Audi Q4 e-tron

Audi, Uluslararası Audi e-tron GT concept modelin prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Audi, başlatmış olduğu elektrikli model atağını, Cenevre Otomobil Fuarı’nda da devam ettirdi. Bir önceki fuarda tanıttığı ve Audi’nin ilk tam elektrikli SUV modeli olan Audi e-tron’dan sonra, Audi bu yılki Cenevre Fuarı’nda da Audi Q4 e-tron concept’in dünya lansmanını gerçekleştirdi. 4,59 metre uzunluğa sahip bu dört kapılı kompakt SUV’un iki elektrikli motoru 301 HP (225 kW) güç üretiyor. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi quattro’ya sahip Audi Q4 e-tron, 450 kilometre menzile sahip. 0-100 kilometreye 6,3 saniyede çıkan Audi’nin yeni konsept elektrikli otomobili, saatte 180 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Volkswagen Grubu’nun elektrikli otomobiller için geliştirdiği MEB platformunu kullanan Audi Q4 e-tron’un seri üretim versiyonu, Audi’nin 2020 sonuna doğru üreteceği 5’inci elektrikli otomobil modeli olacak.

Audi’nin Cenevre’de prömiyerini yaptığı bir diğer model ise Audi e-tron GT. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından, Avrupa’da ilk kez görücüye çıkan bu 4 kapılı coupe konsept otomobil, 590 HP güç üreten iki elektrikli motoru ile 400 kilometre menzile sahip. Audi Sport Gmbh tarafından, 2 yıl seri üretim versiyonun satışa sunulacağı konsept otomobilin, menzili, 90 kWh’lik lityum iyon pilleri ile 400 kilometreden fazla olarak hesaplandı. Audi e-tron GT concept, kablolu veya Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Pillerin kablolu olarak yüzde 80 kapasitede dolması sadece 20 dakika alırken, otomobil bu şarj ile 320 kilometre menzile sahip oluyor.

kaynak: araba2019.com