Yeni Volkswagen Touareg

Yeni Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg, baştan aşağı bir değişim geçirdi. Yeni Volkswagen Touareg, daha önceki jenerasyonlarında olduğu gibi premium donanım özelliklerini, geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturuyor.

IQ. Light – LED Matrix Farlar
Yeni Volkswagen Touareg’in etkileyici bir tasarıma ve üstün teknolojiye sahip far sistemi IQ. Light – LED Matrix farları, temel işlevleri olan kısa ve uzun mesafeli aydınlatma seçeneklerinden çok daha fazlasını sunuyor. LED – Matrix aydınlatma sistemi ile farklı sürüş koşullarına ve cevap verebilecek zengin bir ışık dağıtım yelpazesine ulaşmak için belirli LED segmentlerini tek tek açıp, kapatabiliyor.

Yeni VW Touareg’in IQ. Light – LED Matrix teknolojisi sayesinde uzun hüzmeli farlar ile ilerlerken, karşıdan gelen ya da önünüzde seyreden araçlar bir kamera tarafından sürekli olarak takip ediliyor. Söz konusu kamera tarafından tespit edilen diğer araçların sürücülerinin gözlerini kamaştırmamak için, belirli LED segmentleri ayrı ayrı control ediliyor. IQ. Light – LED Matrix farlar, sizi de düşünüyor. Örneğin bir işaret tabelasına yaklaştığınız sırada, bu işaret tabelasını aydınlatan LED segmentleri kısılarak, tabeladan yansıyan parlak ışığın sizin gözlerinizi kamaştırması da önleniyor. Şehir içinde veya dışında farketmeksizin, bir aracı sollarken ya da kötü hava koşulları altında otoyolda ilerlemeye çalışırken aydınlatma genişliği, derinliği ve yoğunluğu gibi birçok unsur, IQ light – LED Matrix farlar tarafından otomatik olarak uyarlanıyor.

Dijital Kokpit “Innovision Cockpit”
Volkswagen’de ilk kez sunulan Dijital Kokpit “Innovision Cockpit”, gösterge tablosunu ve bilgi ve eğlence sistemini, sürücü odaklı, kavisli ve ultra geniş bir ekranda bir araya getiriyor. Sistem, kullanıcı dostu kumanda yöntemlerini dokunma, jest veya sesli kontroller ile herhangi bir fiziksel butona ihtiyaç duymadan sunuyor.

Dijital Kokpit “Innovision Cocpit”, tüm işlev ve fonksiyonlarını etkileyici grafik ve animasyonlarla gösteriyor. Üstelik bu dev ekranın ana sayfasını, dilediğiniz fotoğraflarla ya da sıklıkla kullandığınız özelliklerden oluşan bir menü yapısı ile dilediğiniz gibi kişiselleştirmeniz de mümkün. Geleneksel göstergelerde ve bilgi ve eğlence sistemlerinde bulunmayan yakınlaştırma özelliğiyle gözünüzden hiçbir şey kaçmayacak. Dijital Kokpit “Innovision Cockpit”, “Discover Premium” bilgi ve eğlence sistemini, “Business” mobil bağlantı ara yüzünü, kablosuz şarj özelliğini ve 4 adet yüksek hızlı USB bağlantı noktasını da bünyesinde barındırıyor. Sistem ayrıca, MirrorLink®, Apple CarPlay™ ve Android Auto™ gibi günümüzün en önemli bağlantı ara yüzlerini de beraberinde getiriyor. Ayrıca Volkswagen Medya Kontrolü “Volkswagen Media Control”, radyo istasyonlarını veya müzik dosyalarını ve navigasyon sistemi ayarlarını, ön yolcu koltuğundan veya arka koltuklardan yapabilme imkanı sunuyor.



Yeni Volkswagen Touareg motor seçenekleri
Yeni VW Touareg, 286 hp gücünde V6 dizel motor, 340 hp gücünde V6 benzinli motor ve en üst seviye 421 hp gücünde V8 turbo dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. Ayrıca Yeni Touareg’de 367 hp güç üreten hibrit motor seçeneği de bulunacak.

Gece Görüşü “Night Vision”
Yeni Volkswagen Touareg için isteğe bağlı olarak sunulan Gece Görüşü “Night Vision”, sahip olduğu kızılötesi kamera yaklaşık 300 metre mesafeye kadar, etrafına ısı yayan tüm cisimleri algılıyor. Ardından, Dijital Kokpit “Innovision Cocpit” üzerine ilgili görüntüyü yansıtıyor ve kritik durumlarda sürücüyü uyarıyor. Görüş mesafesinin azaldığı durumlarda, özellikle de sisin ya da yağışın arkasına tamamen gizlenen bir yayayı ya da bir geyiği tespit ederek, görüntüsünü önünüze getiriyor.

Kavşak Asistanı “Intersection Assist”
Yeni nesil Volkswagen Touareg, gerçekten çok büyük bir SUV. 3.0 litrelik devasa motoru ve pek çok hidrolik ve elektronik sisteme ev sahipliği yapması için oldukça uzun tasarlanan ön bölümü, özellikle görüş açısının dar olduğu kavşaklarda ekstra dikkat istiyor. Yeni VW Touareg’de isteğe bağlı olarak sunulan Kavşak Asistanı “Intersection Assist”, aracın ön kısmında yer alan geniş açılı radar sensörlerini kullanarak görmekte güçlük çektiğiniz alanı tarıyor ve 30 km/s hıza kadar araç geçişi algıladığında sürücüyü görsel ve sesli olarak uyarıyor. Kavşak Asistanı “Intersection Assist”, yaklaşan bir araç tespit ettiğinde, olası bir çarpışmaya engel olmak için, 10 km/s’ye kadarki hızlarda acil durum frenlemesini devreye alıyor.

4 Bölgeli Tam Otomatik Klima Sistemi “Klimatronik”
Yeni Volkswagen Touareg ile standart olarak sunulan 4 Bölgeli Tam Otomatik Klima Sistemi “Klimatronik”, araç içinde sürücü ve ön yolcu için sağladığı birbirinden farklı sıcaklık ayarlarının yanında, arka koltukta yer alan yolcular için de birbirinden tamamen bağımsız bir iklimlendirme sunuyor. Sisteme dahil alerjen filtresi de bulunuyor. İklimlendirme sistemi, sürücü ön camı temizlediğinde ya da geri vitese geçtiğinde otomatik olarak kendini iç hava sirkülasyonu moduna alarak, kötü kokuların içeri girmesine engel oluyor. Fan hızının aracın hızıyla senkronize bir şekilde kontrolüyse, özellikle düşük hızlarda araç içindeki gürültüyü azaltıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Volkswagen Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Volkswagen Fiyat Listesi
Volkswagen Polo
Volkswagen Yeni Golf
Volkswagen Passat
Volkswagen Tiguan