Volkswagen GOLF VII

Volkswagen Golf modeli, 40 yılı aşan bir süredir gerçekleştirilen üretimiyle gerçek bir efsane. VW Golf yedinci jenerasyonu ile (Volkswagen Golf 7) sınıfında standartları belirleyen bir otomobil olmayı sürdürüyor. Volkswagen Golf; etkileyici tasarımı, sahip olduğu gelişmiş teknolojileri, üstün malzeme ve işçilik kalitesiyle otomobilseverler tarafından gördüğü ilgiyi, Golf model serisine duyulan saygı ve güveni fazlasıyla hak eden bir otomobil.

1992 yılında European Car of the Year ödülünü kazanan VW Golf 3’den günümüze, geleneksel tasarım çizgilerinin yansımalarını tüm Volkswagen Golf modellerinde görebiliriz. VW Golf 7 (Volkswagen Golf Mk7), Volkswagen’in yeni üretim teknolojisi MQB platformu sayesinde önceki nesil Golf’e göre daha hafif, daha geniş ve ağırlık merkezi yola daha yakın. Volkswagen Golf geniş ve ergonomik bir iç ortama sahip. Otomobilin iç bölümünde, kullanılan malzemelerin ve işçiliğin kalitesi ile fonksiyonel özellikler başarılı bir tasarımla bütünleşmiş. Geniş gövdesi, etkileyici duruşu, gergin ve güçlü hatlardan oluşan dış görünümüyle yeni Golf, dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Volkswagen Golf’ün boyutları; 4255 mm uzunluğa, 1799 mm genişliğe, 1452 mm yüksekliğe, 2637 mm dingil mesafesine ve 380 lt bagaj hacmine sahip. Önceki nesil Golf ile karşılaştırıldığında; 56 mm daha uzun, tavan yüksekliği 28 mm daha alçak, 59 mm daha fazla dingil mesafesi ve 30 lt daha fazla bagaj hacmine sahip.

Volkswagen MQB platformu: VW Golf, Volkswagen’in yeni üretim teknolojisi MQB platformu (Modular Transversal Matrix) yani enlemesine yerleşimli motorlar için modüler platform yönetimi ile üretilmektedir. MQB platformunun sağladığı en büyük avantajlardan biri tartışmasız ağırlık tasarrufu olmuştur. VW Golf 7, genişleyen boyutları ve artan teknolojik özelliklerine rağmen, Golf 6’dan modele ve konfigürasyona bağlı olmakla birlikte maksimum 100 kg daha hafif olacak şekilde geliştirilmiştir. Örneğin; gövde genelinde daha yaygın olarak kullanılan ısıl işlemle şekillendirilmiş çelikler (hot formed) sayesinde 18 kg. tasarruf sağlanmıştır. Aracın A ve B direklerinde, orta aks tüneli ve zemin plakaları ile kapı içlerinde kullanılan bu çelikler daha yüksek mukavemeti daha ince ve hafif yapılarla sağlamanın önünü açmaktadır.

Volkswagen Golf BlueMotion teknolojisi: VW Golf’ün tüm modellerinde “BlueMotion Teknolojisi” ile tasarlanan Start/Stop ve fren enerjisi geri kazanımı sistemleri standart özellik olarak sunuluyor. Yeni Golf, Volkswagen’in enerji verimliliği konusunda geliştirdiği yeni teknolojilere sahip. Bunlardan birisi de Aktif Silindir Yönetimi “ACT”*. Bu özellik sayesinde, iki silindir geçici olarak devre dışı bırakılabiliyor ve yalnızca ihtiyaç duyulduğu kadar güç kullanılıyor. Egzoz turbo şarjıyla aşırı beslenen 4 silindirli 16 supaplı 1,4 lt TSI ACT 150 PS motor sayesinde, 250 Nm maksimum torkunun 100 Nm ve daha düşüğü talep edildiğinde ve 1250 – 4000 dv/dk arasında, saatte 130 km/s’in altında ilerlendiği sırada dört silindirin ikisi hissettirmeden devre dışı bırakılabiliyor. Bu işlem, motorun etki derecesini optimize ediyor.Aktif silindir yönetimi “ACT”ye sahip Volkswagen Golf, ortalama sürüşlerde yakıt tüketimini 0,4 lt/100 km, CO2 emisyonunu ise 10 g/km’ye kadar düşürebiliyor. Sürüş koşullarına bağlı olarak bu tasarruf 1 lt/100 km’ye kadar ulaşabiliyor. Aktif silindir yönetimi “ACT” yalnızca 1,4 lt TSI ACT 150 PS DSG motor seçeneğiyle birlikte sunuluyor.

*Golf 1,4 lt TSI ACT 150 PS BlueMotion Technology DSG: Yakıt tüketimi lt/100 km: 5,8 (şehir içi) / 4,1 (şehir dışı) / 4,7 (genel), CO2 emisyonu (genel), g/km: 110

Volkswagen Golf motor ve şanzıman seçenekleri: VW Golf’ün sunduğu motor ve şanzıman seçenekleri, “Think Blue.” felsefesiyle bağlantılı olarak geliştirilmiş. Volkswagen Golf’ün gelişmiş TSI ve TDI motorları düşük yakıt tüketimi ile yüksek verimliliği bir arada sunuyor. VW Golf, DSG 7 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzıman seçenekleriyle satışa sunuluyor.

VW Golf TDI dizel motorlar: Turboşarj ve Common-rail direkt dizel enjeksiyon sayesinde TDI motorlar, hem tasarruflu ve güçlü hem de çok sessiz çalışabilmektedirler. VW Golf’te; 1,6 lt hacminde, 4 silindirli ve 16 supaplı 90 PS ve 110 PS gücünde Euro6 TDI motor seçenekleri sunuluyor.

VW Golf TSI benzinli motorlar: Yaklaşık olarak aynı gücü üreten atmosferik motorlara göre daha düşük silindir hacmine, akıllı turbo beslemesine ve gelişmiş direkt benzin enjeksiyon kombinasyonuna sahip TSI motorlar, neredeyse tüm devir bandında eşit güç dağılımı sağlayabilmektedir. VW Golf TSI motorlar, turbo teknolojisi sayesinde alt devirlerde bile maksimum tork miktarı sunabilmektedir. Bu durum yalnızca yakıt tüketimini değil, aynı zamanda motor gürültüsünü de hissedilir şekilde düşürür. Volkswagen Golf; 1,2 lt TSI BMT 110 PS, 1,4 lt TSI BMT 125 PS ve 1.4 TSI ACT BMT 150 PS gücünde Euro6 motor seçenekleriyle satışa sunuluyor. 110 PS güç üreten 1.2 lt hacmindeki turbo beslemeli Volkswagen Golf 1.2 TSI motorun performansı son derece başarılı. 125 PS güç üreten 1.4 lt hacmindeki Volkswagen Golf 1.4 TSI motorun performansı ve 150 PS güç üreten 1.4 lt hacmindeki Aktif Silindir Yönetimi “ACT” özelliğine sahip Volkswagen Golf 1.4 TSI ACT motorun performansı ve dinamizmi dikkat çekiyor.

VW Golf DSG şanzıman: DSG, çift kavramalı şanzıman, düz şanzımanın sportif karakteri ve düşük yakıt tüketimi özelliğiyle otomatik şanzımanın rahatlığını birleştiriyor. İsteğe bağlı olarak sunulan sürüş profil seçimi “Driving Profile Selection” sistemiyle şanzıman ve motor “Normal”, “Eco”, “Sport”, “Comfort” ve “Indıvıdual” modlarına uyarlanabiliyor. Örneğin “Eco” moduyla büyük tasarruf sağlanırken “Sport” modundaysa sürüş, hissedilebilir şekilde dinamikleşiyor. Opsiyonel olarak sunulan Adaptif Şasi Kontrolü “DCC” ile bağlantılı olarak süspansiyonlar da seçilen moda göre uyarlanabiliyor.

Volkswagen Golf 2016 model renkleri: VW Golf için son derece başarılı renk seçenekleri sunuluyor. Volkswagen Golf 2016 model opak renkleri; saf beyaz ve uranüs grisi. Opak renkler standart donanım kapsamda yer alıyor. 2016 model VW Golf metalik renkleri; gece mavisi, günbatımı kırmızısı, kurşun grisi, refleks gümüş, tornado kırmızısı ve tungsten gri. Ayrıca opak ve metalik renklere ek olarak sedefli kategorisinde derin siyah, oryx beyazı, pasifik mavi ve siyah renk seçenekleri de tercih edilebiliyor. Metalik ve sedefli renkler opsiyonel donanım kapsamında bulunuyor.

VW Golf sürüş destek sistemleri: 2016 model Volkswagen Golf’te standart olarak sunulan yorgunluk tespit sistemi, çok sıkı tutulan direksiyon veya ani hareketler gibi sürücünün yorulduğuna işaret eden birkaç belirtinin arka arkaya görülmesi durumunda devreye girerek, sürücüye mola vermesi için uyarıda bulunuyor. VW Golf modelinde standart el freninin yerini alan Elektromekanik Park Freni konsolda yer alan bir buton sayesinde aktive ediliyor. Bu sistem elektromekanik bir yapıya sahip olmasına rağmen, merkezi araç elektriği devre dışı kaldığında da park edilmiş olan aracı güvenli bir şekilde sabit tutacak yapıda tasarlanmış. Gösterge panelinde ve buton üzerinde yer alan kontrol ışıkları, park freninin etkin durumda olup olmadığını gösteriyor. Elektromekanik Park Freni olan araçlarda bulunan yokuş kalkış asistanı “Auto Hold”, sürücünün kalkış yapma konforunu büyük ölçüde arttırıyor.

Volkswagen Golf, “ACC” Adaptif Hız Sabitleyici, “Front Assist” Ön Bölge Asistanı, “Lane Assist” Şerit Takip Asistanı, “Multi-collision Brake” İkincil Çarpışma Freni, “Dynamic Light Assist” Dinamik Uzun Far Asistanı, “AFS” Gelişmiş Ön Aydınlatma, “Rear Assist” Geri Görüş Kamerası, “Park Pilot” Akustik Park Destek Sistemi, “Cruise Control” Hız Sabitleme Sistemi, “ESP” Elektronik Stabilizasyon Programı, “Park Assist” Park Asistanı ve Statik Viraj Farları gibi donanım seviyelerine göre standart ve opsiyonel olarak sunulan pek çok gelişmiş sürüş destek sistemine sahip. 2016 model Golf’ün tüm donanım seviyelerinde sürücü ve yolcu ön, yan, perde ve sürücü diz hava yastığı olmak üzere 7 adet hava yastığı standart olarak bulunuyor.
VW Golf iç ortam özellikleri: VW Golf’ün kokpiti, kontrollü bir sürüş hissi için daha ergonomik şekilde tasarlanmış. Yeni şekliyle orta konsol, sürücüye doğru hafif bir açı yaparak maksimum kullanım rahatlığı sunuyor. Bu sayede yeni bilgi-eğlence sistemlerinin dokunmatik yüzeylerine, klima sistemlerinin havalandırma ve ısıtma kumanda birimlerine kolay erişim sağlanıyor. Kumanda birimleri donanım seviyesine bağlı olarak krom detaylarla donatılmış. Volkswagen Golf’ün çok fonksiyonlu deri direksiyonu sunmuş olduğu kullanım kolaylığıyla dikkat çekiyor. Kapsamı ve şekli modelden modele göre değişmekle birlikte, Volkswagen Golf iç ortamında son derece şık bir görünüm sağlayan Ambiyans Aydınlatma genel olarak sürücü ve ön yolcu tarafı kapı iç dekorları, ön ayak bölgesi ve ön tavan aydınlatması üzerinde yer alan LED ışıklandırmalar sayesinde otomobilin iç ortamını aydınlatıyor.

Volkswagen GOLF VII donanım versiyonları

VW GOLF MIDLINE PLUS
Volkswagen Golf Midline Plus donanım seviyesinde standart olarak sunulan özellikler; 5″ renkli dokunmatik ekranlı “Composition Colour” bilgi ve eğlence sistemi, elektromekanik park freni, deri direksiyon simidi, ışıklı makyaj aynaları ve ön koltuk altlarında yer alan eşya gözleri, sürücü diz hava yastığı dahil toplam yedi hava yastığı, İkincil Çarpışma Freni “Multi-collision Brake”, Lastik Basınç Kontrol Sistemi, Auto Hold fonksiyonu, Elektronik Stabilizasyon Programı “ESP”, Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi “XDS”, 15″ “Lyon” alüminyum alaşımlı jantlar, krom şeritli parlak siyah radyatör ızgarası ve Yorgunluk Tespit Sistemi.

VW GOLF COMFORTLINE
Volkswagen Golf Comfortline donanım seviyesinde 16″ “Dover” alüminyum alaşımlı jantlar, ön sis farları ve krom detaylar aracın dış görünümüne, şıklık katarken Alcantara kumaş koltuk döşemesi, piano black iç dekor, ambiyans aydınlatması, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima Sistemi “Klimatronik” iç donanım seviyesini zenginleştiren öğeler olarak ön plana çıkıyor.

VW GOLF HIGHLINE
Volkswagen Golf Highline donanım seviyesinde standart olarak sunulan Bi-Xenon Basic ön farlar, 17″ “Dijon” alüminyum alaşımlı jantlar, karartılmış arka ve arka yan camlarla farklı bir görünüm sunan Golf Highline’ın 5,8″ renkli dokunmatik ekranlı “Composition Media” bilgi ve eğlence sistemi, USB MEDIA-IN bağlantısı, Bluetooth arayüzü, hız sabitleme sistemi, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası ve park mesafe sensörleri konforunuzu artırarak keyifli yolculukları garanti ediyor.
Volkswagen Yetkili Satıcıları’ndan ayrıntılı ve en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Fiyat Listesi
Volkswagen T-Roc
VW Jetta
VW Passat
Volkswagen Kampanyaları