Yeni Citroen C3

Yeni Citroen C3 modern tasarımı, farklı renk seçenekleri ve Citroen’in C4 Cactus modelinde gördüğümüz Airbumps® seçeneği ile dikkat çekici bir görünüme kavuşmuş. Yeni Citroen C3, Citroen markasının C4 Cactus modelinde uyguladığı başarılı tasarım anlayışından izler taşıyor.

Aslında son derece işlevsel olan fakat günümüz otomobil modellerinin pek çoğunda artık görmediğimiz yan koruma bantlarına getirdiği yeni yorum ve gövdesinde uygulanan farklı renk kombinasyonlarıyla yeni Citroen C3 son derece heyecan verici bir görünüme sahip.

Performans özellikleriyle de dikkat çeken Yeni Citroen C3 modelinde, verimli motor tipleri olan son nesil PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlar kullanılmaktadır. Yeni Citroen C3 modelinde, benzinli 3 silindirli PureTech 82 HP ayrıca dizel BlueHDi 75 HP (Stop&Start) ve BlueHDi 100 HP (Stop&Start) motorları manuel vitesli olarak sunulmaktadır.

Yeni Citroen C3 modelinin ilginç özelliklerinden birisi olan Citroën ConnectedCAM™ muhteşem manzara, sıra dışı mekanlar ve sakin şehir turlarından aldığı görüntülerle izleyicilerini buluşturuyor. Bu yeni sistem, sürücü ön camdan ne görürse kaydetmek için dikiz aynasına yerleştirilmiş bir kamera kullanıyor. Günlük sürüş deneyimlerinizin video kaydını sadece tek bir dokunuşla fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşma olanağı sağlıyor.

Citroen markası, Yeni Citroen C3 modeliyle genç ve dinamik bir müşteri kitlesini hedefliyor. Yeni Citroen C3 çok geniş kişiselleştirme seçenekleri sunuyor: Tek renkli veya çift renkli, Airbump®’lı veya Airbump®’sız. Citroen C3’ ün yeni jenerasyonu geniş renk yelpazesiyle geliyor. Gövde renkleri; Almond Green, Arctic White, Cobalt Blue, Shark Grey, Aluminium Grey, Ruby Red, Perla Nera Black, Power Orange ve Sand, Tavan renk seçenekleri ise; Onyx Black, Aden Red, Opal White ve tam olarak 36 farklı renk kombinasyon var.

Yeni Citroen C3 süspansiyonlarının emiciliği engebeli yollar için en iyi şekilde geliştirilmiş. Ama hepsi bu kadar değil: Yeni Citroen C3 konforlu koltukları, panoramik cam tavanı, ferah iç mekan tasarımı geniş depolama alanıyla geniş çaplı konfor hissi veriyor. Yeni Citroen C3 iç mekanında, sürücü ve yolcuları için geniş mekan hissiyle son derece aydınlık bir ortam sunuyor. Işık yoğunluğu güneş geçirmeyen perde kullanılarak ayarlanabiliyor. Yeni Citroen C3’ün koltukları son derece rahat ve konforlu. Yatay ön panel, genişlik ve boyut hissini artırıyor. İç tasarımı, kol dayama yerlerindeki şeritlerle ve ön paneldeki dokuma kumaşlarla tamamen otomotiv sektöründen bağımsız olarak esinlenilmiş.

Citroen C3, 600 bin satış adedine ulaştı

Citroen’den yapılan açıklamaya göre, Fransız otomobil üreticisi, 2,5 yıl önce, Kasım 2016’da üçüncü nesil Citroen C3’ün lansmanını gerçekleştirmişti. Citroen C3, sadece bu yılın başından bu yana 110.000 adetlik siparişle büyümesini hız kesmeden sürdürdü. Sergilemiş olduğu satış performansıyla Citroen C3, tüm segmentlerin toplamında Fransa’nın en çok satan üçüncü otomobili olurken, Avrupa’da ise B-Hatchback segmentinin en çok satan dördüncü otomobili oldu.

Bu başarılı sonuçla Citroen C3, markanın Avrupa pazarındaki büyümesinde ve ilk 12 otomobil markasından biri olmasında çok önemli bir katkı sağlamış oldu. Ürün çeşitliliği ve kişiselleştirme alternatifleriyle dikkat çeken Citroen C3 satışlarının %40 ’ı, ürün gamının tepe noktası olan Shine versiyonuyla gerçekleşti. Citroen C3 satışların %65’i isteğe bağlı olarak sunulan çift renk seçeneğiyle tercih edildi. Siparişlerin %55’i Airbump ile yapılırken, satışların %25’i isteğe bağlı olarak sunulan renk seçeneğiyle gerçekleşti.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Citroen Fiyat Listesi
Citroen C4 Cactus
Citroen C3 Aircross
Citroen Kampanyası
Yeni Citroen Berlingo