Yeni Peugeot Logosu

Peugeot'nun Yeni Logosu 2021

Peugeot markasının yeni logosu tanıtıldı. Markanın küresel tasarım stüdyosu Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan yeni logo, aynı zamanda Peugeot’nun 11’inci logo versiyonu olma özelliğini de taşıyor. Peugeot 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu.

Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen Peugeot, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı. Logo üzerinde yer alan aslan, güçlü ve köklü bir marka imajını vurguluyor. Yeni logo, Peugeot’nun geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe olan gelişiminde, marka vizyonunu yansıtıyor.

Dünya değişiyor ve gelecek birçok bilinmeyeni beraberinde getiriyor. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi otomotiv sektöründe de yeni zorluklar yeni çözümleri gerektiriyor. 210 yıllık köklü geçmişiyle Peugeot markası yenilikçi tasarımlar, teknolojiler ve vizyon ile geleceğe ışık tutuyor.

Otomobil tutkunlarının beğenisini kazanan yeni SUV 2008, SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile Peugeot kompakt SUV sınıfında önemli bir başarı sağladı. Peugeot geçtiğimiz yıl Aralık ayında gerçekleştirdiği 4.224 adet SUV satışı ile toplam SUV segmentinin lideri olurken, Ocak ayından aralık ayı sonuna kadar gerçekleştirdiği toplam 25.960 adet SUV satışı ile 2020 yılını da toplam SUV’da lider olarak tamamladı.

Yeni 208 ve 508 modelleri de markanın yenilikçi ruhunu yansıtıyor, sportif güçlü tasarım çizgileri ve modern teknolojileriyle, Peugeot markasının geleceğe bakışını yansıtıyor.

Peugeot hafif ticari modellerinde önemli başarılara imza atıyor. 021 yılında Peugeot e-Expert ve 2019 yılında Partner ile ‘Yılın Uluslararası Ticari Aracı’ ve üç kere ‘Yılın Otomobili’ (2014 yılında Peugeot 308, 2017 yılında Peugeot SUV 3008 ve 2020 yılında Peugeot 208) seçilerek başarısını perçinledi.

Tüm otomotiv endüstrisinin büyük bir değişim yaşadığı bu dönemde Peugeot, hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlarıyla elektrikli bir ürün gamı oluşturdu. Yeni Peugeot logosu, aynı zamanda markanın elektrifikasyon dönemine geçişi de simgeliyor. Diğer pek çok otomotiv markası da bu yeni döneme yeni logo tasarımlarıyla giriyor. Peugeot’nun yeni logo tasarımında öne çıkan yalın, modern ve zarif çizgiler, markanın gelecek vizyonunu ortaya koyuyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Peugeot Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Peugeot Fiyat Listesi
Yeni Peugeot Rifter
Yeni Peugeot 508
Peugeot 3008 SUV
Yeni Peugeot Expert