Yeni Citroen C4

Yeni Citroen C4 2021’de Türkiye’ye gelecek

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım, yeni Citroen C4 benzinli, dizel ve elektrikli modellerinin dünya prömiyerinin yapılmasından dolayı heyecanlı olduklarını belirterek, “Avrupa’da Aralık ayından itibaren tüketicilerle buluşacak. Aslında biz Türkiye’ye biraz daha erken getirmek istiyorduk Mart ayı gibi ama Mayıs ayına kaydı. Mayıs ayında lanse edeceğiz yeni C4’ü.” dedi.

Türkiye lansman tarihinin geç olup olmadığı sorusunu cevaplayan Alkım, şunları söyledi: “Biz de aslında en erken zamanda Türkiye lansmanını yapmak isterdik. Ama üretim planlamasında ülkelere birtakım dalgalar halinde planlıyorlar, birinci dalga, ikinci dalga ve üçüncü dalga ülkeleri olarak. Bizim de planlamamız tamamen global kararıyla Mayıs ayına kaldı. Pandemi olmasaydı ilk planlama Şubat ayıydı. Ama salgın nedeniyle maalesef üretimde birtakım sarkmalar oldu ve Avrupa’nın da üretimi sarktı dolayısıyla bizimkisi de silsile halinde sarkmak durumunda kaldı.”

Öte yandan, Citroen, 2020 yılındaki elektrikli araç hamlesine kompakt hatchback sınıfında devam ediyor. Bugün online olarak dünya prömiyeri gerçekleştirilen yeni nesil hatchback modeller olan yüzde 100 elektrikli yeni e-C4 ve yeni C4, kompakt sınıf standartlarını yükseltirken, yenilikçi Citroen kimliğini taçlandırıyor.

Tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı enerji türüne sahip yeni nesil Citroen hatchback’ler farklı otomobil sınıflarının standartlarını bir araya getiriyor.

Yeni Citroen C4 ve e-C4’ün teknik özellikleri

Citroen, 2020 yılındaki elektrikli araç hamlesine kompakt hatchback sınıfında devam ediyor. Yeni nesil hatchback modeller olan yüzde 100 elektrikli yeni Citroen e-C4 ve yeni Citroen C4, kompakt sınıf standartlarında öne çıkarken, yenilikçi Citroen kimliğini ileri taşıyor.

Tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı enerji türüne sahip yeni nesil Citroen hatchbackler farklı otomobil sınıflarının standartlarını bir araya getiriyor. Farklı otomobil standartlarını harmanlayarak ve üstün aerodinamik bir siluet ortaya koyarak, Citroen tasarımında tamamen yeni bir döneme işaret ediyor. Yüksek yapılı, kompakt, enerjik ve iddialı tasarımı ve büyük çaplı tekerlekleriyle her an ileriye doğru atılmaya hazır bir görünüm sunuyor.

Progresif Hidrolik Cushions® süspansiyon, Advanced Comfort koltuklar, geniş iç mekan, günlük hayatı kolaylaştırmaya yönelik yeni teknolojiler ve ön yolcu için yeni bir yenilikçi çözüm de dahil olmak üzere Citroen Advanced Comfort® programının tüm bileşenleri benzersiz ve tamamen yeni bir kabin içi konfor deneyimini beraberinde getiriyor. Yeni elektrikli ë-C4’ün ë-Comfort özellikleri bir koza içinde yolculuk hissi sağlıyor.

Citroen, C3 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV modelleriyle SUV pazarında öne çıktı. İki SUV modeliyle bugüne kadar 300 bin adet ve 200 bin adet ile SUV pazarında önemli bir performans yakalayan marka şimdi de kompakt hatchback segmentinde güçlü bir çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Kompakt hatchback segmenti Avrupa pazarında önemli bir rol üstleniyor. C-segment 2019 yılında yaklaşık yüzde 28 pay aldı. Yeni elektrikli e-C4 ve yeni Citroen C4 kompakt segmentinden tüm gereksinimlerini karşılarken aynı zamanda günümüz dünyasına uygun modern bir karakter ortaya koyuyor. Elektrikli, benzinli veya dizel olmak üzere üç farklı enerji çözümüne sahip olan Citroen’in yeni nesil kompakt hatchback modeli müşterilerin otomobil deneyimlerinden ilham alınarak geliştirildi.

Elektrikliye geçiş stratejisinin beşinci modeli olarak yollara çıkıyor

Yeni Citroen C4 ve yeni e-C4, yüzde 100 elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı enerji seçeneği ile müşterilerin verimlilik ve yüksek performans beklentilerini karşılayan modern ve teknolojik bir otomobil olarak dikkati çekiyor. Yeni elektrikli e-C4, C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, e-Jumpy ve e-SpaceTourer modellerinin ardından Citroen markasının elektrikliye geçiş stratejisinin beşinci modeli olarak yollara çıkıyor.

Yeni elektrikli e-C4 ve yeni C4 özgün ve cesur tasarımıyla kendi segmentinde dikkati çekiyor. Yeni elektrikli e-C4 ve yeni C4, SUV sınıfına özgü tasarım öğelerini bir hatchback otomobilin karakteri ile harmanlıyor.

Kaliteli malzemelere donatılan ileri teknoloji ürünü araç, iç mekan, huzur, konfor ve modernlik kavramlarını karşılıyor.

Yeni elektrikli e-C4 ve yeni C4, Citroen Advanced Comfort programının uygulanması sayesinde konforlu ve çok yönlü bir yapı kullanıma sunuyor. Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon üstün yol ve sürüş konforu sağlarken, Advanced Comfort koltuklar kabin içi konforu üst seviyeye çıkartıyor. Geniş ve ferah bir yaşam alanı, ön yolcu için sunulan ve dünya tanıtımı yapılacak olan yeni bir özellik, kullanım konforu ve günlük hayatı kolaylaştıran yardımcı teknolojiler kabin içi konfor özelliklerini tamamlıyor.

Yeni elektrikli e-C4’de sunulan e-Comfort ise sessiz ve akıcı sürüş özellikleri ile tamamlanıyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Citroen Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Citroen Kampanyaları
Citroen Binek Araç Fiyat Listesi
Citroen C5 Aircross SUV
Yeni Citroen C3
Citroen C5 Aircross SUV