Yeni Honda CR-V

Honda’nın Yeni CR-V lansmanı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, dünya çapında 10 milyon adede yakın Honda CR-V modelinin yollarda olduğunu ve Honda CR-V’nin bu rakamla bu segmentte dünya birinciliğini yakalayan model olduğunu belirtti.

Tsumura, “Honda, dünyanın en büyük motor üreticisi konumunda. Türkiye’de 21 yıldır üretim yapmaktayız ve şu an Türkiye fabrikası Avrupa’nın 2. üretim üssü olarak faaliyetlerini devam ettiriyor.” ifadelerini kullandı.

Japon markanın kompakt SUV modeli Honda CR-V’in satışları tüm dünyada bugüne kadar 9,7 milyona ulaşmış. Avrupa’da 1,1 milyon satışı gerçekleşen Honda CR-V modeli, Türkiye’de 40 bin adetin üzerinde satılmış. Honda Electric Vision stratejisi kapsamında, yeni CR-V modelinin hibrid versiyonu da üretiliyor.

Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ise Honda Türkiye’nin geçen yıl kırdığı satış rekorunu bu yıl da yakalayacaklarını, Honda’nın pazardan payını da artırarak yılı kapatacağını belirtti.

Kılıçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Strateji olarak filo satışları yerine perakende satışlara odaklanmamız yaşanan türbülanstan en az etkilenen markalardan biri olmamızı sağladı. Honda olarak Türk tüketicisine sunduğumuz ürünlerde, gerek yakıt tüketimi açısından ekonomik ve performanslı motor seçenekleri, gerekse zengin donanımlar ve rekabetçi fiyatlar ile ağustos ve eylül aylarında en çok satan modelin sahibi olduk. Bu başarımızı yılı kapatmadan yeni CR-V’yi yollara çıkararak taçlandırdık. Tüm pazarlardan oldukça yüksek talep gören bu üründen yılda en az bin adet satmayı hedefliyoruz.”

Honda CR-V modelinin yeni nesil versiyonu aynı zamanda şık tasarımı, donanımları, kapsamlı akıllı telefon entegrasyonu, yeni nesil sürücü bilgi ekranı, daha güçlü ve verimli motoru, optimize edilen CVT şanzımanı, kendi tarihinin en gelişmiş karasöre bütünleşmiş şasisi, sahip olduğu sürüş dinamikleri, asfalt ve off-road performansı, üstün konfor seviyesi ile en güvenli Honda CR-V modeli olma özelliğine de sahip.

Türkiye’de 4 farklı versiyon ile satışa çıkan Yeni Honda CR-V’de ilk kez 7 koltuk bulunuyor. Daha uzun dingil mesafesine sahip yeni Honda CR-V, daha uzun yük alanı ve yolcular için daha fazla diz mesafesi dahil olmak üzere toplam uzunluğunu artırmadan şimdiye kadar üretilen en büyük Honda CR-V kabinine sahip.

Honda CR-V, yapılan testler sonucunda, sınıfının en aerodinamik aracı olarak öne çıkıyor. Bu özellik, Honda’nın başarılı SUV modelinde sadece yakıt verimliliğine katkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda araç içerisindeki ses seviyesini de azaltıyor. Yeni VTEC TURBO motor ile birlikte sunulan CVT otomatik şanzıman konforlu bir sürüş sunarken, sürekli homojen bir ivmelenme sağlıyor. Daha büyük jant ve lastikler, sadece yerden yüksekliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni Honda CR-V’ye daha güçlü ve kaslı bir görünüm kazandırıyor. Üstün off-road yeteneklerinde Honda’nın dört tekerlekten çekiş sistemi “Intelligent Control System ile Real Time AWD” önemli bir rol üstleniyor.

Yeni Honda CR-V Donanım Versiyonları

Yeni Honda CR-V Elegance 1.5 Benzin Otomatik
Yeni Honda CR-V Executive 1.5 Benzin Otomatik
Yeni Honda CR-V Executive+ 1.5 Benzin Otomatik
Yeni Honda CR-V Executive+ 2.0L i-MMD Hybrid Otomatik

Yeni Honda CR-V’ye EuroNCAP’ten 5 Yıldız

Yeni Honda CR-V, Avrupa’nın bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP tarafından yapılan güvenlik testlerinde 5 yıldız ile ödüllendirildi.
Sınıfının en güvenli ve aerodinamik aracı olan yeni CR-V, benzersiz gövde yapısı ve kapsamlı güvenlik teknolojileri sayesinde EuroNCAP’ten 5 yıldız aldı.

Honda CR-V’nin “Her Yönden Çarpışma Güvenliği” sağlayan tasarımı, Honda’nın yeni nesil özel ACE™ (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısını içeriyor. CR-V’de çarpışma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için bağlanmış yapısal bir ağ yer alıyor. Çarpışma durumunda, yolcu hücresine aktarılan kuvvetlerin azaltılmasına yardımcı olan üstün ön, yan ve arka koruma değerleri bulunuyor.

Yeni CR-V’deki pasif güvenlik özellikleri ise Honda Sensing™ aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojileri paketi ile tamamlanıyor. Honda Sensing™, sınıfındaki güvenlik teknolojilerinin en kapsamlıları arasında yer alıyor. Honda CR-V’de, sürücüyü potansiyel olarak tehlikeli senaryolarda uyarmak ve yardımcı olmak için radar ve kamera ile birlikte yüksek teknolojili sensörler bulunuyor.

Honda’nın CR-V modelinin yanı sıra daha önce Civic, HR-V ve Jazz modelleri de bağımsız çarpışma test kurumu EuroNCAP tarafından 5 yıldız ile ödüllendirilmişti.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Honda Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Honda Kampanyası
Honda Fiyat Listesi
Honda Civic Sedan
Honda Jazz
Honda CR-V Hybrid