Citroen C3 AIRCROSS

Citroen, yeni nesil kompakt SUV modeli Citroen C3 Aircross ile SUV segmentinde uluslararası atağına hız veriyor. Citroen C3 Aircross, 90 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile oldukça geniş kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Müşteri beklentilerine göre şekillenen, kullanıcı odaklı bir SUV olan Citroen C3 Aircross, iç mekan tasarımı, modüler yapısı ve açılır panoramik cam tavanıyla sosyal yaşantısına önem verenleri hedefliyor. Citroen Advanced Comfort® programı dahilinde oluşturulan Citroen C3 Aircross, yolcularına ferahlık ve sürücüsüne de sıra dışı bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Citroen’in uluslararası SUV atağı, Nisan ayında Şangay Otomotiv Fuarı’da tanıtılan C-segmenti SUV Citroen C5 Aircross’un ardından Citroen C3 Aircross Kompakt SUV ile yeni bir aşamaya geçiyor. 2012 ile 2016 yılları arasında tüm dünyada satış rakamları beş kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroen, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan Citroen C3 Aircross’u geliştirdi.

Bir SUV’den beklenen; farklı ve canlı tasarım, hem nitelik hem de nicelik anlamında eksiksiz güvenlik, karakterli, konforlu ve kullanışlı araç özelliklerinin tamamı Citroen C3 Aircross’un iddiaları arasında yer alıyor. Citroen marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni Citroen C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendirecek.

2017 Cenevre Otomotiv Fuarı’nda tanıtılan C-Aircross Concept’ten esinlenen ve klasik Citroen tasarım nüanslarına sahip olan Yeni C3 Aircross, kompakt SUV segmentine yeni bir nefes getiriyor. Çağa ayak uyduran Citroen C3 Aircross her zaman kullanıcı odaklı, şehirde veya şehir dışındayken de kullanım kolaylığı sağlayan çeşitli teknolojilere sahip. Kısacası, Citroen’in yeni SUV’si C3 Aircross, stil, rahatlık ve macera tutkunlarını yepyeni bir deneyime davet ediyor.

Yeni Citroen C3 Aircross, güçlü, özgün ve canlı duruşu ile dikkat çeken, 4,15 m uzunluğunda kompakt bir SUV. Yerden yüksek tasarımlı taban, yüksek sürüş pozisyonu, geniş çamurluklar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle gerçek bir SUV’nin tasarımına sahip. Yeni Citroen C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel Venedik Kırmızısı renk güçlü bir grafik tasarımı sunuyor.

Yeni Citroen C3 Aircross, 1964 yılından günümüze, aralıksız olarak Avrupa’da Yılın Otomobilini seçen COTY’nin 23 Avrupa ülkesindeki 60 otomobil gazetecisinin 37 otomobil arasından finale bıraktığı 7 otomobilden biri oldu. COTY’yi kazanmak için fiyat-kalite endeksi, tasarım, konfor, güvenlik, teknoloji ve çevreci performans konularında lider özellikler göstermek gerekiyor.

COTY 2018 finallerine katılmaya hak kazanan Yeni Citroen C3 Aircross, markanın SUV pazarındaki global atağının en önemli temsilcilerinden birisi. Yeni Citroen C3 Aircross’un kapsamlı güvenlik donanımları ve yolcu koruması, 2017 Euro NCAP kriterlerinden 5 yıldız alarak kendini kanıtladı. Yeni Citroen C3 Aircross, sadece canlı tasarımı, fonksiyonel iç mekan özellikleri ya da verimli motorlarıyla değil, aktif ve pasif güvenlik, yaya güvenliği ve üstün sürücü destek teknolojileri sayesinde sürüş güvenliği anlamında da başarısını, 5 yıldızlı derecelendirmeyi kazanarak kanıtladı.

Citroen Advanced Comfort® programı kapsamında geliştirilen Yeni Citroen C3 Aircross Kompakt SUV, sadece fiziksel özellikleriyle değil, iç mekanındaki benzersiz atmosferiyle de yolcularının iyi hissetmelerini sağlıyor. Her şeyin düşünüldüğü tasarımı sayesinde Yeni C3 Aircross günlük yaşantıda konfor veya fonksiyonlarından kesinlikle ödün vermeden hayatı kolaylaştıran bir kompakt SUV. Citroen yeni C3 Aircross, geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla sınıfının en geniş hacmi (en iyi tavan yüksekliği, geniş bacak alanı), rakip tanımayan modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen koltuk sırası, 2,40 metrelik yükleme uzunluğu için düz-katlanır ön yolcu koltuğu) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor.

Açılır panoramik cam tavan penceresi, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor. Zamana ayak uyduran C3 Aircross aynı zamanda orta konsoldaki kablosuz akıllı telefon şarj alanı dahil olmak üzere pek çok detayın düşünüldüğü depo alanlarına sahip. Yeni C3 Aircross, Head-Up-Display, Aktif Güvenlik Frenlemesi, otomatik uzun farlar, hız tabelası tanıma ve uyarlaması ile Otomatik Park Desteği ve Citroen Connect Nav gibi kullanışlı teknolojiler dahil olmak üzere çeşitli sürücü destek sistemleri ile donatıldı.

Yeni Citroen C3 Aircross Kompakt SUV, Citroen Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. Citroen C3 Aircross benzersiz gövde stili, canlılığı ve korunaklı görünümü ile daha ilk bakışta cezbedici bir etki bırakıyor. Kompakt ve yüksek ölçüleri (4,15 m uzunluk, 1,76 m genişlik ve 1,64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. Citroen C3 Aircross’un yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni Citroen C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla.

Citroen C3 Aircross’un ön tasarımında Citroen’nin iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan karakteristik görünüm sunuluyor. Üst bölümde LED’li gündüz farları mevcut. İkili krom şerit üzerinden ambleme bağlanan bu farlarla aracın genişliğine dikkat çekiliyor. Ana farlar orta kısımda bulunuyor. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde yer alıyor. Ortadaki büyük hava girişi aracın gücünün habercisi.

Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, Yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor. Arka bölümde, Citroen C3 Aircross Kompakt SUV’un güçlü omuzları, genişliğini ve güçlü kişiliğini ön plana çıkarıyor. 3D efektli arka farlar Yeni C3 ile C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. Zarif ışık üniteleri iki renkli Citroen C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki Parlak Siyah detaylar ve yine Parlak Siyah Citroen logosuyla tamamlanıyor. Öndekilerle benzer biçimde arka tamponda da koruyucu parçalar SUV etkisine katkıda bulunuyor.

Kompakt SUV stiline enerji katan renk rötuşlarını pek çok noktada kişiselleştirmek mümkün. Bu parçalar, tavan çıtaları, arka kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri olarak sıralanabilir. Yeni Citroen C3 Aircross’ta 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi ile kombinasyon sayısı 90’ı buluyor. Jant seçenekleri ise 16 veya 17 inch olarak tercih edilebilecek.

Yeni C3 Aircross’un ileri teknolojisi ve macera sever doğası, tasarruflu ve verimli son nesil motor seçenekleri ile çevreci özelliklerine de vurgu yapıyor. Günlük yaşamdaki yolculuklar veya haftasonu kaçamakları için ideal bir yaşam ortağı olan Yeni Citroen C3 Aircross, benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçeneklerine sahip. Orta konsolda yer alan akıllı telefonlar için şarj bölümü. Özel yuvası ile bu kablosuz şarj özelliği sayesinde akıllı telefonlar kendiliğinden şarj olabiliyorlar.

Citroen C3 Aircross, AUTOBEST  jürisi tarafından Avrupa’da 2018 yılının “satın alınacak en avantajlı otomobil”i seçildi
Avrupa’nın 31 ülkesinden 31 otomotiv gazetecisinin oy verdiği otomobiller, ödenen paranın karşılığında sunulan kalite, tasarım, konfor ve teknolojinin yanı sıra servis ve yedek parçaların bulunurluğu gibi 13 farklı kritere göre değerlendiriliyor.

Yeni Citroen C3 Aircross Kompakt SUV, Citroen markasının yenilenme sürecinin vazgeçilmez bir parçası ve uluslararası pazarlarda iddiasını perçinleyen bir model. Ekim 2017’de pazara sunulan model şimdiden Avrupa’da 30.000 adetlik sipariş toplamına ulaşmış bulunuyor.

Citroen’in iç hacim genişliği, modüler tasarım ve ferahlık konusunda sahip olduğu bilgi birikimini yansıtan bu model müşterilerini özellikle iç hacim konusunda cezbediyor. Aracın karakteri geniş kişiselleştirme seçenekleri ile vurgulanırken, dışta 90’ın üzerinde, iç kabinde ise 5 farklı tasarım seçeneği bulunuyor. Müşteri beklentilerinden esinlenen bu insan-odaklı SUV rakipsiz bir iç hacim genişliği ve modülarite sunarken dış dünyaya panoramik cam tavan ile açılıyor.

Citroen’in Advanced Comfort® programının bir elçisi olan Citroen C3 Aircross yolcularını iyi hissettirirken sürücüsüne olağanüstü bir sürüş deneyimi sunuyor. Gerek şehirde gerekse şehir dışı yollarda çok rahat ve keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor.

Yeni Citroen C3 Aircross modelinin atletik yetenekleri yokuş iniş desteği sunan Grip Control® ile arttırılıyor. İleri seviye konfor ve güvenlik için araçta 12 modern sürüş desteği ve 4 yeni bağlantı teknolojisi yer alıyor. Bunlara ek olarak Citroen C3 Aircross son EuroNCAP testlerinden de 5 yıldız aldı.

Citroen SUV C3 Aircross 200 bin satış adedine ulaştı
Citroen SUV C3 Aircross, piyasaya sunulduğu 2017 yılından bu yana 200.000 satış adedine ulaştı. Citroen’in açıklamasına göre, Citroen C3 Aircross, 2019 yılının başından bu yana gerçekleştirmiş olduğu 60.000 de dahil olmak üzere ilk defa piyasaya sunulduğu Ekim 2017’den bu yana 200.000 adet satıldı. Bu yıl Avrupa siparişleri 2018 yılına göre %18 artış gösteren Citroen SUV C3 Aircross, sergilediği satış performansıyla Fransa’da C3 modelinin ardından markanın en çok satan ikinci binek otomobili oldu.

Citroen SUV C3 Aircross ayrıca Fransa’da sınıfının en çok satan üçüncü ve Avrupa’nın en çok satan altıncı otomobili oldu. Araç, bu sonuçla Citroen markasının Avrupa pazarındaki büyümesinde ve ilk 12 otomobil markasından biri olmasında önemli bir katkı sağlamış oldu. Citroen C3 Aircross satışlarının %60’ı ürün gamının en üst noktası olan Shine versiyonuyla gerçekleşti. Satışların %30’unda isteğe bağlı olarak sunulan dört farklı iç mekan ambiyansından biri tercih edildi. Siparişlerin %25’i kontrast renkli tavandan oluşurken yine satışların %20’si de Renk Paketi (renkli tavan barları eklentileri, köşe kaplamaları, ayna kapakları ve far kaplamaları) ile tercih edildi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Citroen Fiyat Listesi
Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Picasso
Citroen C5 Aircross SUV
Yeni Citroen C3