Yeni Honda Civic Sedan 2020 Özellikleri ve Fiyatı

Makyajlanmış Yeni Honda Civic Sedan 2020 Modelinin Özellikleri ve Kesinleşen Fiyatı

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “Civic Sedan’ı daha sportif ve çok daha teknolojik şekilde tüketicilerin beğenisine sunuyoruz” dedi.

Makyajlanan yeni Honda Civic Sedan modeli, sportif görünümünün yanında gelişmiş sürüş teknoloji sistemleri ile “içinde fazlası var” mottosuyla 14 Eylül’de Türkiye’de satışa sunulacak. Yenilenen Honda Civic Sedan’ın tanıtımı, Bodrum’da yapıldı.

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura’nın da katıldığı tanıtımda, Türk otomobil tutkunlarının en sevdiği modeller arasında bulunan Honda Civic Sedan’ın yeni özellikleri tanıtıldı.

İleri teknolojiye sahip sportif modelleri sürekli geliştirdiklerini ifade eden Tsumura, “Honda mühendislerinin çalışmaları sonucunda Civic Sedan’ın artık içinde fazlası var. Honda CRV’den tanıdığımız Honda gelişmiş güvenlik sistemi Honda Sensing, artık Civic Sedan’da da yer alıyor. Aynı zamanda sportif model vurgusu 1,5 litre VTEC Turbo dizel motorda 3 farklı donanım versiyonla sunularak artık daha geniş kitlelere hitap edecek.” ifadelerini kullandı.

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, yıl sonunda 300 bin binek ve 70-80 bin adet de ticari araç satışı beklediklerini kaydetti. Satışlarında % 75’lik payın Honda Civic modellerine ait olduğunu, 2019 yılı sonuna kadar ise makyajlı yeni Honda Civic modeli satışlarının 7.200 civarında gerçekleşeceğini beklediklerini söyledi.

Honda Civic Sedan’ın yenilenen versiyonunda daha sportif bir görünüm kazanan dış tasarım ve güvenlik donanımları dikkat çekiyor. Yenilenen sportif ön tampon ve jantlar, Honda Civic Sedan’a çok daha sportif bir görünüm kazandırırken, aktif güvenlik ve sürüş destek sistemleriyle olası bir çarpışma anında oluşan enerjiyi gövde iskeletinde emerek kabin içini maksimum düzeyde korumaya alıyor.

Yeni Honda Civic, konforlu ve geniş iç mekanıyla birlikte geniş bir bagaj hacmine de sahip. Kaliteli malzemelerle donatılan iç mekanın yanı sıra yenilenen dijital gösterge tasarımı, artan fonksiyonel özellikleriyle otomobile özgün ve modern bir ambiyans kazandırmış.

Honda’nın “Herkes için güvenlik-Safety for everyone” yaklaşımının yansıması olarak Honda Civic’te, kapsamlı aktif ve pasif güvenlik donanımları kullanıma sunuluyor.

Honda’nın Aktif Yol Tutuş Destek Sistemi (AHA), yol koşulları ve sürüş stili göz önüne alınarak Avrupa pazarı için optimize edilmiş. Sistem, hassas ve direkt tepki veren yapısıyla orta ve yüksek hızlardaki yumuşak ve sert direksiyon hareketlerinde daha güvenli bir sürüş sağlıyor.

Honda Sensing teknolojisi, fren desteğine sahip Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (Collision Mitigation Braking System), Şerit Takip Uyarı Sistemi, Şeritte Tutma Asistanı (Road Departure Mitigation), Şerit Koruma Destek Sistemi, düşük hızda takip özelliğine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleyici Sistemi dışında ayrıca Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, 130 ve 180 derece dışında kuş bakışı olmak üzere Çok Açılı Geri Görüş Kamerası ve Lastik Basınç İkaz Sistemi olmak üzere kapsamlı güvenlik donanımlarını beraberinde getiriyor.

Honda’nın C sedan segmentinde ürettiği en beğenilen modellerinden biri olan Honda Civic, 10’uncu nesil makyajlanmış versiyonu ile ardında 47 yıllık geçmişe sahip orijinal Civic’e sadık bir tarzı sergiliyor. Honda, yeni Civic ile “bütün insanlar için bir otomobil, dünya için bir otomobil” felsefesini devam ettiriyor.

14 Eylül 2019 tarihinde Türkiye’de satışa sunulacak olan Yeni Honda Civic Sedan’ın fiyatı 141.500 TL’den başlıyor.

Honda’nın 05 Eylül 2019 tarihi itibariyle geçerli tavsiye edilen otomobil satış fiyat listesi kapsamında, mevcut Honda Civic Sedan 2019 modellerinde başlangıç fiyatı 131.500 TL, Honda Civic Sedan’ın bu versiyonuna ait hurda teşvikli anahtar teslim liste fiyatı ise 119.500 TL.

2019 Honda Civic Sedan Modelleri

Honda Civic Sedan 1.6 Premium Benzinli Düz Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Premium Benzin/LPG Eco Düz Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Premium Dizel Düz Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Elegance Benzinli Otomatik Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Elegance Benzin/LPG Eco Otomatik Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Executive Benzinli Otomatik Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Executive Benzin/LPG Eco Otomatik Vites
Honda Civic Sedan 1.6 Executive Dizel Otomatik
Honda Civic Sedan 1.5 RS Benzinli Otomatik Vites

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Honda Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Honda Fiyat Listesi
Honda Civic Kampanyası
Honda Civic Hatchback
Honda CR-V
Honda HR-V