Citroen C4

Fransız otomobil üreticisi Citroen, kurulduğu 1919 yılından günümüze, Avrupa otomotiv endüstrisinin en önemli aktörlerinden birisi olmuştur. Citroen, tasarımlarıyla ve teknolojileriyle sektörde iz bırakan pek çok unutulmaz otomobil modelinin üretimini gerçekleştirmiştir.

İlk nesli 2004 yılında üretilen Citroen C4 modeli, markanın kompakt C segmentinde önemli bir temsilcisi. 2010 yılından beri üretimi devam eden ikinci nesil Citroen C4, makyajlanan modeli ile tasarım ve teknoloji olarak bir çok yeniliğe sahip. Diğer otomobil markalarının C segmentindeki modelleriyle rekabet gücünü arttıran Yeni Citroen C4’ de öne çıkan özellikler; yeni ekonomik Puretech ve BlueHDi motor teknolojisi, proglamlanabilir hız düzenleyici ve kör nokta uyarı sistemi, standart ESP ve yokuş kalkış desteği, araç içi konfor ve güvenlikte en yüksek standartlar, ekonomik ve çevreci yeni motorlar: 3,8 ve 98 gr’ dan başlayan düşük yakıt tüketimi ve C02 salınımı, 7’’ dokunmatik ekran, LED gündüz sürüş farları ve 3D arka spot lambaları.

Citroen C4, tasarımında gerçekleşen değişimlerle güçlü bir dış görünüme sahip olmuş. 2016 model Citroen C4’ün iç ortamı, kaliteli malzemeler ile şekillendirilmiş. Citroen C4, bel destekli ve masaj fonksiyonlu ön koltukları, çift bölgeli otomatik klima sistemi gibi konfor unsurlarıyla dikkat çekiyor.

Citroen C4’de, standart bir HDi motorla otomatik şanzımanı (MCP) ve Stop & Start teknolojisini birleştiren e-HDi, kırmızı ışık, trafik sıkışıklığı ve bunun gibi nedenlerden dolayı otomobilin durduğu her noktada eğer koşullar uygunsa motorun da durmasını ve gerektiğinde fark edilmeksizin yeniden çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonunu azaltıyor. Günümüzde, yeni jenerasyon otomobillerin pek çoğunda rastladığımız Stop & Start sistemi, Citroen C4’de sessiz ve titreşimsiz çalışıyor.

Citroen C4’te PureTech 130 S&S EAT6 (4,9 – 5,1 L/100 km karma tüketim ve 113 – 117 g/km CO2) BlueHDi 120 S&S EAT6 (3,8 – 3,9 L/100 km ve 98 – 102 g/km CO2) iki yeni motor seçeneği bulunuyor. Bunun dışında, Euro 5 motoruyla tanıdığınız 1.6 HDi 92 HP M/T (4,2 L/100 km ve 106 g/km CO2) versiyonu da mevcut.

Citroën C4’ün kompakt boyutları; 4,33 m uzunluğunda, 1,79 m genişliğinde ve 1,49 m yüksekliğinde. Citroën C4, 2,61 m’lik aks mesafesi ve geniş arka koltuk sırası sayesinde konforlu bir oturma kapasitesine sahip. Geniş torpido gözü, ön tarafta 1,5 litrelik bir şişeyi barındırabilecek kapı gözleri, ön koltukların altında çekmece ve orta kumanda tablosu ile ön dirsekliğin altında eşya koyma gözleri gibi kolaylıklar sunuyor. 2/3 – 1/3 şeklinde katlanabilen koltuk çok amaçlı kullanım konforu sağlıyor. Citroën C4, 408 litrelik bagaj hacmiyle segmentinde referans oluşturuyor. Yeni C4’ ün bagajının Kübik formu, alçak ve kullanışlı. Viraj aydınlatma sistemime sahip ön sis farları, viraj içinde ek ışık kaynağı sağlayarak virajlarda ve kavşaklarda görüş kabiliyetini ve güvenliği arttırıyor.

Citroën C4’ün Akıllı Çekiş Kontrol sistemi, aracın kalkmasını ve ilerlemesini zorlaştırabilecek yetersiz yol tutuş durumlarını algılıyor. Bu durumlarda, CTI sistemi ASR patinaj önleme işlevinin yerini alarak çekiş gücünü yola en çok tutunan lastiğe aktarıyor ve böylece çekiş gücü ve yol takibi optimum düzeye çıkıyor. Yeni Citroën C4’ de yokuş kalkış desteği sistemi, aracı otomatik olarak 2 saniye boyunca frenlenmiş durumda tutuyor ve böylece % 3’ten daha büyük yokuşlarda tam güvenlik içinde yeniden kalkış yapılmasına olanak tanıyor.

Citroen Yetkili Satıcılarından detaylı ve güncel bilgileri alabilirsiniz.