Volkswagen “Das Auto” Sloganını Değiştiriyor

Volkswagen, marka ile özdeşleşmiş olan “Das Auto” sloganını terk ediyor. Alman otomotiv markası, Volkswagen modellerinin tanıtımlarında ve yeni reklam kampanyalarında “Das Auto” sloganını kullanmama kararı aldığını açıkladı.

Volkswagen’in ünlü “Das Auto” sloganının değiştirilme nedenini, markanın yeni pazarlama stratejileri olduğunu belirten VW, dizel emisyon skandalı sebebiyle küresel olarak prestij kaybına uğramıştı. Bu nedenle dizel emisyonu skandalından sonra Volkswagen, yeniden yapılanma ve itibarını artırma yönünde çalışmalar yürüttü. Volkswagen, markaya duyulan güveni tekrar kazanmak ve imajını yenilemek amacıyla Avrupa’da yeni reklam kampanyasına başlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan VW’nin Satışlardan Sorumlu ismi Juergen Stackmann, “Kullanan herkes, otomobillerini anılarıyla ilişkilendiriyor. Bu yüzden Volkswagen hayatlarının bir parçası” sözleriyle tüketicilerle duygusal bir etkileşime girileceğinin sinyallerini verdi. Stackmann ayrıca dizel skandalını da belirterek, geçtiğimiz aylarda markanın güvenirliğini kaybettiğini ancak şu anda o güveni geri kazanmak için her şeyi yaptıklarını söyledi.

Reklam kampanyası bu ay önce Almanya’da yayına girecek. Almanya’yı daha sonra İngiltere, İspanya, Portekiz, Avusturya ve İsviçre takip edecek. 2016 yılı Mart ayından itibaren ise tüm dünyada yeni reklamların yayınlanması planlanıyor.

Volkswagen Skandal
Volkswagen Kampanyaları
Golf GTE Sport Concept
Frankfurt Auto Show 2015
Euro 6 Motor