Volvo XC90

Volvo XC90 SUV
Volvo’nun yeni SUV modeli XC90, Volvo markası için ayrı bir öneme sahip. Öncelikle yeni Volvo XC90 tasarımı ile etkileyici bir 7 koltuklu SUV. Sade fakat güçlü tasarım unsurlarına sahip olan Volvo XC90 markanın yeni çizgisini temsil ediyor. BMW, Audi ve Mercedes-Benz gibi lüks otomobil pazarını hedefleyen Volvo, Ford bünyesindeyken 2010’da Çinli firma Geely tarafından satın alındı. İsveçli Otomobil üreticisi Volvo, 2020 yılına kadar planladığı sürecin ilk temsilcisi XC90’ın The Paris Motor Show’da ilk tanıtımını yaptı. XC90 modeli Volvo ‘nun, tamamen kendi geliştirdiği platform ve motor seçenekleriyle bir yandan Volvo otomobillerin “amiral gemisi” durumunda. Volvo araçların önümüzdeki dönemde sergileyeceği yeni tasarım özellikleri hakkında fikirler veren Volvo XC90, marka tarafından şu ana kadar üretilen en lüks ve sezgisel Volvo olarak tanımlanıyor.

Volvo XC90 Momentum, R-Design ve Inscription modelleri
3 farklı donanım seçeneğine sahip Volvo XC90 modelleri; Momentum, R-Design ve Inscription. Belirgin krom ızgarası, Volvo’nun gelecekteki modellerinde de bir marka özelliği olarak görülebilir. Kesilmiş gibi T-şekilli gündüz LED farları Thor olarak adlandırılmış.

Volvo XC90, Güvenlik Yardımcısı kategorisinde yüzde 100 ve yetişkin yolcu korumasında yüzde 97 puan alan 2015 Avrupa NCAP derecelendirmesinde en iyi performansı elde etti ve Volvo Cars’ın yeni güvenlik sistemleri geliştirirken devam ettirdiği yenilikçi yaklaşımı yansıttı.

Detaylı ve güncel bilgileri Volvo Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Volvo Yeni XC60
Volvo S90
Volvo Fiyat Listesi
Volvo S60
Volvo Kampanyası