Cıtroen C-ELYSÉE

Citroen markasının Türkiye’de en fazla satış gerçekleştirdiği modeli olan B sınıfı sedan Citroen C-Elysée, yenilenerek shoowroomlarda yerini aldı. Citroen’in 2012 yılından bu yana 400 bin adet sattığı ve üç kez FIA WTCC (Dünya Binek Otomobil Şampiyonası) Şampiyonu olan Citroen C-Elysée, oldukça kapsamlı bir yenilenme geçirdi.

Yeni ön tampon ve ızgara, üç boyutlu arka LED far grubu, üç boyutlu 16 inch jantlar ve yeni gövde renkleriyle daha prestijli bir dış görünüme kavuşan Citroen C-Elysée, kabin içinde ise Car Play özellikli mirror screen 7 inch dokunmatik ekran gibi üst donanım özellikleriyle daha konforlu bir otomobil. Yenilenen Citroen C-Elysée, B segmenti sedan pazarının en popüler 3 modelinden biri olarak iddialı konumunu sürdürmeyi planlıyor.

Segmentinin en geniş arka koltuk mesafesini sunan yeni Citroen C-Elysée’de, Citroen Advanced Comfort Programı çerçevesinde koltukların ergonomisi ve süspansiyonlar da iyileştirildi.

Citroen’in Türkiye’de en fazla satılan binek otomobili olan Citroen C-Elysée, segmentinin en uygun kullanım maliyetlerinden birini sunmaya devam ediyor. Yeni Citroen C-Elysée, Türkiye’nin yol ve iklim koşulları için dayanıklı, yüksek konfor sunan, düşük yakıt tüketimi sağlayan en uygun otomobillerden biri olmayı sürdürüyor.

Live, Feel ve Shine olmak üzere üç farklı donanım seviyesinde sunulan Yeni Citroen C-Elysée, 1.6 e-HDi 92 HP dizel ve 1.2 Puretech 82 HP benzinli motor seçeneklerine sahip. 1.6 e-HDi motor 92 HP güç ve 230 Nm tork sunuyor. Ortalama yakıt tüketimi 4,1 lt/100 km olan aracın emisyon değeri 108 g/km. Yeni Citroen C-Elysée 1.2 Puretech ise 82 HP güç ve 117 Nm değerlerine sahip. Ortalama yakıt tüketimi 4,9 lt/100 km olan aracın emisyon değeri 114 g/km.

Citroen C-Elysée Shine donanım paketinde mirror screen 7 inch dokunmatik ekran gibi üst donanım özellikleri sunuluyor. 46 bin adedi aşkın satış rakamıyla, markanın Türkiye pazarındaki en popüler modeli olan Citroen C-Elysée, Kabin içinde ise Car Play özellikli mirror screen 7 inch dokunmatik ekrana sahip olan Yeni C-Elysée, günümüzün teknolojik beklentilerini akıllı telefonların araç ile entegre edilebilmesini sağlayarak karşılıyor.

Yeni Citroen C-Elysée, yeni ön tampona, yeni farlara, farlara kadar uzanan yeni bir radyatör ızgarasına kavuştu. Araca daha modern ve statü kazandıran yeni ön tasarımda LED teknolojili gündüz farları tamponun altında yerleştirilerek karakteristik bir ifade yaratıldı. Citroen C-Elysée’nin ön sis farlarının çerçevelerinde C formunda krom detaylar eklendi. Aracın arkasında, Citroen’in tüm modellerinde kullanılan ve daha parlak ışık içeren 3D görünümlü stop lambaları kullanılmaya başlandı. Donanım seviyesine göre 3D görünümlü jant kapakları ya da 16 inçlik “San Diego” alaşımlı jant seçenekleri Citroen C-Elysée’nin yenilikleri arasında yer alıyor. Citroen C-Elysée’de yeni gövde renkleri olan Lapis Mavi ve Çelik Gri renk seçenekleri sunulmaya başlandı. Araçta toplam 6 renk seçeneği sunuluyor.Citroen Advanced Comfort Programı kapsamında ele alınan yeni iç mekanda segmentinin en iyi arka koltuk yaşam alanı sunuluyor. Yeni model, 506 litrelik bagaj hacmi ile de iddiasını sürdürüyor. Citroen C-Elysée’nin Shine donanımında, 2/3’e 1/3 oranında, asitmetrik olarak katlanabilen arka koltuk sırtlıklarında, 3 adet çıkartılabilen ve aynı zamanda ayarlanabilir koltuk başlığı, yeni grafikler ve beyaz kadraja sahip gösterge tablosu kullanımı, yenilikler arasında sunuluyor. Feel donanım seviyesindeki kokpit dekorasyonunda ise Tungsten yerine “Gümüş Mat” kaplamalara yer verildi.

Yeni Citroen C-Elysée dokunmatik tablet özellikleri gösteren multimedya sistemi “Mirror Screen” ile de satın alınabiliyor. Mirror Screen donanımı, Apple CarPlay ve Mirror Link ile uyumlu yapısıyla akıllı telefonlar ile entegre edilebiliyor. Telefon üzerinden ses tanıma ve komut özelliğini de barındıran sistem, bağlantı kurulan cihazlardaki müzikleri de çalabiliyor. Telefon rehberine ulaşım ve geri arama imkanı da sunan multimedya sistemine direksiyon üzerinden de kumanda edilebiliyor.

Citroen C-Elysée’nin yeni isimlendirmeye kavuşan donanım seviyelerinde yepyeni üst sınıf özellikler sunuluyor. Başlangıç donanımı olan “Live”a, elektrikli yan aynalar, elektrikli arka camlar, ayrı göstergeli radyo/CD/MP3/Bluetooth ve USB özellikli müzik sistemi eklendi. Orta donanım seviyesi olan “Feel”de arka park sensörü, 16 inch jantlar ve 3D görünümlü jant kapakları yeni sunulan özelliklerden. En üst donanım olan “Shine”da ise 16 inch alüminyum jantlar, 7 inch kapasitif dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, bluetooth/USB/Mirror Link/AUX ve Wifi isteğe bağlı olarak satın alınabiliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

CITROEN Kampanyası
Citroen C3 AIRCROSS
Citroen C5 Aircross SUV
Citroen C4 PICASSO
CITROEN Fiyat Listesi