Toyota COROLLA

Toyota Corolla daha sade ve modern bir tasarıma sahip. Toyota Corolla’da en heyecan verici yenilik hiç kuşkusuz Toyota Corolla Hybrid versiyonu. Kendi kendini şarj eden hibrit sistemi, tasarım ve mühendislikteki tamamen yeni yaklaşımı ile yepyeni Toyota Corolla tekrar karşınızda. Yeni teknolojileri ve güncellenmiş güvenlik özellikleriyle Toyota’ya göre yeni Corolla tüm zamanların en iyisi.

Toyota Hybrid modelleri, hem elektrikli hem de benzinli motora sahip olan ve kendi kendini şarj edebilen modeller. Ayrıca, sürüş koşullarına göre sadece elektrik motorunun gücünden faydalanarak ya da benzin ve elektrik motorlarını beraber kullanarak hareket edebiliyor.

Toyota Corolla, Avrupa’da “Yılın Otomobili” Adayı

Toyota Corolla, Avrupa’da yılın otomobili – Car of the Year  finalistleri arasında yerini aldı. Türkiye’nin de bulunduğu 16 Toyota fabrikasında üretilen Corolla, ilk üretildiği 1966 yılından bu yana 46 milyon adetten fazla satışıyla “dünyanın en fazla tercih edilen otomobili” olmayı sürdürüyor.

30 aday otomobil arasından Avrupa’da Yılın Otomobili seçimi için 7 finalistten biri olan Toyota Corolla, Türkiye’de de Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından 2019’da düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında birinciliği elde etmişti.

“Avrupa’da Yılın Otomobili” finalisti Corolla, premium segment seviyesine yükseltilen prestijli iç tasarımı ile tamamen yenilenmiş modern kabin, mükemmel bir görsellik ve dokunsal kaliteyi de sunuyor.

Yeni Toyota Corolla’nın Özellikleri

Toyota Corolla, 2019 EuroNCAP değerlendirmesinde çarpışma testinin tüm disiplinlerinde başarılı sonuçlara imza atarak en yüksek derecelendirme olan 5 yıldıza layık görüldü. Yeni Corolla, yolcu korumasında %95, çocuk korumasında %84, yaya korumasında %86 ve güvenlik asistanlarında %77’lik performans gösterdi.

Toyota’nın Yeni Global Mimarisi (TNGA) platformunda üretilen 12. nesil yeni Toyota Corolla, platform sayesinde yüksek dayanımlı çelik, stratejik olarak doğru noktalara yerleştirilip burulma noktaları oluşturuluyor ve olası bir çarpışma anındaki enerjiyi sönümleyerek kabinden uzak tutuyor.

Geliştirilmiş olan süspansiyon sistemi sarsıntısız, sessiz ve konforlu bir sürüş sağlarken 1,8 litre benzinli hibrit sistemi düşük yakıt tüketiminin yanı sıra heyecan verici bir sürüş deneyimi de sunuyor. Yeni Toyota Corolla 1,6 litre benzinli motor seçeneğine de sahip bulunuyor.

1966 yılından bu güne 150 ülkede 44 milyondan fazla satış rakamına erişen Toyota Corolla, Toyota’nın toplam global satışlarının da % 20’sini oluşturuyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 Toyota fabrikasında üretimine devam edilen Toyota Corolla, Toyota’nın 80 yıllık tarihi içinde satılan her 5 modelden 1’ini temsil etmeyi sürdürüyor.

Yeni Toyota Corolla, özenle tasarlanmış üst kalitede, ferah ve aydınlık bir iç mekan sunuyor. Hem sürücüye hem de yolculara yüksek konfor sunarak, yolculuklarda rahat hissettiren bir ortam sağlıyor.

Toyota’nın Yeni Global Mimarisi (TNGA) platformu kullanılarak üretilen Yeni Toyota Corolla, yere daha yakın ağırlık merkezi ve bağımsız çift salıncak arka süspansiyonu sayesinde daha dinamik bir yol tutuşu ve kontrol sağlıyor.

LED farlar, lake siyah ızgaralar, şık krom detaylar ve 17″ alüminyum alaşımlı jantlar gibi gösterişli dış özellikler Toyota Corolla’nın yeni tasarımında dikkat çeken unsurlar arasında.

20 yılı aşkın süredir hibrit araçlar üreten ve geliştiren Toyota’nın kendi kendini şarj edebilen teknolojisi artık Yeni Toyota Corolla’da da sunuluyor. Sarsıntısız, sessiz ve verimli olan hibrit sistem, 1,8 litre benzinli motor ve elektrik motorunun en verimli ve uyumlu şekilde beraber çalışması ile ihtiyacınız olduğu anda gereken hızlanmayı sağlıyor.

Yeni kokpit, kullanımı kolay yeni nesil teknolojiler ile dikkat çekici tasarımı bir araya getiriyor. Geri görüş kamerası entegre edilmiş Toyota Touch® 2 multimedya sistemine, 8″ renkli dokunmatik ekran kullanılarak rahatça ulaşılıyor. Kablosuz Şarj Ünitesi de, akıllı cep telefonlarını, kabloya gerek kalmadan şarj edebilme imkanı veriyor.

Toyota Corolla Hybrid

Gelişmiş güvenlik donanımlarını standart olarak sunan Yeni Toyota Corolla Hybrid’in tüm donanım seviyelerinde Toyota Safety Sense özellikleri sunuluyor.

Toyota Corolla’nın benzinli modelleri de hibrit modelleri de dört farklı donanım seviyesinde sunuluyor.

Toyota Corolla benzinli versiyonları; Vision, Dream, Flame, Passion olarak satışa sunuluyor.

Yeni Corolla benzinli modelleri; 1.6 Valvematic 6 İleri Düz Vites, birleşik yakıt tüketimi: 5,8 lt/100km ve 1.6 Valvematic Multidrive S birleşik yakıt tüketimi: 5,5 lt/100km motor şanzıman seçenekleri ile alınabiliyor.

Toyota Corolla Hybrid versiyonları; Hybrid Vision, Hybrid Dream, Hybrid Flame, Hybrid Passion.

Toyota Corolla’nın Hybrid Vision, Hybrid Dream, Hybrid Flame versiyonları; 1.8 Hybrid elektronik kontrollü sürekli değişken şanzıman (4X2), CO2 salımı (g/km): 80 g/km, birleşik yakıt tüketimi: 3,5 lt/100km.

Toyota Corolla Hybrid Passion versiyonu; 1.8 Hybrid Elektronik Kontrollü Sürekli Değişken Şanzıman (4X2), CO2 salımı (g/km): 87 g/km, Birleşik Yakıt Tüketimi: 3,8 lt/100km.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Toyota Kampanyası
Toyota Fiyat Listesi
Toyota C-HR
Yeni Toyota RAV4
Yeni Toyota Camry Hybrid