Yeni Nissan QASHQAI

Nissan’ın SUV-Crossover sınıfında beğenilen modeli Nissan Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla başarısını sürdürmeyi hedefliyor. Nissan Qashqai modelleri, Nissan markası için büyük önem sahip. Nissan Qashqai, Avrupa’da sahip olduğu %10,3’lük pazar payı ile Nissan’ın Avrupa’daki 83 yıllık tarihinin en başarılı modeli olarak öne çıkıyor. Piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 2,3 milyon adet satan Nissan Qashqai, 19 kez “Yılın Otomobili” seçilirken 80’in üzerinde uluslararası ödül kazanma başarısını gösterdi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök yaptığı açıklamada “Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hakimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü” dedi.

Yeni Nissan Qashqai, değişen görünümü ve geliştirilen donanım özelliklerinin yanında performansı ile de göz dolduruyor. Yeni Qashqai, dinamik yeni ön dizaynı sayesinde daha sportif bir duruş sergiliyor. Ayrıca Qashqai’nin iç tasarımda yapılan geliştirmeler de kalite hissini arttırıyor. Nissan markasının güncel tasarım çizgilerinin yansıması olarak Yeni Nissan Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni ‘V-motion’ ızgarası yer alıyor. Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla bütünlük içinde görünüyor.

Yeni farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle desteklenerek gece ve gündüz sürüş güvenliğini arttırıyor. Yenilenerek dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise Tekna donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuluyor. Nissan Qashqai’nin yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. İç kısmı eskisinden daha koyu olan farları ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler arasında yer alıyor.

Yeni Nissan Qashqai’nin yan görünümündeki en belirgin değişim 17”,18” ve 19” boyutlarındaki jantların tasarımında ortaya çıkıyor. Nissan Yeni Qashqai’nin toplam uzunluğu 17 mm artarak 4,394 mm’ye ulaşırken, 1.806 mm genişlik ve 1.595 mm olan yükseklik ölçüleri korunmuş. Metalik ve sedef görünümlü renklerin yer aldığı Qashqai’nin renk seçenekleri ise üç yeni canlı renk seçeneği ile zenginleşmiş. Yeni Qashqai, derin mavi, lav kırmızı ve hipnotik bronz renk seçeneklerine de sahip.

Nissan Qashqai’deki yenilikler sadece dış tasarımla sınırlı değil. İç mekanda da kalite vurgusunu güçlendiren bir dizi güncelleme gerçekleştirilmiş. Sürücü odaklı iç tasarımında konfor ve ferahlık sunan yeni Nissan Qashqai, ileri teknoloji donanımları ve kaliteli ekipmanları ile yolculuğu keyifli hale getiriyor.

Nissan’ın yeni modellerinin tasarımını yansıtan ve tüm Nissan Qashqai modellerinde standart olarak sunulan yeni D formlu altı düz deri direksiyon simidi araca giriş ve çıkışı kolaylaştırırken aynı zamanda daha sportif bir görünüm sunuyor. Kadran görünürlüğünün % 17 oranında artmasına olanak veren yeni direksiyon sürücüye ihtiyacı olan bilgileri daha geniş bir açıdan veriyor Direksiyon üzerinde sağ ve sol taraftaki dört yönlü kumanda düğmelerinin tasarımı da yenilendi ve daha sezgisel bir kullanım sunan yapısıyla sürücünün gözünü yoldan ayırmadan fonksiyonları kumanda etmesini sağlıyor. Kalınlığı 34 mm’den 37,5 mm’ye çıkartılan direksiyon simidi artık ele daha iyi oturuyor. Öte yandan direksiyon göbeğinin alt kısmını süsleyen yeni ‘V’ formlu saten gümüş uygulama, ön ızgara tasarımının devamı niteliğinde.

Nissan Qashqai’nin konforu, yumuşak yeni nappa deri kaplama ve elektronik kontrol özelliklerine sahip koltukları ile bir üst seviyeye çıkıyor. Tüm boyutlara ve oturuş şekillerine uyum gösterebilen yeni elektronik kontrollü koltuklar standart olarak sunulan siyahın yanı sıra Platinum Premium Pack paketinde mürdüm renk seçeneğiyle de sunuluyor. Isıtma özelliği bulunan ön koltuklar, arkası çizilmeye karşı dayanıklı yeni yüzü ve arka koltuklarda seyahat eden yolculara daha geniş alan bırakan yeni tasarımı ile sunuluyor. Her sürücünün oturma pozisyonuna uygun ayarlamaya olanak tanıyan koltuklar, yan aynaların pozisyonuna bağlı olarak iki oturuş şeklini kaydedebilen koltuk hafızası fonksiyonunu içeriyor. Koltuğun alt kısmından kontrol edilebilen bu özellik Platinum Premium Pack ile gelen bir başka yenilik olarak öne çıkıyor. Nissan Yeni Qashqai’nin geniş iç mekânı, sunduğu pratik depolama çözümleri ile kalabalık aileler için hayatı kolaylaştırıyor. Arka koltuklar yatırıldığında 1598 litreye kadar yükselebilen bagaj, standart kullanımda 430 litrelik kapasite sağlıyor. Yeni Qashqai’nin ses sistemi tamamen yenilenmiş. Ön camın alt kenarında iki adet tweeter, ön kapılarda ve arka kapılarda birer tane olmak üzere, toplamda 4 adet hoparlör ve stepne yuvasına gizlenen 1 adet subwoofer ile Bose Premium ses sistemi, müziğin en ince detaylarını araç içinde sunuyor.

Nissan Intelligent Mobility, Nissan’ın otomobillerini sürüş güvenliği ve konforu açısından daha çekici kılan teknolojilerin tümünü içeriyor. Bu teknolojiler ile yol ve seyahat güvenliği artarken, sürücü ve yolcuların heyecanı da artıyor. Nissan’ın yeni Intelligent Mobility özellikleriyle donatılan yeni Nissan Qashqai’deki öne çıkan yenilik park esnasında çarpmaları önleyen akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi. Sistem, kör noktalardan veya köşelerden yaklaşan araçlara karşı ya da araç hareket halindeyken park etmiş başka bir araca yaklaşırsa sürücüyü sesli ve görüntülü olarak uyarma özelliğini taşıyor.

2014 yılından beri akıllı çarpışma önleme sistemine sahip olan Nissan Qashqai, yaya algılayan sisteme de kavuştu. Yayaya duyarlı çarpışma önleme sistemi, radar ve kamera kombinasyonu ile çarpışmaları önlemeye ve çarpışmaların şiddetini hafifletmeye yardımcı oluyor. Öte yandan geliştirilen kör nokta uyarıları artık kamera görüntülerinden ziyade radar verilerine dayandırılarak daha geniş bir alanda, daha doğru algılama sağlıyor. Bu yeniliklerin yanı sıra akıllı yol kontrolü, akıllı sürüş kontrolü, aktif motor freni, akıllı otomatik far asistanı, akıllı yorgunluk algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve akıllı park sistemi de mevcut. Ek olarak geri görüş kamerası, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de yeni Qashqai’nin sunduğu güncel teknolojiler arasında. Yeni Nissan Qashqai’de benzinli ve dizel motor seçenekleri, altı ileri manuel veya X-Tronic şanzıman seçenekleriyle ve 2 veya 4 çekiş opsiyonuyla sunuluyor. Yalnızca 99g/km CO2 emisyonu ve 3,8lt/100km’lik bir yakıt ekonomisi ile segment lideri olan 1.5 litrelik 110 PS dizel motorlu seçenek öne çıkıyor. Diğer öne çıkan motor ise 130 PS motor gücü ile segmentin en güçlüsü 1.6L dizel X-Tronic motoru.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Nissan Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Nissan Fiyat Listesi
Nissan Qashqai
Nissan Juke
Nissan Servis Kampanyası
Nissan Satış Kampanyası