Hyundai i10

Hyundai Assan’ın İzmit’teki fabrikasında 2013’den beri üretilen ve %75 pazar payıyla A-segmentinde lider olan Hyundai i10, modern tasarımı, artan teknolojik ve güvenlik özellikleriyle birlikte Yeni Hyundai i10, Avrupa’dan önce ilk kez Türkiye’de satışa sunuldu.

Hyundai Assan’ın İzmit Fabrikası’nda ürettiği i10 modeli, tam 3 yıl sonra yenilenen yüzüyle bantlardan inmeye başladı. 2013’te 1.5 milyar TL tutarındaki yatırımla fabrika kapasitesini ikiye katlayan Hyundai Assan’ın sıfırdan üretmeye başladığı ikinci nesil Hyundai i10’dan bugüne kadar Türkiye’de 300.000 adetten fazla üretildi. Bu rakamın 290.000 adedini yurt dışında 40’tan fazla ülkeye ihraç eden Hyundai Assan, böylece yaklaşık 2,5 milyar TL tutarında ihracat geliri elde ederek Türkiye ekonomisine büyük bir katkıda bulundu.

Hyundai i10’un kalan 10.000 adedi ise Türkiye pazarında satıldı. A-segmentini yeniden belirleyen Hyundai i10, segment satışları içinde her yıl %75’lik pazar payına ulaşarak yakalanması zor olan bir rekora imza attı.

Hyundai i10, yeni bir tampon ile sunulurken bir önceki modelde alt kısımda bumerang şeklinde verilen LED gündüz sürüş farları ise yeni yuvarlak tasarımıyla ön ızgaraya taşınıyor. Daha sportif bir ifadeye kavuşan Hyundai i10 arka tarafta da değişikliklerini sürdürüyor. Tıpkı ön taraftaki gibi arka tamponda da yuvarlak hale getirilen sis farları, siyah bir çerçeve içerisinde sunuluyor.

Yeni Hyundai i10 önceki neslinde olduğu gibi 5 ileri manuel veya 4 ileri otomatik vites seçenekleriyle satışa sunuluyor. Hyundai i10’un kaputu altında ise 1,0 ve 1,25 litrelik iki benzinli motor görev alıyor. Hyundai, daha fazla ekonomi isteyen müşterileri için 1.0 litrelik fabrikasyon LPG’li versiyonu da sunuyor.

Yeni Hyundai i10, yan ve perde hava yastıklarıyla beraber geliyor. Yeni i10, segmentinde geniş ve ferah iç mekanını 252 litrelik bagaj hacmiyle destekliyor. Kabinde yer alan saklama cepleri ve 1 litrelik şişenin rahatlıkla sığabileceği kapılardaki gözler de kullanım kolaylığını artıran detaylar. Altı adet hava yastığıyla sunulan otomobilde daha önce hiç bir A-segmenti modelde kullanılmayan Ön Çarpışma Uyarı Sistemi ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi de kullanılıyor.

Hyundai Yetkili Satıcılarından detaylı ve en güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Hyundai Kampanyaları
Hyundai Yeni i10
Hyundai i20
Hyundai Elantra
Hyundai Tuscon