Yeni Citroen C3

Citroen markasını B segmentinde temsil eden üçüncü nesil C3, satışa sunulduğu 2016 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu 750.000 adetlik satış performansıyla başlı başına bir başarı hikayesi.

Yeni Citroen C3 modern ve gösterişli bir görünüme sahip. Başka hiçbir otomobile benzemiyor. Renkli bir kişilik ve benzersiz bir konfor seviyesi ile diğer otomobillerden ayrışıyor.

Konsept otomobillerden ilham alınan, yeni LED farlarla desteklenen ve yeni Citroen imzasını vurgulayan karakteristik bir ön görünüm. Farklı dış görünüm kombinasyonları, 3 yeni tavan dekoru, 2 yeni jant seçeneği ve 2’si yeni olmak üzere 3 farklı iç ambians alternatifi ile son derece zengin bir kişiselleştirme potansiyeli. Markanın yeni görsel imzası niteliğinde olan Airbump® tasarımları, Yeni Citroen C3 modelinin farklılığını yansıtan özelliklerden sadece bazıları.

Yeni C3 bu segmentte bir ilk olan tamamen yeni bir araç içi konfor deneyimi sunuyor. Daha çok üst segmentlerde kullanıma sunulan yeni Advanced Comfort koltuklar, sürüş destek sistemleri ve akıllı telefon ekran yansıtması için Apple Car Play de dahil olmak üzere birçok internet bağlantılı hizmet gibi özellikler günlük hayatı kolaylaştırıyor ve etkileyici bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor.

Fransa’nın en çok satan üçüncü otomobili olan Citroen C3, yüksek verimlilik seviyesine sahip Euro 6 normuna uygun motor seçenekleriyle pazarın merkezinde yer alan çok yönlü bir hatchback.

Satışa sunulduğu günden bu yana yaklaşık 4,5 milyon adet satan Citroen C3, benzersiz tasarımı, renkli kişiliği ve Citroen konforu ile son derece rekabetçi bir segmentte varlığını güçlendirmeye devam ediyor.

Yeni Citroen C3 bünyesindeki tasarım detaylarıyla daha güçlü ve kendinden emin bir görünüm sergiliyor. Yüksek ve yatay bir mimariye sahip ön bölüm, 3,99 metre ile aslında kompakt bir otomobil olan C3’e daha kendinden emin bir görünüm kazandırıyor. Motor kaputu ile aynı hizada cam çizgileri ve siyah direk kaplamaları havada süzülen tavan hissine neden oluyor. Versiyona bağlı olarak sunulan yan Airbump® sadece farklı bir görünüm ve markaya özgü bir imza olmakla kalmıyor, aynı zamanda olası küçük göçük ve çiziklere karşı otomobil yan gövdesini koruyor. Yeniden tasarlanan ve müşterinin seçtiği Renk Paketine uygun bir renkle çevrelenen bu bölüm 3 kapsülden oluşuyor.

Versiyona bağlı olarak 640 mm’ye kadar ulaşan büyük çaplı tekerlekler yeni Citroen C3’ün yola daha iyi oturmasını sağlıyor ve yeni C3’ün güçlü görünümüne katkı sağlıyor. Geniş tampon dizaynı belirgin çamurluk ağızlarının tasarımını tamamlıyor, otomobilin güçlü ve dinamik görünümünü destekliyor.

Yeni Citroen C3, 36 yerine, gövde renklerinden, çift renk uygulamasına, sis farları ve Airbump® çevresinde yeni renkli süslemeler ve tavan kapsülünü süsleyen renk uygulamaları da dahil olmak üzere 97 kombinasyon sunuyor. Yeni C3, yedi gövde rengi, Airbump® ve sis lambalarını çevreleyen dört Renk Paketi, dört tavan rengi seçeneği, üç tavan döşemesi rengi dışında 16 ve 17 inç olmak üzere iki farklı yeni jant modeli ile segmentinin en kişiselleştirilebilir otomobil modellerinden birisi.

Yeni Citroen C3, rahat ve konforlu bir iç mekan sunuyor. Kapı panellerinde ve koltuklarda kullanılan renk ve malzemelerin birbiriyle uyumu sıcak ve huzurlu bir ambiyansı beraberinde getiriyor. Zümrüt ambiyans, koyu renkler ve zümrüt renk dokunuşlarıyla kontrast oluşturuyor. Dinamik bir görünüm sergileyen kaliteli malzemelerle bezenen iç mekanda uygulanan renkli şeritler kalite hissini daha da yukarıya taşıyor. Dokunma hissi uyandıran yumuşak malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı Techwood ambiyans açık renk ahşap uygulamalarla şık bir görünüm ve sıcaklık sunuyor.

Otomobil konforu sadece koltukların rahatlığı ile değil kullanım kolaylığı veya pratiklik gibi unsurlarla da sağlanıyor. Yeni C3, Citroen Advanced Comfort® kapsamında ergonomik kumandalar ve okunaklı göstergelerle son derece konforlu bir kullanım sunuyor. Ayrıca sürüş konforunu ve sürüş güvenliğini desteklemek üzere yenilikçi teknolojiler de devreye giriyor.

Yeni C3, yeni ön park sensörü, anahtarsız giriş ve çalıştırma, aktif şehir içi güvenlik freni, kahve molası uyarısı, sürücü dikkat dağınıklığı uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, şeritten çıkma uyarısı, hız sınırı tabelasını algılama ve önerme, hız sabitleme ve hız sınırlandırma olmak üzere sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu destekleyen 12 adet sürüş destek sistemiyle yollara çıkıyor.

Citroen’in açıklamasına göre Yeni Citroen C3, Haziran 2020’den itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Citroen Fiyat Listesi
Citroen C4 Cactus
Citroen C3 Aircross SUV
Citroen C5 Aircross SUV
Yeni Citroen Berlingo