Yeni SUV Modelleri

Yeni Jeep Renegade

Markanın kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Jeep Renegade, kapsamlı bir yenilenme süreci geçirdi. Önceki modele göre daha dinamik bir ön görünüm ve tasarımda daha modern detaylarla dikkati çeken Jeep Renegade, yeni motor seçenekleri ve üstün güvenlik seviyesiyle Haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.

Yenilenen Jeep Renegade; Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk olmak üzere dört farklı donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Renegade’de tasarıma ek olarak hayata geçirilen diğer değişiklikler arasında yeni güç üniteleriyle birlikte motor kaputu altında gerçekleşiyor. Yeni Jeep Renegade, 3 silindirli turbo beslemeli 120 HP’lik 1.0 litre benzinli, 4 silindirli turbo beslemeli 150 ve 180 HP’lik iki ayrı versiyonu olan 1.3 litrelik benzinli motorlarla satışa sunuluyor. Jeep Renegade’in tek dizel motor seçeneğini ise 1.6 litrelik Multijet II motor oluşturuyor. Jeep Renegade hem dizel hem de 1.3 litrelik benzinli motor seçeneklerinde otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor.

Yeni Toyota RAV4

Yeni Toyota RAV4 tasarım yönünden incelendiğinde, aracın ön kısmında yüksek sürüş pozisyonu ve tamamen konfor sağlamak üzere tasarlanan koltukların yer aldığı görülüyor. Yeni tasarıma sahip iç mekan, yüksek kabin konforu, yola hakim ve eğlenceli bir sürüş pozisyonu sunuyor. Japon markanın keskin tasarım çizgileriyle güçlü bir görünüm sergileyen SUV modeli yeni Toyota RAV4, gelişmiş güvenlik donanımı ve sürüş destek sistemlerine de sahip. Toyota Safety Sense, aktif güvenlik sistemleri sürücü yardımına yeni boyutlar kazandırarak çok daha akıllı özelliklerle geliştirildi. Tamamen yenilenen beşinci jenerasyon RAV4 Hybrid, karakteristik bir tasarım, daha üst düzey performans, kapasite ve en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Toyota’nın TNGA-K platformunu kullanan ilk SUV modeli olan RAV4 Hybrid, daha alçak ağırlık merkezi, artan gövde dayanımı, daha iyi yol tutuş, yüksek konfor, geniş kabin alanı, 580 litre ile sınıfının lideri bagaj kapasitesi ve güçlü tasarımı ile segmentinde standartları yeniden belirliyor.

Citroen C3 AIRCROSS

Citroen, yeni nesil kompakt SUV modeli Citroen C3 Aircross ile SUV segmentinde uluslararası atağına hız veriyor. Citroen C3 Aircross, 90 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile oldukça geniş kişiselleştirme imkanı sunuyor. Müşteri beklentilerine göre şekillenen, kullanıcı odaklı bir SUV olan Citroen C3 Aircross, iç mekan tasarımı, modüler yapısı ve açılır panoramik cam tavanıyla sosyal yaşantısına önem verenleri hedefliyor. Citroen Advanced Comfort® programı dahilinde oluşturulan Citroen C3 Aircross, yolcularına ferahlık ve sürücüsüne de sıra dışı bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Citroen’in uluslararası SUV atağı, Nisan ayında Şangay Otomotiv Fuarı’da tanıtılan C-segmenti SUV Citroen C5 Aircross’un ardından Citroen C3 Aircross Kompakt SUV ile yeni bir aşamaya geçiyor. 2012 ile 2016 yılları arasında tüm dünyada satış rakamları beş kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroen, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan Citroen C3 Aircross’u geliştirdi.

KIA e-Soul

KIA, Cenevre Otomobil Fuarı’nda markanın satışa sunacağı üçüncü elektrikli modeli olan KIA e-Soul’un Avrupa tanıtımını gerçekleştirdi. Sadece kent içi sıfır emisyonlu sürüşe çözüm üretmekle kalmayan e-Soul, aynı zamanda uzun elektrikli menziliyle de dikkat çekiyor. KIA e-Soul, üçüncü nesil Soul’ün dinamik ve heyecan uyandıran özgün tasarımını yüksek verimlilik seviyesine sahip elektrikli güç ve aktarma organıyla destekliyor. Yeni nesil bataryalarıyla daha verimli bir sürüş sunan Yeni KIA e-Soul, yılın üçüncü çeyreğinin sonundan itibaren Avrupa genelinde satışa sunulacak.

Markanın şarj edilebilir hibrit ve elektrikli araç ürün gamını tamamlayan, 452 km’ye kadar elektrikli menzil sunan tamamen elektrikli KIA e-Soul modelinin Avrupa tanıtımını Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştiren KIA, Cenevre Otomobil Fuar’ında tamamen elektrikli dört kapılı bir sedan konsepti de tanıttı. Yeni KIA e-Soul, markanın satışa sunduğu üçüncü elektrikli otomobil olmasıyla dikkat çekerken, ailenin şarj edilebilir hibrit ve elektrikli araç ürün gamını tamamlıyor.

Yeni Nissan Qashqai

Nissan’ın SUV-Crossover sınıfında beğenilen modeli Nissan Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Nissan Qashqai modelleri, Nissan markası için büyük önem sahip. Nissan Qashqai, Avrupa’da sahip olduğu %10,3’lük pazar payı ile Nissan’ın Avrupa’daki 83 yıllık tarihinin en başarılı modeli olarak öne çıkıyor. Piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 2,3 milyon adet satan Nissan Qashqai, 19 kez “Yılın Otomobili” seçilirken 80’in üzerinde uluslararası ödül kazanma başarısını gösterdi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök yaptığı açıklamada “Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hakimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü” dedi.

Yeni Nissan Qashqai, değişen görünümü ve geliştirilen donanım özelliklerinin yanında performansı ile de göz dolduruyor. Yeni Qashqai, dinamik yeni ön dizaynı sayesinde daha sportif bir duruş sergiliyor. Ayrıca Qashqai’nin iç tasarımda yapılan geliştirmeler de kalite hissini arttırıyor. Nissan markasının güncel tasarım çizgilerinin yansıması olarak Yeni Nissan Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor. Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla bütünlük içinde görünüyor.

Volvo XC40

Kalite, görünüş, sağlamlık ve elbette güvenlik bu SUV için Jüri üyeleri tarafından kabul edilen hususlar arasındadır. Volvo XC40 geniş kabini, çift yönlü klima sistemi, arka park sensörleri ve LED farlarla giriş seviyesi versiyonlarında bile iyi bir donanım seviyesi sunuyor. Volvo XC40 özellikle 247 hp 2.0 T5 versiyonunu ile canlı performansıyla, SUV’lerde yer alan cömertliği bir araya getiriyor. Ayrıca, Volvo XC40 modelinin 2.0 D3 Dizel (150 hp), 2.0 T4 (190 hp) ve yeni 3 silindirli 1.5 (156 hp) motor seçenekleri de bulunuyor. 2018 Yılın Otomobili seçilen Volvo XC40, düzgün ön cephesi, Bluetooth bağlantısı ve uydu navigasyonu ile Sensus infotainment Volvo sisteminin bir parçası olarak 9 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Volvo XC40’ın üst versiyonlarında; döşemeler, ortam lambaları, ahşap uçları, ısıtmalı koltukları ve direksiyon simidini, bagaj kapağı için güç açıklığını veya Harman Kardon ses sistemi ve diğer pek çok opsiyonel detayı içeriyor.

Honda HR-V

Honda HR-V en gelişmiş motor teknolojilerini bünyesinde barındıran yüksek verimlilik seviyesine sahip performanslı 1,5-litre i-VTEC benzinli motor ve CVT otomatik şanzıman kombinasyonuyla yollara çıkıyor. Yenilenen Honda HR-V’de ayrıca motorun verimliliğini artırmak için sürtünmeyi azaltıcı önlemler yer alıyor. Makyajlanarak kompakt SUV segmentine tamamen yeni bir aerodinamik performans sunan Honda HR-V 173.000 TL’lik fiyatı ve 6 farklı renk seçeneği ile Honda bayilerinde satışa sunulacak.

Honda HR-V’nin dokunma hissi uyandıran yumuşak malzemelerle bezenen iç mekanı da yenilendi. Magic Seat® ile üstün fonksiyonellik kazanan Honda HR-V, yeni sürücü ve ön yolcu koltuğu oturma minderi ve sırt dayama yerinin şeklinde yapılan değişiklik sayesinde daha fazla baldır, bel ve omuz desteği sunuyor. Baz versiyonda sunulan kumaş döşemenin kalitesi arttırılırken üst donanım paketlerinde kumaş ve deri karışımı çift dikişli koltuklar daha çekici bir görünüm sergiliyor. En üst donanım seviyesinde ise tamamı deri döşemeler devreye giriyor.

Hyundai KONA

Hyundai’nin yeni aile kimliği olan basamaklı tip ızgarayı benimseyen Hyundai KONA’nın ön yüzü oldukça etkileyici ve güçlü bir görünüme sahip. Yeni ikiz farlar ve LED farların üstünde konumlandırılmış LED gündüz sürüş farları ön bölümdeki görsel etkiyi artırıyor. Ayrılmış ön farlar, zarif ve keskin şekillerle kendinden emin bir duruş sergilerken aynı zamanda araca yenilikçi bir görünüm kazandırıyor. Cesur ön ve arka tasarımı sayesinde otomobil, beklenilenden daha geniş bir duruş sergiliyor. Tamamen yeni olan Hyundai KONA’nın tasarımı, sıra dışı ve kaslı hatlardan oluşuyor.

KONA, Hyundai’nin SUV serisinde tamamen yeni bir karakter. Bu yüzden etkileyici ve güçlü bir karaktere sahip olması neredeyse bir zorunluluk. Hyundai’nin geleneksel aile kimliği olan basamaklı ızgarası (Cascading Grille), KONA’da da en iyi şekilde sunuluyor. Farların üzerine yerleştirilen LED gündüz lambaları ile mükemmel bir görüntü sunan bu ızgara, ayrıca kompozit farlarla da gayet şık bir uyum içerisinde. Cesur bir ön ve arka ile birlikte kullanılan diğer plastik aksamlar ise aracın off-road havasını zirveye çıkaran en büyük unsurlar. B segmentinde olmasına rağmen otomobilin geniş duruşu ve hacimli yapısı, yeni bir tasarım özelliği olan 18 inç alaşım jantlar ile destekleniyor. Köpekbalığı yüzgeci şeklindeki anteni, otomobilin cesur karakterine daha fazla katkıda bulunurken ayrıca dizel motorla beraber sunulan bir diğer yenilik ise sunroof.

 Hyundai Palisade

Hyundai, yeni SUV modeli Hyundai Palisade’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. İddialı tasarımı, iri cüssesi ve teknolojik özellikleriyle göz dolduran Hyundai Palisade, yepyeni bir SUV şasisine, cömert kargo alanına ve sekiz kişilik oturma kapasitesine de sahip. Ulsan, Kore’de üretilecek ve 2019 yazında öncelikle Amerika pazarında satışa sunulacak olan Hyundai Palisade, aynı zamanda markanın SUV dünyasındaki etkinliğini de artırmış olacak. Hyundai Palisade, markanın özellikle Amerika pazarındaki amiral gemisi olmaya aday bir SUV. Gerek tasarım özellikleri, gerek iri cüssesiyle Amerikan tarzını yansıtan Hyundai, aynı zamanda dayanıklılık, teknoloji, güvenlik, ferahlık ve verimlilik gibi detaylara da fazlasıyla önem veriyor.

Hyundai Palisade’ın tasarım dili, sade fakat gösterişli bir temada stil ile haysiyet taşıyor. Önden bakıldığında diğer Hyundai modelleriyle benzerlik gösteren fakat tamamen yeni bir tasarım dili söz konusu. Geleneksel tarzın aksine daha geniş basamaklı bir ızgara ile premium SUV’ları temsil eden Palisade, ayrılmış kompozit farlar ve dikey olarak bağlanan aydınlatma grubu, mevcut LED farları ve krom parçalarla belirgin bir ön görünüm oluşturuyor. Genişletilmiş motor kapağı, kendinden emin duruşu sağlamlaştırırken, iri C sütunları ve panoramik cam tavan da aracın büyüklüğünü perçinlemiş oluyor. Arka taraftaysa, keskin bir detaylandırma ve dikey bir LED farlar dikkat çekiyor. Geniş ve kararlı bir duruşu vurgulayan bu özellikler aynı zamanda araç içindeki yolculara cömert bir ferahlık hissi de sağlıyor. Palisade’de kullanılan 20 inçlik jantlar da iddialı dış tasarım özelliklerini destekliyor.

Audi e-tron

Audi, markanın ilk tam elektrikli seri üretim modeli olan e-tron’u tanıttı. Audi e-tron, sadece 30 dakika şarjla yola çıkmaya hazır olurken, lityum iyon pilleri tam şarj ile 400 kilometre bir menzil sunuyor. Audi e-tron’un tasarım ve üretimindeki en önemli unsur, pil sisteminin düşük ve merkezi bir şekilde konumlanması. Bu konumlama, Audi e-tron’un daha uzun bir menzile sahip olmasını mümkün kılıyor. Otomobilin yavaşladığı durumların % 90’nında, geri kazanım sistemi devreye giriyor ve buradan elde edilen enerjiyi tekrar pillere geri kazandırıyor.

Audi’nin elektrikli SUV modeli e-tron, sıfır karbon emisyonuna sahip ve oldukça sessiz, iki elektrikli motora sahip. Yeni nesil quattro dört tekerden çekiş sistemi de her şartta otomobile mükemmel yol tutuşu sağlıyor. Audi, iki adet elektrikli motor ve elektrohidrolik olarak entegre edilmiş olan fren kontrol sistemini bugüne kadar bir elektrikli modelde kullanan ilk otomobil markası oldu.

Yeni Audi Q3

Volkswagen Grubu’nun modüler enine matrisine dayanan yeni Audi Q3, neredeyse tüm boyutlarda büyümüş ve üst kompakt SUV segmentine yerleştirilmiş. Yeni Audi Q3, 4.485 milimetre uzunluğuyla selefinden 97 milimetre daha uzun. Yeni Audi Q3, öncekine nesline göre 25 milimetre artışla 1.856 milimetre genişliğe sahip. Audi Q3’ün yüksekliği 1.585 milimetre ve uzatılmış olan dingil mesafesi 2.680 milimetre. Audi Q3 üzerindeki süspansiyon geniş bir alana yayılıyor. Bir önceki modelin sportif karakteri korunmuş ve konfor özellikleri geliştirilmiş. Audi’nin yenilenen SUV modeli Q3, daha uzun dingil mesafesine sayesinde engebeli yolları kolaylıkla alabiliyor. Audi’nin dinamik sürüş sistemi, sürüş durumuna, yol koşullarına veya kişisel gereksinimlerine bağlı olarak 6 profilde Audi Q3’ün özelliklerini değiştirebiliyor.

Audi Q4 e-tron

Audi, başlatmış olduğu elektrikli model atağını, Cenevre Otomobil Fuarı’nda da devam ettirdi. Bir önceki fuarda tanıttığı ve Audi’nin ilk tam elektrikli SUV modeli olan Audi e-tron’dan sonra, Audi bu yılki Cenevre Fuarı’nda da Audi Q4 e-tron concept’in dünya lansmanını gerçekleştirdi. 4,59 metre uzunluğa sahip bu dört kapılı kompakt SUV’un iki elektrikli motoru 301 HP (225 kW) güç üretiyor. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi quattro’ya sahip Audi Q4 e-tron, 450 kilometre menzile sahip. 0-100 kilometreye 6,3 saniyede çıkan Audi’nin yeni konsept elektrikli otomobili, saatte 180 kilometre hıza ulaşabiliyor. Volkswagen Grubu’nun elektrikli otomobiller için geliştirdiği MEB platformunu kullanan Audi Q4 e-tron’un seri üretim versiyonu, Audi’nin 2020 sonuna doğru üreteceği 5’inci elektrikli otomobil modeli olacak.

Skoda Kamiq SUV

Skoda, Avrupa otomotiv pazarına sunacağı üçüncü SUV modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Skoda bu yeni SUV modelinde de K harfi ile başlayan ve Q harfi ile tamamlanan isimlendirme tarzını sürdürüyor. Kodiaq ve Karoq modellerinin ardından SUV atağını devam ettiren Skoda, yeni SUV modeline Kamiq ismini vereceğini açıkladı. Kamiq kelimesi, Kuzey Kanada ve Grönland’da yaşayan Eskimo’lardan geliyor ve “her duruma kusursuz uyum sağlayan bir şeyi“ tanımlamak için kullanılıyor. Skoda Kamiq, ismi gibi modern şehir hayatına ve daha fazlasına kusursuz uyum sağlayan ideal bir SUV olarak öne çıkacak. Daha önce Çin pazarında kullanılmaya başlanan bu isim, Avrupa pazarında da yer alacak.

Subaru Viziv Adrenalin

Subaru’nun Avrupa pazarına sunacağı ilk hibrit modeller olan Subaru XV e-BOXER ve Yeni Subaru Forester e-BOXER’ın yanı sıra “Bolder” tasarım felsefesiyle üretilen yeni konsept modeli Viziv Adrenalin’i de otomobil dünyasına tanıttı. Subaru, 89. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda üç ayrı modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Otomobillerini 2014’ten bu yana “Dynamic X Solid” felsefesiyle tasarlayan Subaru’nun Temmuz 2018’de açıkladığı yeni orta vadeli vizyonu “Step” kapsamında markanın tasarım felsefesi “Bolder” olarak belirlenmişti.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo, 106 yılı aşkın geçmişi ile yeni bir dönüm noktasına imza atıyor. Aşırı hafiflik, sıradışı direksiyon hissi ve optimal dinamik denge yeni bir beden buluyor. Yenilikçi platformu sayesinde Alfa Romeo Stelvio, bir performans aracının yol hakimiyetini geleneksel bir SUV’nin konforu ile mükemmel bir şekilde sentezliyor. Alfa Romeo’nun ilk SUV’si Stelvio, yetişkin yolcuların korunması kategorisinde aldığı %97 skor ile lider oldu ve Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı.

Bu sonuçlar, iki temel özellik sayesinde elde edildi: hem sağlam hem de dirençli ve aynı zamanda oldukça hafif bir gövde ve birçok yenilikçi güvenlik sisteminin kullanılması. Bunlar arasında, her versiyonda standart olarak gelen Bağımsız Acil Fren Sistemi (AEB) gerçekten dikkate değer. Alfa Romeo Stelvio’nun iç kabini, kafa kafaya çarpışma testinde olağanüstü bir stabilite gösterirken, sert bariyer testinde ön koltuklardaki yolcuların tüm gövdelerinin ve hayati organlarının korunmasını sağladı. Ön koltuk ve baş dayanağı testleri, aracın arkadan çarpma durumunda boyun zedelenmelerine karşı üstün koruma sunduğunu kanıtladı.

 Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo, Cenevre Otomobil Fuarı’nda SUV pazarında dengeleri değiştirebilecek yeni bir konsept modeli otomotiv dünyasına tanıttı. Alfa Romeo, 89’uncu kez düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda, markanın ilk plug-in hybrid aracı ve ilk orta sınıf SUV modeli olan Alfa Romeo Tonale konseptini, günümüzün en hızlı gelişen araç segmentlerinden olan SUV pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Alfa Romeo Stelvio ile SUV pazarında önemli bir başarı elde eden marka, Tonale isimli konsepti ile orta sınıf SUV segmentine giriş yapacağının işaretini veriyor. Tasarım özellikleri ve yüksek sürüş keyfi vaat eden konseptin, aynı zamanda markanın ilk seri üretim plug-in hybrid modeli olması planlanıyor.

Ford Puma

Ford’un sportif ve atletik SUV esintilerine sahip yeni crossover modeli Puma, 2020 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. Ford, yeni Puma modeli ile Fiesta Active, Focus Active, EcoSport, Kuga, Edge ve yeni Explorer Plug-In Hybrid’den oluşan SUV ve SUV esintilerine sahip crossover ürün gamını genişletiyor. Avrupa’da otomobil satışlarının yaklaşık %20’sini SUV araçların oluşturduğu düşünüldüğünde, Ford Avrupa satışları içerisinde SUV’lar önemli bir paya sahip. 2020 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanan yeni Ford Puma, 2008 yılından bu yana 1,5 milyar avro yatırım yapılan Ford’un Romanya’da bulunan Craiova Tesisinde üretilecek.

Volkswagen T-Roc

Volkswagen, yeni T-Roc ile kompakt SUV segmentine dinamizm katıyor. Görünüşe göre çelişkili yönleri birleştiren bir geçit: performans ve konfor, duygusallık ve rasyonellik, kentsel yaşam tarzı ve çok yönlü çok yönlü özellikler. Farklı otomotiv dünyalarının bu parametreleri, sadece GTI’nin mucidinin geliştirebileceği bir spor hizmet aracı olan yeni bir hareketlilik fikriyle birleşiyor.

VW markasının karizmatik yeni SUV modeli T-Roc kalabalığın yeni yüzü. Bir SUV’un hakimiyetini sportif bir kompaktın çevikliği ile birleştiren çok yönlü bir araç. Önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli (standart olarak 4MOTION Aktif Kontrol sürücü deneyim anahtarı da dahil olmak üzere dört tekerlekten çekişli). Şehirde olduğu kadar uzun yolculuklarda da dinamik ve konforlu bir otomobil Volkswagen T-Roc.

Dış kısmında keskin boyutları ve ilerici tasarımıyla T-Roc, üç çatı rengi ve toplam 24 renk kombinasyonu sayesinde kişiselleştirilebilir tasarım özelliklerine sahip. İç mekanda avangard tasarım ve yüksek düzeyde işlevsellik öne çıkıyor. Volkswagen T-Roc, 445 litre bagaj kapasitesine (segmentinde en büyüğü), yedi farklı renk şemasına ve gelişmiş bağlantı özellikleri sunan bir kokpite sahip beş koltuklu yenilikçi bir SUV. Bunun nedeni, yeni bir Aktif Bilgi Görüntüleme neslinde isteğe bağlı dijital enstrümanlar sunan sınıfındaki ilk SUV olması. Camla kaplı bilgi-eğlence sistemleri dijital görüntüleme ve kontrol özellikleri sunuyor.

Yeni Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg, baştan aşağı bir değişim geçirdi. Yeni Volkswagen Touareg, daha önceki jenerasyonlarında olduğu gibi premium donanım özelliklerini, geleceğe ışık tutan teknolojilerle buluşturuyor. Yeni Volkswagen Touareg’in etkileyici bir tasarıma ve üstün teknolojiye sahip far sistemi IQ. Light – LED Matrix farları, temel işlevleri olan kısa ve uzun mesafeli aydınlatma seçeneklerinden çok daha fazlasını sunuyor. LED – Matrix aydınlatma sistemi ile farklı sürüş koşullarına ve cevap verebilecek zengin bir ışık dağıtım yelpazesine ulaşmak için belirli LED segmentlerini tek tek açıp, kapatabiliyor. Yeni VW Touareg, 286 hp gücünde V6 dizel motor, 340 hp gücünde V6 benzinli motor ve en üst seviye 421 hp gücünde V8 turbo dizel motor seçeneği bulunuyor.

Yeni nesil Volkswagen Touareg, gerçekten çok büyük bir SUV. 3.0 litrelik devasa motoru ve pek çok hidrolik ve elektronik sisteme ev sahipliği yapması için oldukça uzun tasarlanan ön bölümü, özellikle görüş açısının dar olduğu kavşaklarda ekstra dikkat istiyor. Yeni VW Touareg’de isteğe bağlı olarak sunulan Kavşak Asistanı “Intersection Assist”, aracın ön kısmında yer alan geniş açılı radar sensörlerini kullanarak görmekte güçlük çektiğiniz alanı tarıyor ve 30 km/s hıza kadar araç geçişi algıladığında sürücüyü görsel ve sesli olarak uyarıyor. Kavşak Asistanı “Intersection Assist”, yaklaşan bir araç tespit ettiğinde, olası bir çarpışmaya engel olmak için, 10 km/s’ye kadarki hızlarda acil durum frenlemesini devreye alıyor.

Jaguar I-PACE

Jaguar I-PACE, 2019 Dünyada Yılın Otomobili Seçildi. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar, tamamen elektrikli SUV’u I-PACE ile Dünyada Yılın Otomobili (World Car of The Year Awards) seçimlerinde Yılın Otomobili büyük ödülü de dahil üç ödülün sahibi oldu. Jaguar I-PACE, otomotiv sektöründe eşine az rastlanacak bir başarıya imza atarak, Mart ayında Avrupa’da Yılın Otomobili (Car of The Year 2019) Ödülü’nün ardından, Amerika’da gerçekleştirilen Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri’nden 3 önemli ödülle ayrıldı. 2019 Dünyada Yılın Otomobili büyük ödülünün yanı sıra, 2017 yılında F-PACE’in de kazanmış olduğu Dünyada Yılın Tasarımı ve Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili ödüllerini de almaya hak kazanan Jaguar I-PACE, elde ettiği bu başarı ile kırılması zor bir rekora imza attı.

New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, 3 büyük ödülü kazandığı açıklanan Jaguar I-PACE, Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri’nin 15 yıllık tarihinde aynı anda 3 farklı dalda ödül alan ilk araç oldu. 24 farklı ülkeden 86 otomobil gazetecisinin değerlendirdiği Jaguar I-PACE, Avrupa’da Yılın Otomobili seçildikten sadece bir kaç hafta sonra bu 3 büyük ödülü de kazanarak dünyada en çok beğenilen premium elektrikli SUV olduğunu bir kez daha kanıtladı. Jaguar I-PACE kazandığı bu başarılarla birlikte son 1 yılda dünya genelinde 62 ödül almayı başardı.

Rolls-Royce Cullinan

Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, tarihinin ilk SUV modeli Cullinan, gerçek lüks ile arazi yolculuğuna çıkma hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Tamamı alüminyum “lüks mimarisi” üzerine konumlanan tasarımıyla ikinci alüminyum Rolls-Royce olma özelliği de taşıyor.

Şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmas taşının adını taşıyan Cullinan, Rolls-Royce’un ilk yüksek gövdeli, her türlü engeli aşabilen, her rotasyona ulaşabilecek bir arazi otomobili olarak öne çıkıyor. Dünyanın her yerinde yapılan düzinelerce yol testine göre bu otomobil, engebeli araziyi güvenle geçebiliyor ve çevikliğiyle de yüksek performans sergiliyor.

Rolls-Royce’un ünlü “Magic Carpet Ride”ı (Uçan Halı Sürüşü), Cullinan’ının sofistike ayarlanabilir havalı süspansiyonuyla bütün arazi koşullarında deneyimlenebiliyor. Araç, yeni 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor dört çeker sistemiyle birlikte 563 HP/ 420 kW güç ve 850 Nm tork üretiyor. Gerçek bir Rolls-Royce olan Cullinan, sahiplerinin çok çeşitli yaşam tarzlarına özel olarak geliştirilen, kişiye özel seçenekleriyle sunuluyor.

Ayrıca özel sipariş seçeneklerinden biri olan “Viewing Suite” sadece bir düğmeye basılarak bagaj bölümünden arka tarafa bakan, çift deri koltuk ve özel kokteyl masasından oluşuyor.

Ayrıntılı ve en güncel bilgileri otomobil markalarının yetkili satıcılarından alabilirsiniz.

Yol Durumu Sorgulama
Araç Bakım Önerileri
Otomobil Tavsiyesi
Araba Park Etme Teknikleri
Hangi Otomobil Markası Hangi Ülkenin