıyor.

Yeni 1,5 litrelik VW TSI motor, 1,300 rpm’den başlayarak, 4.000 rpm üzerindeki devirlere kadar maksimum tork üretiyor. VW 1.5 TSI evo benzinli motorlar başlangıçta 130PS (128hp) ve 150PS (148hp) olmak üzere iki farklı güçte sunulacak. 130PS (128hp) versiyonunda sadece 1.300 rpm’den itibaren 200Nm tork sağlıyor.

VW Golf, VW Tiguan, Skoda Octavia, Seat Leon ve Audi A3’ün önümüzdeki modellerinde 1.4 litrelik TSI motorlarının yerini yeni EA211, 1.5 TSI evo motorların alması bekleniyor.

Volkswagen GOLF
Yeni Volkswagen TIGUAN
Volkswagen JETTA
Volkswagen POLO
Volkswagen Tarihi