Jeep Wrangler

Jeep Wrangler’a “2019 Yılının SUV’u” ödülü
SUV dünyasının en tecrübeli markalarından Jeep, arazi performansı en yüksek modeli Yeni Jeep Wrangler Rubicon ile en prestijli off-road yayınlarından biri olan Four Wheeler’dan “2019 Yılının SUV’u” ödülünü kazandı.

Off-road yetenekleriyle SUV dünyasının çıtasını yükselten, geleneksel Jeep tasarımı, karoser özellikleri, asfalt ve off-road sürüş dinamikleri ve güvenlik donanımlarıyla dünyanın en yetenekli ve tanınmış arazi aracı olma geleneğini sürdüren Jeep Wrangler, Four Wheeler editörlerinin büyük beğenisini kazandı.

Four Wheeler Grubu İçerik Direktörü Sean Holman, “Wrangler Rubicon, geliştirilmiş sürüş kabiliyeti, konforu ve kullanıcı dostu özellikleri ile Jeep deneyimini tamamen modernize eden yenilik ve teknolojilerle dolu. Bu, bir şirketin işini olabilecek en kusursuz şekilde yaptığının göstergesi. Jeep’in kendine has formülünden ödün verilmeyen, diğer yandan gerçek anlamıyla da modern bir Wrangler yorumu.” ifadelerini kullandı.

Jeep Wrangler Rubicon, Four Wheeler editörleri tarafından bir hafta boyunca kaldırım, çakıl, kir, kum, kaya, çamur ve kar gibi her türlü arazi şartlarında ve deniz seviyesinden 2.750 metreye varan irtifalarda zorlu testlere maruz kaldı.

Jeep Wrangler testlerinin off-road kısmında eksperler, sürücü koltuğundan görüş netliği, dört-teker-çekiş sistem seçimi ve performansı, lastik performansı ve dayanıklılığı, motor gücü ve soğutması, şanzıman fonksiyonu ve soğutması, süspansiyon ayarı ve performansı ile çekiş kontrolü sistemi fonksiyonlarını değerlendirdi. Ayrıca yolda geçirilen süreç boyunca direksiyon hakimiyeti, sürüş kalitesi, iç konfor ve yönlendirme hissi gibi sürüş karakteristikleri de değerlendirildi. Fiyat, yakıt verimliliği, lastik büyüklüğü ve süspansiyon artikülasyonunu test eden rampa hareket indeksi (RTI) gibi diğer faktörler de göz önünde bulunduruldu.

Yeni Jeep Wrangler, bir yandan da Jeep’in 4×4 tasarımına taze ve modern bir tarz katıyor. Yeni model, mild hibrit bir sistemi ortaya koyan e-Tork teknolojili yepyeni turbo beslemeli 2,0 litrelik motoru dahil, çoklu güç aktarım kombinasyonlarıyla, gündelik sürüşe yönelik on-road davranışlarında muazzam iyileştirmelere gidilmiş, bu nedenle gelmiş geçmiş en güçlü ve en yüksek yakıt-verimliliğine sahip Jeep Wrangler modeli olarak nitelendiriliyor.

Uygulanan testler, Jeep Wrangler modellerinin çekiş, yerden yükseklik, manevra yapabilirlik, artikülasyon ve sudan geçiş yüksekliği olarak sıralanan beş kilit tüketici-odaklı performans kategorisinde en güç off-road koşullarında performans sergileyebilecek şekilde tasarlandığını gösteriyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Jeep Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Audi SQ2
Maserati Levante GTS
Mitsubishi L200
Nissan Qashqai
Volkswagen Touareg