Renault Megane Hatchback

Renault’un yeni tasarım çizgileri ile şekillenmiş olan Yeni Renault Megane HB, Renault Talisman modelinde de karşılaştığımız C harfi şeklinde gündüz ledleriyle oldukça dikkat çekici bir ön görünüme kavuşmuş. Otomobilin arkasında ise yatay, birbirine doğru uzayan arka stoplar geniş ve güçlü bir algı oluşturuyor. Aracın içine girdiğimizde ise yine ilk kez Renault Talisman modelinde karşılaştığımız dikey ekranlı iç mekan karşılıyor. Yeni Renault Megane’ın özellikleri sınıfında rekabet gücünü arttırıyor.

1.5 dCi EDC 110 hp Otomatik Vites, 1.5 dCi 90 hp Manuel Vites, 1.5 dCi 110 hp Manuel Vites, 1.6 dCi 130 hp Manuel Vites dizel motor seçenekleri ve 1.2 TCe 130 hp Manuel Vites benzinli motor  seçeneğiyle satışa sunulan Yeni Megane HB, Joy, Touch, Icon ve GT Line donanım seviyelerinde satın alınabiliyor.

Yeni Renault Megane, önceki modeli ile karşılaştırıldığında çok daha gergin ve sportif bir tasarım anlayışıyla şekillenmiş. Otomobilin dinamik çizgileri tasarımın bütünlüğü içinde araca güçlü bir duruş veriyor.

Yeni nesil Renault Megane HB önceki modeline göre 64 mm daha uzun, 39 mm daha geniş ve 28 mm daha uzun aks mesafesine sahip. Aracın yüksekliği 25 mm daha azaltılmış. Modelin en dikkat çekici özelliği ise 4 Control sistemi. Bu sistem 50km/s’nin altındaki hızlarda Comfort modunda (Standart modda 60km/s; Sport modunda 80km/s) arka tekerlekler öndekilere göre maksimum 3,5 derecelik ters açıyla döndürüyor.

Renault Megane HB boyutları; toplam uzunluk 4359 mm, bagaj eşiği yüksekliği (yüksüz) 2044 mm, toplam genişlik (kapı aynaları dahil) 2058 mm, toplam bagaj hacmi 434 litre.

Yeni Renault Megane bağımsız bir kuruluş olan Euro NCAP’in gerçekleştirdiği testler sonrasında pasif güvenlik alanında beş yıldız aldı. Renault, Yeni Espace ve Kadjar’ın ardından Talisman ve Yeni Megane modelleri ile birlikte 2015 yılında en yüksek not olan beş yıldızlı model sayısını dörde çıkarmış oldu. Renault Yeni Espace, Talisman, Kadjar ve Megane modellerinin her biri CMF C/D (Ortak Modül Ailesi – C/D segmenti) platformunun sunduğu avantajlara sahipler. Bu yeni platformun özellikleri arasında direklerde, yan raylarda ve çapraz elemanlarda (özellikle motor bölmesi ve kabin arasında bulunan) son derece elastik limitli çelik kullanılması yer alıyor.

Yeni Renault Megane modeli yeni tasarımı, verimli motor seçenekleri ve gelişmiş teknik özellikleri ile kompakt hatchback model otomobil almak isteyenler için önemli bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Renault Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Renault Kampanyalar
Renault Fiyat Listesi
Renault Kadjar
Renault Clio
Renault Talisman