Hyundai Prophecy

Yepyeni Elektrikli Bir Konsept: Hyundai Prophecy

Hyundai Motor Company, yeni elektrikli konsepti Prophecy’i 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. İzmit’te üretilecek Yeni Hyundai i20, makyajlı Hyundai i30 ve Prophecy konseptiyle fuara damgasını vuracak olan Hyundai, ağırlıklı olarak yeni tasarımlarıyla ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Markanın “Duygusal Sportiflik” mottosuyla yola çıktığı yeni tasarım felsefesinin bir başka yansıması olan Prophecy, aynı zamanda aerodinamizm açısından da yenilikler sunuyor.

İngilizce kelime anlamı “Kehanet” olan “Prophecy”, aerodinamizmi artıran geniş arka spoyleri ve öne doğru akıcı bir şekilde ilerleyen zarif çizgileriyle harika bir siluet sunuyor.

Arkada yer alan entegre spoylerin üzerindeki piksel özellikli lambalar ise görselliği zirveye taşıyor. “Prophecy trendleri takip etmez” diyen Hyundai Global Tasarım Merkezi Başkanı SangYup Lee, aynı zamanda konsepti ikonik çizgileriyle zamana karşı koyan bir tasarım harikası olarak yorumluyor. Ürün yelpazesini genişletmeyi amaçlayan Hyundai, elektrikli otomobillere olan yenilikçi yaklaşımını da devam ettiriyor.

Jeep 4xe
Mercedes-Benz Vision AVTR
Sony’nin Konsept Otomobili
Ford Mustang Mach-E
Audi AI: TRAIL