Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolla’nın yeni GR Sport versiyonu ve özellikleri

Toyota Corolla’nın Sedan, Hatchback ve Touring Sports versiyonlarının başarısının ardından yeni GR SPORT versiyonu da ürün gamına katılıyor.

İç ve dış tasarımdaki sportif detayları, jantları, koltuk tasarımlarıyla dikkat çeken Corolla GR SPORT’un ürün gamına katılmasıyla birlikte Toyota’nın tüm karoserlerinde güçlü bir GR SPORT ürün ailesi oluşturuldu. Toyota’nın performans odaklı GR modellerinden esinlenerek üretilen ve TOYOTA GAZOO Racing yarış takımının temasını yansıtan GR SPORT versiyonu, zarif ve dikkat çekici Toyota Corolla Sedan’a daha genç ve daha dinamik bir görüntü katıyor.

Corolla Sedan aynı zamanda Toyota’nın Doğu Avrupa pazarında sunacağı ilk GR SPORT modeli olmasıyla da dikkat çekiyor. Toyota Corolla Sedan’ın tasarımına dinamik unsurlar katan bu versiyon, daha genç müşterileri hedefliyor. GR SPORT’ta ön panjur, ayna kapakları, orta sütun ve yan eşiklerde kullanılan piyano siyahı renkler, otomobilin sportif görünümünü öne çıkarıyor. Aracın ön tampon köşelerinde kullanılan C şekilli siyah çerçeveler de yola oturan geniş bir duruş sergiliyor.

Toyota Corolla GR Sport modeline özel olarak tasarlanan siyah alaşım jantlar, her bir koldaki parlak metal renkle kontrast halinde ve GR logosu jant göbeği kapaklarında kullanılmış. GR SPORT versiyonunda 17 inç standart ve 18 inç opsiyon olarak iki farklı 10 kollu jant seçeneği bulunuyor.

Toyota Corolla Sedan’ın dinamik karakteri, araca şık bir şekilde entegre edilen bagaj spoyleri ile ileriye taşınıyor. Arkada plakalığın üstünde siyah detay ve GR SPORT logosu da aracın farklı bir versiyon olduğunu vurguluyor. Sekiz renk seçeneği olan GR SPORT’ta Dinamik Gri lansman rengi olarak öne çıkıyor. Corolla Sedan’da bir ilk olarak bi-tone seçeneği sunuluyor ve böylece tüm gövde renkleri, siyah tavan ile kombine edilebiliyor.

Aracın dinamik duruşu, kabinde siyah tavan, direksiyonda kullanılan şık dikişli deri kaplama, eşiklerdeki GR logolu fırçalı alüminyum gibi detaylarla devam ediyor. Ayrıca spor ön koltuklar, entegre kafalıklarıyla birlikte sportif görünümü ve konforu ileriye taşıyor. Siyah kumaş ve yüksek kaliteli sentetik deriyle kaplanan koltuklarda, kontrast yaratmak adına beyaz ve kırmızı dikişler kullanılmış. Bu tasarım ile TOYOTA GAZOO Racing yarış takımına gönderme yapılmış. Aynı renk teması arka koltuklara da uygulanmış durumda.

Corolla Sedan GR SPORT müşterileri, opsiyon olarak bi-tone gövde renginin yanı sıra kabin ambiyans aydınlatma sistemini ve LED dış ışıklandırmayı da tercih edebiliyorlar. Yeni model ülkelerdeki pazar şartlarına göre 1.8 litre hibrit ve 1.6 litre benzinli motorlarla satışa sunulacak. Bu modelin üretimi Kasım ayında başlayacak ve 2021’nin Ocak ayından itibaren Avrupa’daki showroomlardaki yerini alacak.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Toyota Kampanyaları
Toyota Corolla Sedan Hybrid
Yeni Toyota Corolla Hatchback
Toyota GR Supra
Yeni Toyota GR Yaris