Skoda KODIAQ

Skoda Kodiaq çok yönlü bir araç olmasının yanında, geniş kabini, güçlü tasarımı ve gelişmiş modern teknolojilere sahip donanım özellikleriyle SUV pazarında oldukça rekabetçi bir duruş sergiliyor. Farklı yol koşullarına uyum sağlayabilen yapısıyla, esneklik ve fonksiyonellik sunan Skoda Kodiaq,  5 kişilik veya 7 kişilik versiyonlarla satışa sunuluyor.

Skoda’nın yeni tasarım anlayışıyla şekillenen Skoda Kodiaq , Skoda markasının ilk büyük SUV modeli. İsmini Alaska’da yaşayan ayılardan alıyor. Skoda Kodiaq, Skoda’nın görsel dilinin SUV segmentine ne kadar güçlü ve modern bir form kazandırdığını açıkça gösteriyor.

Skoda’nın yeni simgesi olacak geniş radyatör ızgarasının iki yanına konumlandırılan yassı farların kristalize yapısı, tıpkı yeni nesil Skoda Superb’de olduğu gibi, Çek Cumhuriyeti’nin dünyaca ünlü geleneksel kristal cam sanatına bir gönderme yapıyor. Bir heykel estetiğinde tasarlanan arka bölüm ise, Skoda Kodiaq modelinin sportif, sağlam SUV karakterini yansıtırken, LED stop lambaları, diğer modellerde olduğu gibi “C” şeklindeki formlarıyla markanın karakteristik özelliğini bu araçta da sürdürmesini sağlıyor.

Scout versiyonu, hem görsel olarak hem de teknolojik olarak Kodiaq’ın off-road kapasitesinin altını çiziyor. Gümüş renkli tasarım detaylarıyla daha güçlü bir görüntü çizmesini sağlıyor. Önde ve arkada yer alan gövde altı korumasının yanı sıra Kodiaq Scout için özel olarak yapılmış 19 inç jantlar da dikkat çekiyor. Gümüş detaylı radyatör ızgarası, tavan rayları, ayna kapakları ve tamponlara sahip Kodiaq Scout, 4.70 metre uzunluğa sahip. Hem 5 kişilik hem de 7 kişilik versiyonlar sunarken sınıfının en geniş iç ve bagaj hacmiyle de öne çıkıyor.

Skoda KODIAQ, yüksek verimlilikle çalışan modern benzinli ve dizel, 1.4 ve 2.0 litre hacimli motorları 125 PS ve 190 PS arasında değişen güç sunuyor. Skoda Kodiaq’ın sunduğu en önemli avantajlardan biri de modern teknikler ile elde edilen yüksek mukavemete sahip ancak hafif gövde elemanları sayesinde sunulan dinamik sürüş özellikleri ve ekonomik yakıt tüketimi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.