Yeni Peugeot 308

Yeni Peugeot 308 özellikleri

Peugeot markasının en çok satan modeli Peugeot 308 yenilendi. Peugeot 308 yeni ön tasarımı ve tüm donanım seviyelerinde sunulan LED gündüz farları ile oldukça etkileyici bir görünüm sergiliyor. İç ortamı, yeni grafik efektleriyle 3 boyutlu uydu navigasyona ve tüm fonksiyonlarla kolay erişim sağlayan “kapasitif” dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Cockpit® domine ediyor.

Yeni Peugeot 3008 SUV’da da kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan Yeni Peugeot 308’in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip dizel ve benzinli motorlar görev yapıyor. Yeni BlueHDi 130 S&S ve BlueHDi 180 S&S dizel motorlar ile kombine edilen yeni sekiz kademeli otomatik şanzıman en önemli yenilikler olarak öne çıkarken, Peugeot gerek benzinli, gerekse de dizel motor seçeneklerinde devreye almış olduğu yeni egzoz gazı arıtma sistemiyle Euro 6.c normunu karışılıyor.

Yeni Peugeot 308 hem hatchback, hem de station wagon gövde seçeneğinde son derece dengeli gövde orantılarıyla dikkat çekerken, her biri etkileyici dış tasarımı bünyesinde barındıran Access, Active, Allure, GT Line, GT ve GTi olmak üzere altı farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.

LED aydınlatma birimleri özgün bir ışık imzası ortaya koyuyor. Köşeli ve sert hatlarıyla dinamik bir görünüm sergileyen ön tamponun altını kaplayan üç parça devasa hava girişi sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor, aynı zamanda temiz havanın motora ulaşmasını sağlayan üç parça devasa hava giriş ızgaralarıyla aerodinamik açıdan da önemli bir sorumluluk üstleniyor. Dış kenardaki hava giriş ızgaraları gündüz LED’leriyle sis farlarına ev sahipliği yapıyor. Arka stop lambaları gece olduğu kadar gündüz sürüşlerinde de markanın güncel tasarım anlayışına vurgu yapıyor. Yeni Peugeot 308 kısa ön ve arka çıkıntılarıyla kusursuz bir manevra kabiliyeti vaat ediyor.

Yeni Peugeot 308’in sürücü destek sistemi; Aktif Güvenlik Fren Sistemi ve Aktif Şerit Takip Sistemi de dahil olmak üzere sekiz adede kadar son derece gelişmiş sistemi bünyesinde barındırıyor. Yeni Peugeot 308 ayrıca fren yaparak aracı durdurabilen (sadece otomatik şanzımanlı versiyonlarda) veya 30 km/s fonksiyonuna sahip olan (sadece manuel şanzımanlı versiyonlarda) hız sabitleme sistemine sahip ilk PSA Grubu otomobili olmasıyla öne çıkıyor.

Yeni Peugeot 308’in 180° açılı arka kameraya sahip Visiopark ve Park Yardımcısı fonksiyonu sayesinde park ve manevralar çok daha konforlu. Park Yardımcısı fonksiyonu aracın bulunduğu sokaktaki boş park alanını ölçüyor ve aracı boş park yerine yönlendiriyor.Üstün araç içi bağlanabilirlik seçenekleri sunan Yeni Peugeot 308’deki i-Cockpit® akıllı telefonun ekranını aracın dokunmatik ekranına yansıtan Mirror Screen özelliği ile araç içinde geçen süreyi keyfe dönüştürüyor. Mirror Screen özelliği Mirrorlink®, Android Auto® ve Apple CarplayTM olmak üzere sektörde yaygın olarak kullanılan üç farklı protokolü destekliyor. Ses komut özelliğine sahip olan ve çok hızlı çalışan 3 boyutlu uydu navigasyon trafik durumunu gerçek zamanlı olarak sürücüye ileten TomTom® Traffic özelliği yoğun kent yaşamındaki trafik stresinin önüne geçme noktasında sürüye yardımcı oluyor.

Yeni Peugeot 308 GT’de sunulan BlueHDi 180 S&S dizel motor Japon şanzıman uzmanı Aisin ile birlikte geliştirilen tamamen yeni sekiz kademeli EAT8 Tam otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. Hızlı ve yumuşak vites geçişleriyle son derece akıcı ve sarsıntısız bir sürüş sunan yeni sekiz kademeli otomatik şanzıman stop&start özelliğiyle sürüş konforunu ve sürüş verimliliğini destekliyor.

PSA Grubu’nun gerçek sürüş koşullarındaki tüketim değerlerinin bağımsız sertifika bilgileriyle örtüşmesini öngören yaklaşımını yansıtan Peugeot, Euro 6.c egzoz gazı emisyon normunu devreye alan dünyanın ilk otomobil üreticilerinden biri. Eylül 2018’den itibaren, Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE) değerleri sertifika bilgilerinin 2,1 katını geçmemesi gerekiyor.

Önemli bir geliştirme aşamasından geçen 3 silindirli benzinli motor, kalbinde ve egzozda emisyon kontrolü ile gerçek sürüş koşullarında daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon değerlerine imza atıyor. PureTech 130 S & S motordaki yüksek hassasiyetli enjeksiyon kontrolü, yanma verimliliğini arttırırken, egzoz gazı katalizörün ardından benzin partikül filtresinden geçiyor. Yeni altı ileri vitesli manuel şanzıman yüksek performanslı motorun verimliliğini destekliyor.

Yeni Peugeot 308, PSA Grubu’nun yeni BlueHDi 130 S&S dizel motorunu kullanan ilk modeli. Sıralı dört silindirli motor da yakıt kullanımı ve egzoz emisyon kontrolü ile destekleniyor. Yanma verimliliği, patentli yanma odası tasarımı ile geliştirilirken, söz konusu sistem 24 saatlik Le Mans yarışlarındaki yoğun rekabet koşulları altında kendini kanıtladı. Mümkün olan en hızlı akışı elde etmek için motora olabildiğince yakın konumlandırılan egzoz gazı arıtma sistemi SCR ile verimlilik destekleniyor.

Yeni Peugeot 308 ve Peugeot 308 SW Fransa’daki Sochaux Fabrikasında üretiliyor.

Peugeot Fiyat Listesi 2017
Peugeot 5008 SUV
Peugeot 3008 SUV
Peugeot Kampanyaları
Peugeot Instinct Concept