Yeni Renault MEGANE HB

Yeni Renault Megane HB (Hatchback)
Dördüncü nesil Renault Megane, 2015 yılı Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (Frankfurt Auto Show 2015) ilk defa sergiledi. Fransız markası Renault’un İspanya’da üretmeye başladığı yeni Renault Megane modelinin uluslararası basın test sürüşleri Portekiz’in başkenti Lizbon yakınlarında gerçekleştirildi. Yeni Renault Megane aynı segmentte yer alan VW Golf, Opel Astra HB gibi güçlü modellerle rekabet etmeyi hedefliyor.

1.5 dCi EDC 110 hp Otomatik Vites, 1.5 dCi 90 hp Manuel Vites, 1.5 dCi 110 hp Manuel Vites, 1.6 dCi 130 hp Manuel Vites dizel motor seçenekleri ve 1.2 TCe 130 hp Manuel Vites benzinli motor  seçeneğiyle satışa sunulan Yeni Megane HB, Joy, Touch, Icon ve GT Line donanım seviyelerinde satın alınabiliyor.

Renault’un yeni tasarım çizgileri ile şekillenmiş olan Yeni Renault Megane HB, Renault Talisman modelinde de karşılaştığımız C harfi şeklinde gündüz ledleriyle oldukça dikkat çekici bir ön görünüme kavuşmuş. Otomobilin arkasında ise yatay, birbirine doğru uzayan arka stoplar geniş ve güçlü bir algı oluşturuyor. Aracın içine girdiğimizde ise yine ilk kez Renault Talisman modelinde karşılaştığımız dikey ekranlı iç mekan karşılıyor. Yeni Renault Megane’ın özellikleri sınıfında rekabet gücünü arttırıyor.

Yeni Renault Megane 2016, önceki modeli ile karşılaştırıldığında çok daha gergin ve sportif bir tasarım anlayışıyla şekillenmiş. Otomobilin dinamik çizgileri tasarımın bütünlüğü içinde araca güçlü bir duruş veriyor.

Yeni nesil Renault Megane önceki modeline göre 64 mm daha uzun, 39 mm daha geniş ve 28 mm daha uzun aks mesafesine sahip. Aracın yüksekliği 25 mm daha azaltılmış. Modelin en dikkat çekici özelliği ise 4 Control sistemi. Bu sistem 50km/s’nin altındaki hızlarda Comfort modunda (Standart modda 60km/s; Sport modunda 80km/s) arka tekerlekler öndekilere göre maksimum 3,5 derecelik ters açıyla döndürüyor.

Yeni Renault Megane bağımsız bir kuruluş olan Euro NCAP’in gerçekleştirdiği testler sonrasında pasif güvenlik alanında beş yıldız aldı. Renault, Yeni Espace ve Kadjar’ın ardından Talisman ve Yeni Megane modelleri ile birlikte 2015 yılında en yüksek not olan beş yıldızlı model sayısını dörde çıkarmış oldu. Renault Yeni Espace, Talisman, Kadjar ve Megane modellerinin her biri CMF C/D (Ortak Modül Ailesi – C/D segmenti) platformunun sunduğu avantajlara sahipler. Bu yeni platformun özellikleri arasında direklerde, yan raylarda ve çapraz elemanlarda (özellikle motor bölmesi ve kabin arasında bulunan) son derece elastik limitli çelik kullanılması yer alıyor.

Yeni Renault Megane modeli yeni tasarımı, verimli motor seçenekleri ve gelişmiş teknik özellikleri ile 2016 yılında kompakt hatchback model otomobil almak isteyenler için önemli bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Renault Kadjar
Yeni Renault Megane Sedan
Renault Talisman
Renault Kampanyaları
Renault Fiyat Listesi