INFINITI QX Inspiration Concept

INFINITI QX Inspiration Concept’e en iyi konsept ödülü
Detroit Otomobil Fuarı’ndaki en iyi tasarımları ödüllendiren EyesOnDesign, bu yıl “en iyi konsept otomobil” ve en iyi iç mekan” ödüllerini INFINITI QX Inspiration Concept’e verdi.

Otomobil tasarımcılarının bir araya gelmesiyle kurulan ve Detroit Otomobil Fuarı’ndaki en iyi tasarımları ödüllendiren EyesOnDesign, bu yıl “en iyi konsept otomobil” ve en iyi iç mekan” ödüllerini INFINITI QX Inspiration Concept’e verdi. Model ayrıca “en yenilikçi renk, grafik ve materyal” kullanımı ödülünü de kazandı. Otomotiv üretiminde yer alan otuz baş tasarımcının oylarıyla verilen Eyeson Design Awards, yedi farklı kategoride veriliyor. Verilen bu ödül tasarımların endüstri liderleri tarafından onaylanması olarak değerlendiriliyor.

INFINITI’nin Detroit’te sergilediği QX Inspiration Concept, dört tekerlekten çekiş sistemiyle elektrik motorunu bir araya getiren bir SUV olmasının yanında markanın gelecek vizyonunu da gösteriyor. İç tasarımında geleneksel teknikler kullanılan QX Inspiration Concept de Japon duygusallığından ilham alan el yapımı materyaller kullanılmış.

Yedi kategoride verilen yıllık EyesOn Design Awards, 30’dan fazla otomotiv üreticisinin aktif ve emekli tasarım başkanları ve en iyi sanat okullarından ulaşım tasarım başkanları tarafından seçildi. Ödüller, büyük otomobil tasarımının endüstrinin liderlerinden onaylanması olarak değerlendiriliyor.

“QX Inspiration, INFINITI’nin geleceğidir ve Japon DNA’sının tasarım dilimizde elektrifikasyon çağında seçkin markamız için tezahür ettirme biçimindeki evrimini gösterir. Dünyadaki merkezlerimizdeki tasarım ekiplerimizle gurur duyuyorum. Sık sık gizlilik içinde, bu güzel tasarımlar üzerinde çok çalışıyorlar ve bu tanıma onlar için çok şey ifade ediyor. Son derece memnuniyet verici ve bundan daha fazla gurur duyamam ”dedi. Nissan Motor Co., Ltd.’nin global tasarım başkan yardımcısı Alfonso Albaisa.

Dört tekerlekten çekişli QX Inspiration konsepti, teknolojinin sağladığı INFINITI tasarımı için yeni bir çağın sinyalini veriyor, bir form dili elektrikli güç aktarımlarının gücü ve karakterine işaret ediyor. Yeni konsept, yeni mimarilerin ve teknolojilerin modern INFINITI tasarımını nasıl etkilediğini gösteren şirketin ilk tamamen elektrikli üretim otomobili için doğrudan bir emsal teşkil ediyor.

INFINITI QX Inspiration konseptinin içi, geleneksel teknikler ve ince bir Japon duygusallığından ilham alan materyaller kullanılarak üretilmiş. Yeni elektrikli araç platformlarının geliştirilmesi, Japon misafirperverliğine yaklaşım olan ‘omotenashi’ tarafından etkilenen geniş, salon benzeri iç mekanların oluşturulmasını sağlar. Sorunsuz bir şekilde olanak sağlayan ve içgüdüsel bir deneyim sunan kabin, konuklara çevrelerinde dünya ile bağlantı kurarak ve sürücülere yardım ederken, konuksever bir ortam yaratacak teknolojiler içeriyor.

“QX İlham, elektrik tutkumuzun tezahürü ve otuz yıllık tasarım ve teknolojik liderliğin doruk noktası. Kelimenin tam anlamıyla otuz yıl oldu. Yüzyıl ortası modern tasarımı Japon minimalizmiyle birleştirmenin bir yolunu bulan tasarım ekibiyle gurur duyuyorum. Sektördeki akranlar arasında tanınmak, en büyük övgü biçimidir. ”Karim Habib, yönetici tasarım direktörü, INFINITI Motor Co., Ltd.