Volvo Tasarımı

Volvo Cars küresel tasarım ekibine iki heyecan verici isim katıldı

Volvo Cars, geçtiğimiz günlerde küresel tasarım ekibine iki heyecan verici yeni isim ekledi; Claudia Braun ve Thomas Stovicek, şirketin tasarım operasyonlarına yön verecek.

Claudia Braun, Volvo Cars’a Daimler Benz’den transfer oldu ve şirketin yeni Renk ve Malzeme Tasarımı Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. Braun, renkler ve iç malzemelerle ilgili hem Volvo hem de Polestar markaları için stratejik yönlendirmelerde bulunacak.

Claudia Braun’un premium otomobil tasarımında uzun yıllara uzanan bir geçmişi bulunuyor. Kariyerinin ilk yıllarında Porsche’de renk ve kaplama tasarımında önemli bir role sahip olan Braun, daha sonra Daimler firmasında Mercedes, AMG ve Maybach markalarının renk ve kaplama tasarımlarından sorumlu oldu.

Thomas Stovicek, Volvo Cars’a iki yıl önce Facebook’tan katıldı ve kısa süre önce Volvo Cars’ın kullanıcı deneyimi (UX) ve etkileşim tasarımı operasyonlarını yönetmeye başladı.

Stovicek bu rolde, müşterilerin otomobillerinde, Volvo Cars web sitesinde ya da bir uygulama üzerinden Volvo markası ve şirketiyle yaşadığı tüm dijital etkileşimi denetliyor. Stovicek, kısa süre önce Volvo Cars web sitesinin lansmanı yapılacak olan güncelleme çalışmalarına da öncülük etti.

Claudia Braun, “Volvo, en stil sahibi ve en sürdürülebilir marka olarak benim İskandinav sürdürülebilir tasarım vizyonumla ve sorumluluk sahibi yaşam tarzımla mükemmel eşleşti” dedi.

Thomas Stovicek, “Şu anda Volvo Cars’ta çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Otomotiv endüstrisi gerçekten bir dönüşüm geçiriyor. Yeni teknolojiler ve süreçler, müşterilerimiz için yeni ürün ve hizmetler oluşturmamıza ve bunları sürekli geliştirmemize imkân sağlıyor. İnsanların otomobillerin neye dönüşeceğine dair beklentileri değişecek” dedi.

Volvo Cars portföyünün görünümünü değiştiren ve geçtiğimiz yıllarda Volvo markasını gençleştiren Volvo Cars Tasarım Departmanı, şirketin elektrikli ve otonom otomobillere yönelmesi ile oluşacak geleceğin tasarım fırsatlarına odaklanıyor.

Departman, son on yılda, Volvo Cars’ın dünyanın önde gelen bir premium otomobil markası olmasında önemli bir rol oynadı.

2014 yılında piyasaya sürülen geniş SUV XC90, Volvo’nun modern tasarım dilini yansıtan ilk model oldu. XC90, gerçek anlamda birinci sınıf tasarım oranlarına izin veren SPA ve CMA modüler araç mimarileri üzerinde üretilen sonraki tüm yeni 90, 60 ve 40 Serisi otomobiller için gidişatı belirledi.

Seride yer alan üç SUV’un her biri, Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’nın prestijli ödüllerinden biri olan “Yılın Otomobili” ödülünü kazandı ve Volvo’nun yeni tasarım dilinin başarısını gösterdiler.

Detaylı ve güncel bilgileri Volvo Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Volvo 360c
Volvo S60
Volvo S90
Volvo XC40
Volvo XC60