Citroen C5 Aircross SUV Hybrid

Citroen C5 Aircross SUV Hybrıd: Ë-Comfort Class SUV

C5 Aircross SUV Hybrid, Citroen markasının ilk şarj edilebilir hibrit modeli. Otomobil günlük kullanımda elektrikli sürüş avantajlarının tümünü ve içten yanmalı motorların uzun menzil avantajlarını bir arada sunuyor.

Geleneksel bir kablo bağlantısı ile batarya gece boyunca şarj oluyor. Kablo bağlantısı türüne bağlı olarak 4 ila 7 saat arasında sürebiliyor. 32A Wall box ile şarj süresi 2 saatten az sürüyor. Ayrıca şarj saati indirimli tariflerden yararlanmak üzere programlanabiliyor. Müşteriler, konsoldaki tableti veya akıllı telefonlarını kullanarak MyCitroën uygulaması üzerinden araç şarjını programlayabiliyor.

C5 Aircross SUV Hybrid’in geniş yolcu kabininde onu daha konforlu ve kullanışlı kılan birçok özel arayüz bulunuyor:

– 12,3 inç büyüklüğündeki kişiselleştirilebilir dijital gösterge paneli: güç ölçer, elektrik modunda ve yakıt modunda menzil, şarj etme süresi, şarj hızı veya sürüş modlarını olmak üzere hibrit araca özgü tüm bilgileri gösteriyor.

– Enerji akışını yönetmek veya yakıt tasarrufu istatistikleri gibi sürüş bilgilerine erişmek için 8 inçlik bir dokunmatik ekran devreye giriyor.

– Sürüş modu seçim kumandası ELECTRIC, HYBRID veya SPORT olmak üzere sürüş modunu seçme imkânı sunuyor.

– Elektrikli sürüş modu göstergesine sahip, çerçevesiz otomatik kararan dikiz aynasında otomobilin yüzde 100 elektrikli modda çalıştığını göstermek için mavi bir LED lamba yanıyor.

Progressive Hidrolik Cushions® süspansiyonu, Advanced Comfort koltukları ve 20 adet gelişmiş sürüş destek sistemi ile benzersiz bir konfor seviyesi sunan Citroen C5 Aircross SUV, şarj edilebilir hibrit versiyonu ile Citroen Advanced Comfort® programına tamamen yeni bir boyut kazandırıyor.

Müşterilerin gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen otomobil tamamen elektrikli sürüş modunda (50 km* menzil) kullanıcının günlük ihtiyaçlarını sıfır CO2 emisyon değeriyle karşılarken benzinli motor sayesinde uzun yolculuklar için uzun menzil avantajı sunuyor.

Sessiz Şehir Otomobili tamamen elektrikli sürüş modunda gürültü, sarsıntı veya titreşimden arındırılmış bir şekilde sakin ve huzurlu bir yolculuk sunuyor.

Citroen C5 Aircross SUV Hybrid, bünyesinde barındırdığı Progressive Hydraulic Cushions® süspansiyon sistemi sayesinde yol üzerinde süzülme hissini uyandırırken aynı zamanda son derece atak ve dinamik sürüşleri de mükemmel destekliyor. Yeni C5 Aircross SUV Hybrid, hibrit versiyona özgü bir donanım olarak çok kollu bağımsız bir arka süspansiyon ile yollara çıkıyor.

PureTech 180 HP benzinli motor, 80 kW elektrik motoru ve ë-EAT8 otomatik şanzımandan oluşan benzersiz kombinasyonun kullanıma sunduğu 225 HP sistem gücü ve ilk hareket anından itibaren 320 Nm heyecan verici performans sunuyor.

Sürüş modlarının otomatik kontrolü, kolay şarj ve özel bir akıllı hizmetler portalı da dahil olmak üzere eksiksiz bir ekosistem, sezgisel ve kullanıcı dostu bir yapı sunuyor.

Kızaklı, yatırılabilen ve katlanan 3 adet bağımsız arka koltuk ve sınıfının en iyi bagaj hacmi ile Citroen C5 Aircross SUV Hybrid segmentindeki en modüler otomobil olarak öne çıkıyor.

WLTP normuna göre elektrikli sürüş modunda 50 km* menzil, 39 gr/km* CO2 emisyon değeri ve 1,7 lt/100 km* tüketim değeriyle C5 Aircross SUV Hybrid, teknolojiyle rekabetçi kullanım maliyetlerini aynı potada eriten şarj edilebilir hibrit güç ve aktarma organıyla Citroen’in enerji geçiş stratejisinde tamamen yeni bir aşamayı temsil ediyor.

*Tahmini veriler olup sadece bilgi amaçlıdır ve onaya tabidir (WLTP test döngüsü). Kesin veriler Aralık 2019’dan önce paylaşılacak.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Citroen C3 Aircross
Citroen C4 Cactus
Citroen Fiyat Listesi
Hibrit Otomobiller
Elektrikli Araç Kullanımı