Honda Jazz

Yeni Honda Jazz
Kompakt şehir otomobilleri sınıfında Honda markasının başarılı temsilcisi Honda Jazz yenilendi. Yeni Honda Jazz modeli, daha büyük ve daha hafif. Yeni gövde yapısı, iç mekan genişliğini daha da artırma imkanı verirken aynı zamanda pratiklik ve etkileyici bir görünüm sağlıyor. Yeni Jazz’ın gövdesi üzerindeki her ayrıntı, aerodinamik performansı artırmak için şekillendirilmiş.

Honda Jazz modelinin yeni tasarımında, otomobilin yüksek omuz çizgisi, derin oluklu yan paneller, geniş hava girişli tampon dizaynı ve keskin hatlara sahip arka bölüm ile görüş kolaylığı sağlayan geniş ön cam, yeni ön ve arka aydınlatma grupları oldukça dinamik bir dış görünüm ortaya koyuyor. Yeni Honda Jazz’ın iç ortamında kullanılan kaliteli malzemeler, çeşitli yerlerde bulunan fonksiyonel saklama gözleri, yalın bir tasarıma sahip kokpit ve yeni dokunmatik iklimlendirme kontrolü otomobilin iç dizaynında dikkat çeken özellikler arasında.

Yeni Honda Jazz, geniş ve kullanışlı depolama alanıyla son derece pratik bir yapı sunuyor. Honda Jazz kullanıcıları tarafından çok sevilen ‘Sihirli Koltuklar’ ihtiyacınız olan esnekliği size sunuyor. Aylık market alışverişinden hafta sonu dağ bisikleti gezintisine, yeni Honda Jazz, kolay birkaç adımda ihtiyacınız olan alanı kullanımınıza sunuyor. Yukarıya kalkan oturma minderleri, öne doğru katlanan sırtlıklar ve tamamen yere katlanan arka koltuklar. Ayrıca 60:40 oranında asimetrik katlanan yapısıyla ilave kullanım kombinasyonları sağlanabiliyor.

Honda Jazz, 354 litrelik* bagajıyla da dikkat çekiyor. Arka koltuklar katlandığında bisiklet, sörf tahtası ve hatta yeni bir TV sehpası sığacak kadar geniş bir alan ortaya çıkıyor.

* Koltuklar katlanmış halde iken, tavan hizasına kadar olan alan 1314 lt.’dir.

Honda Jazz motor seçenekleri arasında; tamamen yeni 1.3L i-VTEC motor, 102 PS güç üretiyor. Motorun ortaya koymuş olduğu yüksek yakıt verimliliğinde ise motorla uyum içinde çalışan şanzımanların payı büyük. Standart olarak bulunan altı vitesli manuel şanzımana alternatif olarak, CVT (Sürekli Değişken Otomatik Şanzıman) otomatik şanzıman da size sunuluyor.

Yenilikçi CVT teknolojisi sürücünün sürüş stiline uyum sağlayarak, motorun devirini sürücünün ihtiyaç duyacağı güç seviyesinde tutuyor. Sadece yakıt ekonomisini düşürmekle kalmayan CVT otomatik şanzıman, gelişmiş yazılımı ve teknik yapısı ile aynı zamanda sürüş keyfine de katkı sağlıyor.

Her iki şanzıman da yakıt ekonomisine katkı sağlıyor ancak Idle Stop (Start&Stop) özelliği ile birlikte yakıt tasarrufu çok daha fazla artıyor. Trafik ışıkları ve benzeri durumlarda araç durduğunda, sistem devreye girip motoru durduruyor ve aracın hareket etmesi istenildiğinde motor otomatik olarak tekrar çalışıyor. Yeni Honda Jazz güvenlik donanımları arasında standart veya opsiyonel olarak sunulan pek çok özellik bulunuyor. Yeni Honda Jazz, Honda’nın Advanced Compatibility Engineering™ (ACE™) gövde yapısına sahip. ACE™ gövde yapısının temel unsuru olan ve ön tarafa monte edilen çok köşeli ana kiriş yolcu kabinini, olası bir çarpışma anında oluşan enerjiyi dağıtarak koruyor.

Tüm ekipman seviyelerinde Şehiriçi Aktif Fren Sistemi’ni (City Brake Active System) standart sunan yeni Honda Jazz, Kasım 2015’te EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız almıştı. Testlerde elde ettiği puanlarla 2015 yılının tamamında sınıfında en yüksek güvenlik puanı alan Jazz, “Sınıfının En İyisi” unvanına da sahip oldu.

2016 yılında toplamda 471.340 adet satan Honda’nın küresel rekabette kendisini ispat eden modeli Honda Jazz, dünyada sınıfının en çok satanları listesinde üçüncü sırada yer aldı. Honda Jazz, sınıfının üstünde sunduğu iç mekan genişliği ve değişken koltuk kombinasyonu ile yarattığı farklı iç mekan alternatifleri sayesinde tercih sebebi oldu.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Honda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Honda Otomobil Kampanyası
Honda Fiyat Listesi
Yeni Honda Civic Hatchback
Yeni Honda CR-V
Yeni Honda Civic Sedan