KIA Sportage

Yeni KIA Sportage
Kia markasının beğenilen kompakt crossover modeli Kia Sportage ilgi çekici yeni görünümüyle showroomlarda yerini aldı. Ön bölümünde tasarımına Kia modellerinden aşina olduğumuz radyatör ızgarası ve LED teknolojisinin kullanıldığı yeni ön farlar ve içinde şeritler olan stoplar dikkat çekiyor. Ön bölümünde tasarımına Kia modellerinden aşina olduğumuz radyatör ızgarası ve LED teknolojisinin kullanıldığı yeni ön farlar ve içinde şeritler olan stoplar dikkat çekiyor.

Yeni KIA Sportage’in Boyutları
Yeni Kia Sportage’in boyutlarında değişiklikler olmakla beraber başarılı gövde yapısı genel olarak korunmuş. Artan boyutlarla birlikte yeni Kia Sportage, önceki modelden 5 mm daha fazla baş mesafesi, önde 19 mm arkada 7 mm daha fazla diz mesafesi sunuyor. Aracın bagaj hacmi 465 litreden 503 litreye çıkmış. Diğer bir artış da 58 litreden 62 litreye çıkan yakıt deposu kapasitesi olmuş. Yenilenen Kia Sportage modelinde aks aralığı 30 mm artırılmış. Uzunluğu ise eski modele göre 40 mm daha fazla. Aracın yüksekliğinde değişim olmamış.

Yeni KIA Sportage’in Özellikleri
Kia Sportage 2016 modelinde öne çıkan diğer özellikler; anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, soğutmalı ve ısıtmalı koltuklar, desteklenen telefon modelleri ile birlikte çalışarak herhangi bir şarj kablosu kullanmadan telefonunuzun şarj edilebilmesini sağlayan wireless charger, akıllı bagaj kapağı, araç istenmedik şekilde şeridinden ayrıldığında sürücüyü uyaran şerit takip sistemi, arka trafik uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi,

Yeni KIA Sportage Motor ve Donanım Seçenekleri
2016 model Yeni Kia Sportage’de sunulan motor seçenekleri; 1.6 GDI benzinli, 1.6 T-GDI benzinli ve 2.0 CRDI dizel motorlar. ilgi çekici yeni görünümüyle showroomlarda yerini aldı. Yeni KIA Sportage; Comfort, Concept Plus, GT-Line Exclusive ve GT-Line Prestige olmak üzere dört donanım seviyesinde satışa sunuluyor. KIA Sportage GT- Line versiyonu performanslı turbo motoru ve 4×4 çekiş sistemiyle crossover-SUV sınıfında dikkatleri çekiyor.

KIA Kampanyası
KIA Fiyat Listesi
KIA Soul
2016 Trafik Cezaları
Otomobil Tavsiyesi