Yeni Volkswagen Jetta

Volkswagen Yeni Jetta
Volkswagen Jetta yenilendi. Dünya genelinde 17,5 milyon adet üretilen VW Jetta, markanın en başarılı model serileri arasında yer alıyor. Detroit, Michigan’daki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Jetta’nın en son nesli otomobil severlere tanıtıldı.

Yeni VW Jetta, yedinci neslinde Volkswagen’in MQB teknolojisi ile üretiliyor. Sonuçlar: daha dinamik oranlar, daha ilerici bir tasarım, geliştirilmiş iç mekan, verimlilik kazanımları, her zamankinden daha fazla bağlanan yardım sistemleri ve üst versiyonlarda büyük ölçüde dijitalleştirilmiş bir iç mekan.

Yeni Jetta’nın yakıt ekonomisi üzerine, turbo destekli verimli benzinli motorların olumlu etkisi yansıyor. Yeni VW Jetta’da, standart 6 ileri manuel şanzımana alternatif olarak, artık 8 vitesli otomatik şanzıman seçeneği de bulunuyor.

Yeni Volkswagen Jetta’da sunulan sürüş destek sistemlerine genel bir bakış:
Uyarlamalı Hız Sabitleme Kontrolü (ACC)
Lane Assist (Şerit Takip Sistemi)
Özerk Acil Durum Frenlemeli Ön Yardımcı
Arka Görüş Kamera sistemi
Arka Trafik Uyarısı (Kör Nokta İzleme Sistemi)
Otomatik Çarpışma Sonrası Fren Sistemi (ikincil çarpışma riskini azaltır)
Işık Yardımı (uzun huzmeli farların otomatik olarak devreye sokulması / devreden çıkartılması)

Volkswagen’in yenilenen sedanı Jetta, yeni gösterge paneli tasarımı, yumuşak yüzeyler ve hassas çizgileriyle konforlu bir iç mekan yansıtıyor. Kumaş koltuklarda renk ve tasarım seçeneğini arttıran yeni Jetta’da 10 farklı ambiyans aydınlatma rengi sunuluyor.

Volkswagen Jetta yeni iç ortam aydınlatması sürücünün seçimine bağlı olarak değişebiliyor ve normal profilde beyaz ışık, spor profilde kırmızı, eko profilde ise mavi renk sunuyor. Sürücü, bireysel mod için on renkten herhangi birini ayarlayabiliyor.

Buna ek olarak yenilenen Volkswagen Jetta Active Info Display özelliği aktif bilgi ekranı ve bilgi-eğlence sistemi, birbirine bağlı ve ortak bir görsel kontrol ekseni boyunca düzenlenmiş dijital bir yüzeye sahip tamamen yeni bir iç mimaride yapılandırılmış.VW Jetta’nın yeni özellikleri, sürücü tarafından bireysel olarak konfigüre edilebilen 10.2 inch Aktif Bilgi Ekranının (dijital kokpit) dijital araçlarını sunuyor. Bu enstrümanlar, en son modüler bilgi-eğlence sistemi (MIB) ile bağlantılı olarak teknik ve görsel olarak tek bir dijital görüntüleme ünitesi oluşturuyor.

Vites değiştirme düğmesinin önünde ve klima kontrolü için kullanıcı ara yüzünün altında akıllı telefonlar için USB bağlantı noktasına sahip bir saklama bölmesi bulunuyor. Yeni nesil VW Jetta’da, Beats by Dre ses sistemi de tercih edilebilecek. Koltuk ısıtması yanında, arka koltuk sistemi, asimetrik olarak bölünmüş ve katlanan koltuklara ve bardak tutacakları olan bir orta kol dayanağına sahip.

Yeni Volkswagen Jetta’nın dış tasarımı önceki nesline göre daha dinamik hatlara sahip. Yeni Jetta, 4.702 mm uzunluğunda (+43 mm) ve dingil mesafesi uzatılmış. Altıncı jenerasyon Jetta ile karşılaştırıldığında, ön çıkıntı kısa (-10 mm) ve arka çıkıntı daha uzun (+18 mm) yapılmış. Bu yeni Jetta’ya sportif, daha genişletilmiş ve daha zarif bir görünüm kazandırıyor. Volkswagen, 1,799 mm genişliğinde (+21 mm) ve 1,459 mm yüksekliğinde (+6 mm).

Dış boyutlarına uygun olarak, daha fazla kafa ve diz mesafesinin yanı sıra artan omuz mesafesi ve yükseklik sunuyor. Arkadaki uzun çıkıntı, 510 litrelik etkileyici, geniş bir bagaj kapasitesi sağlıyor. VW Yeni Jetta tasarım yönünden, VW Arteon ve VW T-Roc modelleri ile benzerlikler taşıyor.

Otomobilin aerodinamik özellikleri de yeni oranlar ve daha hassas tasarım DNA’sı ile optimize edilmiş. Aerodinamik verimliliğin artışı yakıt ekonomisi, CO2 emisyonları ve rüzgar sesi üzerinde olumlu etkiler sağlıyor. Yeni Volkswagen Jetta, gelişmiş özelliklerinin yanı sıra konforlu ve modern bir görünüm sergiliyor.

Volkswagen Passat
Volkswagen Yeni Golf
Volkswagen Arteon
Volkswagen Yeni Polo
Volkswagen Kampanyaları