Volvo S60 ve Volvo V60 Euro NCAP Güvenlik Testleri

Volvo S60 ve V60, Euro NCAP’a göre 5 yıldızlı güvenlik notu aldı

Yeni Volvo S60 sedan ve Volvo V60, 2018 EuroNCAP güvenlik testlerinde maksimum beş yıldızlı dereceyi aldı.

Volvo’nun otomobil ve yayaların güvenliğine gösterdiği önem markanın en önemli özelliği olarak öne çıkmaya devam ediyor. Kompakt Volvo V40 hatchback’ten büyük Volvo XC90 SUV’a kadar, şu anda satışta olan tüm test edilmiş Volvo modelleri beş yıldızlı güvenlik teknolojisi sunuyor.

2018 Euro NCAP testi, oto frenli ve acil durum şeridi tutma sistemlerinde bisikletçi tespiti de dahil olmak üzere güvenlik teknolojisinde yeni ve daha zorlu koşullarıyla dikkat çekiyor. Volvo V60 ve Volvo S60 modelleri, yeni koşullar kapsamında test edilen en güvenli otomobiller arasında yer aldı.

Volvo Cars Güvenlik Merkezi Başkanı Malin Ekholm, bu sonuçların Volvo Cars’ın güvenlik konusunda endüstri lideri olmaya devam ettiğini ve sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirdiğini belirterek, “Hangi Volvo’yu seçerseniz seçin, siz ve sevdiklerinizin pazardaki en güvenli araçlardan birinde seyahat ettiğinizden her zaman emin olabilirsiniz.” diyor.

Volvo S60 ve Volvo V60, Volvo Cars’ın kendi Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformunu ve güvenlik teknolojisini daha büyük kardeşleri Volvo XC60 ve XC90 serisi ile paylaşıyor.

Volvo Cars’ın aktif güvenlik paketi Autobrake teknolojisine sahip City Safety, tüm Volvo araçlarda standart olarak geliyor. Volvo S60 ve Volvo V60 dünyasında bir ilk olarak, City Safety artık yaklaşmakta olan çarpışmaları azaltmak için otomatik frenleme sistemi kullanıyor. City Safety hala yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları tanımaya yardımcı olan piyasadaki tek güvenlik sistemi.

Volvo V60, bu yılın başlarında doğal ortamlarında (Stockholm’deki bir aile evinin yolu) piyasaya sürüldü ve Volvo Cars’ın modern aile yaşamının farklı gereksinimlerine ve gerçeklerine hitap eden aile mülklerindeki soyağacını vurguladı.

Detaylı ve güncel bilgileri Volvo Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Volvo Yeni XC60 
Volvo XC90
Yeni Volvo S60
Volvo S90
Volvo Kampanyası