Citroen C4 PICASSO

Yeni Citroën C4 PICASSO
Satışa sunulduğu 2007’den günümüze Türkiye’de 8.500 adedi aşan satışıyla segmentinin en fazla tercih edilen otomobillerinden olan Citroen C4 Picasso yenilendi.

Fransız markanın Citroën Advanced Comfort programı kapsamında yenilenen Citroen C4 Picasso, hem tasarım hem de sunduğu teknolojiler ile sınıfının öncü araçlarından biri olmayı sürdürmeyi hedefliyor. 5 kişilik Citroen C4 Picasso ve 7 kişilik Citroen Grand C4 Picasso modelleri Intensive donanım paketiyle Türkiye’de satışa sunuluyor. 1.6 litre hacminde, 120 hp gücünde BlueHDI motor, EAT6 tam otomatik şanzıman ve cam tavanın standart olarak sunulduğu 5 kişilik Citroen C4 Picasso ve 7 kişilik Citroen Grand C4 Picasso modellerinde temassız bagaj kapağı açma, aktif şerit uyarı ve şeride geri sokma sistemi, yeni 3D efektli farlar, 3 yeni renk seçeneği ve trafik tabelalarını okuma sistemi eklenen donanımlar arasında yer alıyor.

Türkiye’ye Intensive donanım paketiyle ithal edilen Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso’da günlük hayatı kolaylaştıran, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 12″ HD panoramik gösterge ekranı, 7″ dokunmatik ekran, 3D LED farlar, panoramik cam tavan, yokuş kalkış desteği, çift bölgeli otomatik klima ve navigasyon standart olarak sunuluyor. Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso modellerinde artık temassız bagaj kapağı sunulmaya başlandı. Sistem, anahtar cebinizdeyken bagaj kapağına yaklaşıp, ayağınızı tamponun altına uzattığınızda bagaj kapağının kendiliğinden açılmasını sağlıyor. Aynı şekilde bagaj kapağını kapatabilmek de mümkün. Bu sayede elleriniz doluyken bile Citroen C4 Picasso’nun bagajına yükleme yapabiliyorsunuz ya da eşyalarınızı alabiliyorsunuz. Sistem, bir sıkışma olduğunu algıladığında devre dışı kalarak olası kazaların veya yaralanmaların önüne geçiyor.

Yeni Citroen C4 Picasso’nun “Güvenlik Donanımları” da geliştirildi. Sürücü yorgunluk uyarı sistemi ve kendiliğinden kararan elektrom iç dikiz aynası, Aktif Şerit İhlal Uyarı Sistemi, Hız Limit Panolarını Okuma özelliği ve Akıllı Far Sistemi de kullanıcılara sunuluyor. C4 Picasso modellerinde sunulan Hız Limit Panolarını Okuma özelliği Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi) ile entegre yapısıyla da kullanıcı dostu yeni bir özellik daha sunuyor.

Hız limitlerini trafik tabelalarından okuyan sistem, hız sabitleme sistemi devredeyken sürücüye aracı bu hıza sabitleme opsiyonu sunuyor. Sürücü onayladığı takdirde araç tabelalardaki hıza göre sabit hızını ayarlayabiliyor. Yarı otonom sürüş özelliği ile C4 Picasso uzun yolculukları daha keyifli ve konforlu bir deneyime çeviriyor.

Citroen C4 Picasso’da yer alan yaratıcı teknolojilerden bazıları şu şekilde çalışıyor:
Aktif Şerit İhlal Uyarı Sistemi: Sinyal vermeden şerit değiştirildiğinde, aracı güvenli bir şekilde şeride geri sokuyor.
Akıllı Far Sistemi: Karşıdan gelen bir araç tespit ettiğinde uzun farları otomatik olarak kapatıp kısa farlara geçiyor.
Geri Görüş Kamerası: Sürücü aracı geri vites konumuna getirdiğinde, panoramik ekran arka görüş açısını gösteriyor.Cruise Control: Hız sınırlayıcı pozisyonunda, sürücünün belli bir hızın aşılmamasını istemesi durumunda aktive ediliyor. Seçilen hız gaz pedalına basılsa bile aşılmıyor. Fakat acil bir durumda o hızın aşılması gerekiyorsa gaz pedalına sertçe basılması yeterli. Hız sabitleyici pozisyonunda, sürücünün seçmiş olduğu seyir hızı gaz pedalına basılmadan da korunuyor.

Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi: Stabil sürüşün bozulduğu halleri tespit eden sistem, sürücüye mola vermesi gerektiği uyarısını sesli ve görsel olarak yapıyor.

Temassız Bagaj Kapağı: Sistem elleriniz doluyken, arka bagaj kapağını kolaylıkla açıp kapatmanızı sağlıyor.

Citroen C4 Picasso’nun yeni tasarımı ve renk seçenekleri
Citroen C4 Picasso, markanın yeni tasarım diline göre yenilendi. Marka logosunu taşıyan krom ızgara artık ön bölümde boylu boyunca uzanıyor. Yeniden şekillendirilen farlar 3D efektine sahip. Yeni ön tampondaki radyatör ızgarası yukarıya doğru daha ufak bir alanı kaplarken, alt bölümde sis farlarını da kapsayan ikinci bir hava girişiyle dinamik tasarım vurgulanıyor. Alt hava girişinin her iki yanında ise krom detaylara yer verilmiş.

Toplam 8 renk opsiyonuyla sunulan Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso modellerinde Lapis Mavi, Kum Beji ve Çelik Gri, yeni seçenekler arasına katıldı. 17 inch alaşım jantlar üzerindeki siyah renk detayları ile de C4 Picasso modellerinin alımlı havası pekiştirildi.

Sürüş Konforu, Yaşam Konforu, Fonksiyonel Konfor ve Zihin Konforu olarak 4 ayrı programda yürütülen Citroën İleri Konfor (Citroën Advanced Comfort) programı kapsamında yenilenen Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso’da yolcular hiç olmadıkları kadar yüksek seviyede bir yolculuk deneyimi yaşayacaklar. Sürüş esnasında, sadece gerekli bilgileri veren yol bilgisayarı ve malzeme kalitesiyle yolcularına üst düzey konforu sunan C4 Picasso modelleri, süspansiyon, koltuk ve ses yalıtım sistemleriyle korunaklı bir koza içinde seyahat ediyormuş hissini yaşatıyor. Yenilenmiş sistemleri ile kullanıcının dijital dünyasını araç içine taşıyarak hayatı kolaylaştıran Citroen C4 Picasso, zihinsel yükünüzü hafifletmeyi hedefliyor.

Colorado Gri olarak adlandırılan iç mekan paketiyle satışa sunulan C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modellerinde, 159 mm’lik diz mesafesiyle segmentinin en iyi değeri sunuluyor. Modüler tasarımlı iç mekanda ön yolcu koltuğu da yatırılarak 2.5 metre uzunluğundaki eşyalar bile taşınabiliyor (Grand C4 Picasso’da). Kaydırılabilir arka koltukları sayesinde Citroen C4 Picasso’nun bagaj hacmi 537 ile 630 litre arasında bir hacim sunuyor. Benzer bir şekilde Grand C4 Picasso, 5 kişilik koltuk ayarlarında 645 ile 704 litre arasında bagaj hacmi sunuyor. Her iki Citroen C4 Picasso modelinde panoramik cam tavan standart olarak sunulurken, C4 Picasso’nun toplam 5.30 metrekarelik cam alanları kendi segmentinin en genişi olmasını sağlıyor. Citroen C4 Picasso ve Citroen Grand C4 Picasso’nun iç mekanında gün ışığı daimi bir ferahlık sunarken gece koşullarında da ambians aydınlatmaları sayesinde karanlıkta kalan bir nokta kalmıyor.

Citroen C4 Picasso’nun verimli turbo dizel motoru ve tam otomatik şanzımanı
Citroën, C4 Picasso ve Grand C4 Picasso’da segmentinin en verimli motor seçeneklerinden birini sunuyor. 1.6 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli dizel BlueHDI motor 120 hp güç ve 300 Nm tork değeri sunarken araç 6 ileri tam otomatik EAT6 şanzıman ile birlikte çalışıyor. Direksiyon kolonunun arkasına konumlu vites kolu ile komuta edilen vites sistemi istenildiği takdirde direksiyon simidinin arkasındaki vites değiştirme kulakçıklarından da manuel olarak yönetilebiliyor. Yakıt tüketim değeri 3,8 lt/100 km’ye kadar indirgenebilen Citroen C4 Picasso, 100 g/km CO2 emisyon değeriyle de çevreci kimliğini bir kez daha kanıtlıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Citroen Fiyat Listesi
Citroen C4 Cactus
Citroen Bakım Kampanyası 
Yeni Citroen C4
Yeni Citroen C3