Opel Insignia

Opel Insignia Grand Sport

Opel’in yeni Amiral gemisi Insignia, Avrupa genelinde satışa sunulmasının üzerinden bir yıl geçmeden 100 bin satış adetine ulaşmayı başardı. Almanya’da Rüsselsheim fabrikasında üretilen yeni Opel Insignia modelinin Grand Sport, Sports Tourer ve Country Tourer gövde tipleri mevcut. Opel Insignia yeni tasarımı ile daha modern bir görünüm sergilerken, gelişmiş teknik özellikleri sayesinde etkileyici bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupé’nin esnek hatlarına ve üst sınıf otomobillerin cesur duruşuna sahip. Yeni tasarımı ile Opel Insignia Grand Sport etkileyici bir görünüme sahip. Yeni Opel Astra’da olduğu gibi, Yeni Opel Insignia’nın da geliştirme sürecinde verimlilik kilit unsur olarak öne çıkmış. Kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde yeni Insignia 175 kg’a kadar hafiflemiş.

Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıran Yeni Opel Insignia Grand Sport’un yeni sekiz ileri otomatik vitesi, sürücüsünün bu özellikten en üst seviyede faydalanması için geliştirilmiş.

Ayrıca, Opel Insignia Grand Sport sürüşü daha güvenli, daha rahat ve daha konforlu kılan birçok üstün teknolojiyi de içerisinde barındırıyor. Opel Astra’nın beğeni ile karşılanan Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far sistemini daha da geliştiren Opel mühendisleri, Yeni Opel Insignia için ikinci nesil IntelliLux LED® Matrix farları ortaya çıkardılar. Yeni farlar daha hızlı, daha keskin ve daha güçlü. Uzun farları ise 400 metreye kadar ulaşabiliyor.

Direksiyona ufak müdahalelerde bulunan Şerit Takip Sistemi, kritik bilgileri ön cama yansıtan yeni Head-up-Display Sistemi, 360 derece kamerası gibi teknolojiler, AGR sertifikalı premium koltuklar, ön ve arka koltuk ısıtması ve ısıtmalı ön cam gibi konfor özellikleri ile birleşiyor. Elbette son nesil bilgi-eğlence sistemi IntelliLink ile Yeni Opel Insignia sürücüsüne çarpıcı bağlantı imkanları da sunuyor.

Opel, geliştirdiği ileri teknolojileri herkes için ulaşılabilir kılma anlayışı içinde AGR sertifikalı ortopedik koltukları yeni Opel Insignia Grand Sport modelinin Excellence donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuyor. Yeni Opel Insignia meraklıları için opsiyonel olarak sunulan Ergonomik Spor Deri Koltuk paketi tercih edenler koltuklarını elektrikli olarak 18 yönlü ayarlayıp ideal ayarlarını koltuğun hafızasına kaydedebiliyorlar. Monza Concept’in Yeni Opel Insignia Grand Sport’un iç ve dış tasarımına ilham vermesi şaşırtıcı değil, çünkü tasarımcılar, Yeni Insignia’yı yaratırken Monza Concept tasarım stüdyosunda bulunuyordu.

Otomobilin içinde en küçük detaylara dikkat edildiği kolayca görülüyor. Kokpit Opel’in “Alman mühendisliği heykelsi tasarımla buluştu” şeklinde özetlediği tasarım felsefesini yansıtıyor. Gösterge paneli zarifçe şekillendirilmiş, sürücüye dönük ve yatay yerleştirilmiş yapıya sahip. Tasarım genel olarak verimlilik, keskinlik ve ferahlık hissi uyandırıyor. Arka taraftaki yolcular yeni tasarım ve oranlardan memnun olacak. 490 ile 1.450 litre arasında değişen bagaj hacmi ise oldukça etkileyici.

Yeni Insignia Grand Sport’un sürüşü en az görüntüsü kadar dinamik. Yeni model, 2017’de pazara sunulduğunda son nesil turbo motorlar ve şanzımanlar ile gelecek. Sürtünmesi azaltılmış, verimli sekiz ileri yeni otomatik vites öne çıkanlar arasında. Öncelikle sadece dört çeker sistemlerle birlikte sunulacak bu yeni vites, sınıfında lider vites değiştirme konforu sunacak. Yeni Insignia Grand Sport’un akıllı tork vektörleme yeteneğine sahip yeni dört çeker sistemi ise sınıfındaki en sofistike sistem.

Daha da geliştirilen FlexRide şasi, her sürüş tarzına göre uyum sağlayacak ideal sürüşün temelini sağlıyor. Sistem; amortisörleri, direksiyonu, gaz tepkisini ve otomatik vites seçeneğinde vites değiştirme noktalarını sürücünün belirlediği “Standard,” “Sport” ya da “Tour” modlarına uyumlu olarak değiştiriyor. Seçilen moda göre direksiyon ve gaz tepkileri değişiyor ve ESP daha geç ya da erken devreye giriyor. Opel Insignia Grand Sport’un öne çıkan özelliklerinden birisi de yeni nesil LED teknolojisi ile Opel mühendisleri tarafından geliştirilen Opel’in yenilikçi ve ödüllü adaptif IntelliLux LED® Matrix farlarının ikinci nesli. Uzun farların artık dikey olarak yerleştirilmiş 32 bölmesi bulunuyor. Bu rakam Astra’dakinin iki katı. Yeni farların yanı sıra Yeni Opel Insignia Grand Sport’ta aşağıdaki sürücü destek sistemleri de mevcut:

Head-up-Display: Hız, trafik işaretleri, hız sınırlayıcının ayarlı hızı ve navigasyon yönlendirmesi sürücünün gözü önüne, direkt olarak ön cama yansıtılıyor. Böylece sürücünün gözlerinin sürekli yolda kalması sağlanıyor. 360 derece kamera: Aracın dört yanında bulunan kameralar 360 derece kuş bakışı görüntü sağlıyor ve park manevralarını kolaylaştırıyor. Adaptif Cruise Control (ACC): Önde seyreden otomobil ile mesafeyi ölçüp hızı ayarlıyor. Eğer mesafe ani bir şekilde azalırsa ACC otomatik acil durum freni yapıyor. Şerit takip özelliğine sahip Şerit İhlali Uyarı Sistemi: Direksiyona ufak müdahalelerde bulunuyor ve gerekirse alarm ile sürücüyü uyararak istemsiz şerit dışına çıkışları engelliyor. Akan Trafik Uyarısı: Sistem arka tampondaki sensörleri kullanarak 20 metreye kadar aracın 90 derecelik alanında sağ ve soldan gelen araçlar için sürücüyü uyarıyor. Bu kapalı bir alandan geri vitesle çıkarken sürücüye çok yardımcı olacak bir özellik.

Opel Insignia Grand Sport eğlence ve bağlantı seçenekleri Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu IntelliLink sistemleri ile sağlanıyor. Önceki modellerde olduğu gibi akıllı telefonlar otomobilin bilgi-eğlence sistemine sorunsuz bağlanırken, artık kablosuz olarak şarj da edilebilecek. Yeni nesil turbo motorlar, 200 kg’a kadar hafifleyen ağırlığı ve sürücüyü otomobile daha iyi entegre eden alçak oturma pozisyonu ile birlikte Opel Insignia her zamankinden daha çevik ve sürüşü her zamankinden daha keyifli. Opel Insignia 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri eşliğinde 1.6 Dizel ve 1.5 Benzinli motor seçenekleri ile sunuluyor. Güçlü 2.0 motor seçeneklerinde ise dört çeker sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman şeçeneği standart olarak sunuluyor. Ülkemizde en fazla tercih edilen motor-şanzıman seçeneği ise 1.6 litre 136 hp dizel-otomatik oldu.

Opel Insignia’nın dört tekerlekten çekiş sistemi üstün sürüş dinamikleri ve gelişmiş yol tutuş özelliklerini beraberinde getiriyor. Opel Insignia ürün gamının tepe noktasını oluşturan sportif Opel Insignia GSi’ın üstün yol tutuş kabiliyetine katkı sağlıyor. Ülkemizde de Opel Insignia GSi dört tekerlekten çekişli, 2.0 litre 210 Hp Dizel motor ve 8 ileri tam otomatik şanzımanla sipariş edilebiliyor.

Opel Insignia modelinin en üst donanım seviyesi olarak konumlanan Exclusive versiyonunda müşteriler Opel Insignia’da opsiyonel olarak sunulan tüm özelliklere sahip olabilecekler. Opel Insignia, Exclusive donanım seviyesinde teknolojik üstünlüklerinin yanı sıra görüntüsüyle de farklılık sunuyor. Bu donanım seviyesinde Deri düz tabanlı direksiyon simidi, siyah iç tavan kaplaması, alaşımlı spor pedallar, direksiyon arkası vites değiştirme pedallarını içeren OPC Line iç tasarım paketi ve OPC Line dış tasarım paketiyle geliyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Opel Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Opel Astra
Opel Insignia Sports Tourer
Opel Mokka X
Opel Crossland X
Opel Fiyat Listesi