Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz Yeni GLA
Mercedes-Benz Yeni GLA macera merakı ve heyecanı anlamında gerçek bir arazi aracı. Mercedes Yeni GLA ön farlardan başlayıp arka aksa kadar uzanarak yayılan tasarım hattı sayesinde park halindeyken bile zarif ve dinamik bir görünüm sergiliyor.

Kaslı kaput bombeleri ve iki kanatlı ön panjurlarıyla yapılandırılmış motor kaputu, aracın ön tarafına oldukça geniş bir görünüm kazandırmış. Ön panjur ayrıca birbirini kesen çizgili görünüşüyle bir ağ ile donatılmış. Onun altında, müşterinin seçmiş olduğu aksesuar (donanım) grubuna bağlı olarak gümüş rengi, mat gümüş krom rengi ya da parlak siyah renkte SUV’ lerin vazgeçilmezlerinden olan yeni tarz alt kaporta koruma demirleri ile zıtlık oluşturan siyah renkteki jant kolu kaplamaları ve gamzeli yan kapı panelleri yer alıyor.

Eski zamanlarda bir ön fardan beklenen tek şey yola ışık tutmasıydı. Şimdilerde ise küçük birer sanat eseri gibi parlıyorlar. Bunu, her şeyden çok müşterilere ilave aksesuar olarak sunulan LED teknolojisine borçluyuz. LED’ ler çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olup, klasik aydınlatma lambalarına kıyasla çok daha etkilidirler ve hava karardıktan sonra büyüleyici bir görsel tasarım sunarlar.

Yeni Mercedes GLA’da, seçmiş olduğunuz donanım grubuna bağlı olarak, ayrıca bu teknolojiyi de ilave olarak seçebilirsiniz. Ön sinyal lambalarında da LED teknolojisinden faydalanılmış. Gündüz sürüş lambalarında, kedigözü lambalarında ve stop lambalarında, ışıktan ahenkli bir yay görüntüsü çizen fiber optik teknolojisi kullanılıyor.

Stop lambaları arasına yerleştirilmiş krom bant ve tavandaki rüzgarlık Yeni Mercedes GLA’nın arka bölümündeki çarpıcı tasarım hamleleri. Müşterinin seçimine sunulan üç ayrı Style, Urban ve AMG Line tasarımı ve donanım grubu, Yeni Mercedes GLA’yı birbirinden tamamen farklı üç ayrı kişiliğe büründürürken, sürücünün aracında kendi kişiliğini yansıtabilme düzeyini yukarılara çekiyor.

Yeni Mercedes GLA’nın iç mekan tasarım konsepti 
Koltuk konumlarında yapılan ufak bir yükseltme ve tasarımın yatay yapısı, yeni GLA’ nın içine sportif kişiliğini kazandırıyor. Mercedes-Benz Yeni GLA iç ortamında, titiz malzeme seçimi ve ayrıntılara gösterilen önem dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz Yeni GLA, çekici kaplama elemanları, geniş ve havada asılı duruyormuş gibi gözüken merkezi görüntü ekranı ile görkemli bir ön konsol, duru, işlevsel bir tasarım tarzı ile birinci sınıf malzeme kullanımını şüphe götürmeyecek bir şekilde gözler önüne seriyor.İç tasarım aynı zamanda araç sahibinin aracına kendi kişiliğini yansıtabilmesi açısından da geniş bir alan sunmakta. Sayısız kaplama malzemesi-döşemelik kombinasyonu yapabilme ihtimali, müşterinin seçimine bırakılan üç farklı tasarım ve donanım grubu ile aksesuar paketlerinde görülebilir. İsteğe bağlı olarak sunulan Aydınlatma ve Görünüm paketinin içeriğinde yer alan aydınlatmalı parşpiyeler ile iç aydınlatma lambaları sıra dışı bir atmosfer oluşturuyor.

Yeni Mercedes GLA’nın şanzıman seçenekleri 
Mercedes-Benz Yeni GLA standart olarak 6 vitesli manuel bir vites kutusuna sahip. Kısa vites hareketi ve muhteşem bir hakimiyet bol miktarda sürüş keyfi ve doğrudan yoğun bir sürüş deneyimi sunuyor. Otomatik 7G-DCT çift kavramalı şanzımanla hissedilir ölçüde daha fazla konfordan yararlanabilirsiniz. Mercedes 7G-DCT çift kavramalı şanzıman çekiş gücünü kesintiye uğratmadan vitesleri değiştirirken,  sportif vites değiştirme kulakçıkları sayesinde herhangi bir zamanda vitesi manuel olarak da değiştirebilirsiniz. Donanımın kullanılabilirliği seçilen motor ve konfigürasyona bağlıdır.

Tümüyle size özel bir Mercedes GLA için çok sayıda opsiyon
Yeni Mercedes GLA DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonları isteğe bağlı olarak özellikle sportif veya konforlu sürüş deneyimleri sağlıyor. Mercedes 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte aynı zamanda bir arazi sürüşü kurulumunu da seçebilirsiniz.

Mercedes 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi yalnızca talep üzerine dört tekerlekten çekişi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni Mercedes GLA sürücülerini yeni hedeflere, uzak yerlere ve tenha koylara doğru çeker. Dört tekerlekten çekiş sistemi, yalnızca engebeli arazide değil her yerde daha güvenli ve daha dinamik sürüş sağlar.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Mercedes-Benz Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Mercedes-Benz GLA Kampanyası
Mercedes Kampanyası
Mercedes Fiyat Listesi
Mercedes AMG GT R
Mercedes-Benz GLC Coupe