BMW iX3

BMW iX3, markanın tamamen elektrikli bir sürüş sistemine sahip ilk SUV modeli. Yeni iX3, bir BMW X modelinin oranları ve tanıdık BMW i aksanları, kullanıcı dostu şarj için yenilikçi ürünler ve yeni nesil dijital teknolojiler ile tanımlanabilir.

Yeni BMW iX3 (NEDC test döngüsünde birleştirilmiş yakıt tüketimi: 0,0 l / 100 km; birleştirilmiş elektrik tüketimi: 17,8 – 17,5 kWh / 100 km; CO 2 emisyonu birleştirilmiş: 0 g / km; WLTP test döngüsünde birleştirilmiş yakıt tüketimi: 0,0 l / 100 km; birleşik elektrik tüketimi: 19,5 – 18,5 kWh / 100 km; CO 2 birleştirilmiş emisyonlar: 0 g / km).

Yeni BMW iX3, emisyon içermeyen sürüş keyfi ile BMW’nin ünlü SUV yeteneğini ve başarılı BMW X3’ün konforunu, çok yönlü işlevselliğini ve genişliğini sunuyor. Ayrıca, BMW iX3 markanın Çin’deki Shenyang üretim tesisinde ihracat için üretilen ilk modeli olacak.

Stratejik “Seçim Gücü” yaklaşımı, müşteri gereksinimlerinin ve yasal düzenlemelerin dünya çapında yaygınlaşmasını kapsamaktadır: BMW X3, benzinli veya dizel motor, plug-in hibrid tahrik sistemi veya tamamen elektrikli tahrik sistemi ile kullanılabilen ilk model olma özelliğine de sahip.

Yeni BMW iX3, beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ile çığır açıyor. Elektrikli tahrik sisteminin güç yoğunluğu mevcut tam elektrikli BMW araçlara göre %30 arttı. Hücre düzeyinde yüksek voltajlı pilin gravimetrik enerji yoğunluğu %20 arttı. Elektrik motorunun, güç elektroniğinin, şarj teknolojisinin ve yüksek voltajlı akünün en son sürümleri de 2021’den itibaren BMW iNEXT ve BMW i4 modellerinde de yer alacak.

Gelişmiş entegre tahrik sistemi teknolojisi ile BMW i3’e kıyasla verimlilik önemli ölçüde artmış. Elektrik motoru, güç elektroniği ve şanzıman ilk kez merkezi bir muhafazada düzenlenmiş. En yeni akü hücre teknolojisi ve 80 kWh brüt enerji içeriğine sahip beşinci nesil BMW eDrive yüksek voltajlı akü, yeni WLTP test döngüsünde 520 kilometreye kadar çalışma menzili sağlıyor. BMW Group, akü hücrelerinde kullanılan lityum ve kobalt için tedarik sürecinin bir parçası olarak çevresel ve sosyal standartlara uyumu izliyor.

Yeni tasarlanan beşinci nesil BMW eDrive elektrik motoru, maksimum 286 hp (210 kW) çıkış gücü ve 400 Nm maksimum tork üretiyor. BMW iX3, 6,8 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza ulaşıyor ve elektronik olarak sınırlı en yüksek hızı 180 km/sa.

Değişen derecelerde uyarlanabilir geri kazanım, fren enerjisi geri kazanımı ve boşaltma işlevini mevcut sürüş durumuna göre ayarlayarak sürüş konforunu ve verimliliğini artırıyor.

BMW iX3’de arka tekerleklere güç aktarımı klasik bir BMW sürüş deneyimi sunuyor. Düşük elektrik güç tüketimi ve yüksek şarj kapasitesinin kombinasyonu, yüksek ortalama hızlarda uzun mesafeli yolculuklara olanak tanıyor. Standart donanım olarak adaptif süspansiyon, sportif yanıtları ve konforu optimize ediyor.

BMW IconicSounds Electric. Elektrikle çalışan BMW modelleri için yeni geliştirilen ses ortamı BMW iX3’te görücüye çıkıyor ve sürüş deneyimine ekstra duygusal derinlik katıyor. “Etkileyici” ekipman hattı ile otomobillerde güçlü sürüş sesi. Hans Zimmer ile işbirliği içinde geliştirilen elektrikli tahrik sisteminin başlatılması ve devre dışı bırakılması sırasında eşsiz bir kompozisyon sunuyor.

BMW Connected Charging’in arabadaki ve uygulamadaki yeni dijital hizmetleri, kullanıcı dostu elektrikli mobiliteyi teşvik ediyor ve şarj durakları için öneriler de dahil olmak üzere navigasyon planlamasını geliştiriyor. Elektrikli otomobillerde şarj, her geçen gün sayısı artan şarj noktaları ve yeni teknolojiler sayesinde kolaylaşıyor. Şarj noktaları hakkında ayrıntılı bilgi içeren BMW iX3’ün navigasyon sistemi, yüksek voltajlı pili rota planlama ve varış zamanlarının hesaplanmasında şarj etmek için ortadaki molaları belirliyor.

Optimize edilmiş enerji depolama konsepti artık DC hızlı şarj istasyonlarında 150 kW’a kadar araç şarj kapasitesini mümkün kılıyor. Yüksek voltajlı pilin kapasitesinin %0 ila %80’inin şarj edilmesi 34 dakika sürüyor, 10 dakikalık şarj 100 kilometrelik bir menzil (WLTP) ekliyor.

Bir BMW X modelinin karakteristik oranları modele özgü tasarım özellikleri ile birleşmiş. Yenilikçi BMW aerodinamik jantlar sürtünmeyi azaltan tasarıma sahip 19 inç hafif alaşım ürünler.

Modele özgü vurgularla birinci sınıf iç ortam, günlük seyahatler ve daha uzun mesafelerde beş kişi için yüksek konfor sunan, kullanıcı dostu, değişken kullanımlı kabinin yük kapasitesi 510 litreden 1.560 litreye kadar genişletilebiliyor.

BMW iX3’ün geniş kapsamlı standart özellikleri arasında, metalik boya, LED farlar, ön ısıtma ve ön koşullandırma ile üç bölgeli otomatik klima kontrolü, otomatik bagaj kapağı kullanımı, panoramik cam tavan, profesyonel sürüş asistanı ve ortam aydınlatması bulunuyor. Opsiyonel donanım serisi, 20 inç hafif alaşımlı jantlar, akustik cam, spor koltuklar, Vernasca deri kaplama, BMW Head-Up Display, Parking Assistant Plus ve Harman Kardon Surround Sound’u da beraberinde getiriyor.

BMW Maps bulut tabanlı navigasyon sistemi ve BMW Akıllı Kişisel Asistan ile standart olarak BMW Live Cockpit Professional. Apple CarPlay ve Android Auto hazırlığı, Uzaktan Yazılım Yükseltme ve BMW Connected Charging’in dijital hizmetleri ile akıllı telefon entegrasyonu da iX3’ün standart özellikleri arasında.

BMW iX3’ün tüm kullanım ömrü üzerindeki CO2 etkisi, bir BMW X3 xDrive20d’den önemli ölçüde daha az.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

BMW Logosunun Gerçek Anlamı
BMW M8 Gran Coupé Concept
BMW X Serisi
BMW Z4 First Edition
Beyaz Perdenin BMW’leri