Yeni Toyota Corolla Hybrid

Yeni Toyota Corolla Hybrid Modelleri

Toyota Corolla Hybrid versiyonu, kendi kendini şarj eden hibrit sistemi, modern tasarımı ve yeni nesil teknolojileriyle dikkat çekiyor. Toyota Hybrid modelleri, hem elektrikli hem de benzinli motora sahip olan ve kendi kendini şarj edebilen modeller. Ayrıca, sürüş koşullarına göre sadece elektrik motorunun gücünden faydalanarak ya da benzin ve elektrik motorlarını beraber kullanarak hareket edebiliyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki tesislerinde seri üretimine başlanan yeni Toyota Corolla, 2019 EuroNCAP değerlendirmesinde çarpışma testinin tüm disiplinlerinde başarılı sonuçlara imza atarak en yüksek derecelendirme olan 5 yıldıza layık görüldü. Toyota’nın Yeni Global Mimarisi (TNGA) platformunda üretilen 12. nesil yeni Toyota Corolla, platform sayesinde yüksek dayanımlı çelik, stratejik olarak doğru noktalara yerleştirilip burulma noktaları oluşturuluyor ve olası bir çarpışma anındaki enerjiyi sönümleyerek kabinden uzak tutuyor.

1966 yılından bu güne 150 ülkede 44 milyondan fazla satış rakamına erişen Toyota Corolla, Toyota’nın toplam global satışlarının da % 20’sini oluşturuyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 Toyota fabrikasında üretimine devam edilen Toyota Corolla, Toyota’nın 80 yıllık tarihi içinde satılan her 5 modelden 1’ini temsil etmeyi sürdürüyor.

20 yılı aşkın süredir hibrit araçlar üreten ve geliştiren Toyota, hibrit otomobiller konusuda sahip birikim ve en son teknolojisini Yeni Toyota Corolla Hybrid ile müşterilerine sunuyor. Sarsıntısız, sessiz ve verimli olan hibrit sistem, 1,8 litre benzinli motor ve elektrik motorunun en verimli ve uyumlu şekilde beraber çalışması ile ihtiyacınız olduğu anda gereken hızlanmayı sağlıyor.

Yeni Toyota Corolla Hybrid modelinde geliştirilmiş süspansiyon sistemi sarsıntısız, sessiz ve konforlu bir sürüş sağlarken 1,8 litre benzinli hibrit sistemi düşük yakıt tüketiminin yanı sıra heyecan verici bir sürüş deneyimi de sunuyor.

Toyota Corolla Hybrid, yüksek kalite malzeme ve işçilik ile aydınlık bir iç mekan sunuyor. Toyota’nın Yeni Global Mimarisi (TNGA) platformu kullanılarak üretilen Yeni Corolla Hybrid modelleri, yere daha yakın ağırlık merkezi ve bağımsız çift salıncak arka süspansiyonu sayesinde daha dinamik bir yol tutuşu ve kontrol sağlıyor.

Tasarımının sadeliği ile birlikte şık ve modern unsurları bir araya getiren Toyota Corolla Hybrid, lake siyah ızgaralar, LED farlar, hoş görünen krom detaylar ve 17″ alüminyum alaşımlı jantları ile prestijli bir görünüm sergiliyor.

Toyota Corolla Hybrid’in yeni kokpiti, yeni nesil teknolojiler ile modern bir iç mekan tasarımı sunuyor. Geri görüş kamerası entegre edilmiş Toyota Touch® 2 multimedya sistemine, 8″ renkli dokunmatik ekran kullanılarak rahatça ulaşılıyor. Kablosuz Şarj Ünitesi de, akıllı cep telefonlarını, kabloya gerek kalmadan şarj edebilme imkanı veriyor.

Gelişmiş güvenlik donanımlarını standart olarak sunan Toyota Corolla Hybrid tüm donanım paketlerinde Toyota Safety Sense özellikleri bulunuyor.

Toyota Corolla Hybrid modelleri dört farklı donanım seviyesine sahip. Toyota Corolla Hybrid versiyonları; Hybrid Vision, Hybrid Dream, Hybrid Flame, Hybrid Passion.

Yeni Corolla benzinli modelleri; 1.6 Valvematic 6 İleri Düz Vites, birleşik yakıt tüketimi: 5,8 lt/100km ve 1.6 Valvematic Multidrive S birleşik yakıt tüketimi: 5,5 lt/100km motor şanzıman seçenekleri ile alınabiliyor.

Toyota Corolla’nın Hybrid Vision, Hybrid Dream, Hybrid Flame versiyonları; 1.8 Hybrid elektronik kontrollü sürekli değişken şanzıman (4X2), CO2 salımı (g/km): 80 g/km, birleşik yakıt tüketimi: 3,5 lt/100km.

Toyota Corolla Hybrid Passion versiyonu; 1.8 Hybrid Elektronik Kontrollü Sürekli Değişken Şanzıman (4X2), CO2 salımı (g/km): 87 g/km, Birleşik Yakıt Tüketimi: 3,8 lt/100km.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota Kampanyası
Toyota Hibrit Fiyat Listesi
Toyota C-HR
Yeni Toyota RAV4
Yeni Toyota Camry Hybrid