Peugeot 3008 SUV

Yeni Peugeot SUV 3008
Peugeot SUV 3008, lansmanından bu yana  En İyi Avrupa Otomobili de dahil olmak üzere toplamda 47 uluslararası ödül kazandı. Yeni Peugeot 3008 modeli, yüksek omuz çizgisi, güçlü ve keskin ön tasarımı ile güçlü bir görünüme sahip. Radyatör ızgarasının yeni dizaynı, farların yeni tasarımı, 19” alüminyum alaşımlı jantlar, LED ışıklar ve krom detaylar Peugeot SUV 3008’in tasarımında dikkat çekici unsurlar arasında. Otomobilin ön bölümünde başlayan iddialı tasarım çizgisi, arkada aslan pençesi 3D LED stopları birleştiren parlak siyah bant ile devam ediyor.

Yeni nesil, geliştirilmiş i-Cockpit’in sunulduğu iç mekan, kapı içi ambiyans ışıkları, özel kumaş konsol döşemesi ve krom detayları ile sınıfının kalite çıtasını daha da yükseğe ve farklı bir boyuta taşıyor. Peugeot SUV 3008, yeni nesil i-Cockpit’in en önemli öğelerinden birisi olan Full Dijital gösterge paneli, Yeni Peugeot 3008’de en alt versiyondan itibaren standart olarak sunuluyor. Orta bölümde konumlandırılan 8 inç kapasitif ekran, kablosuz şarj, Apple Carplay gibi özellikler ve FOCAL müzik sistemi kabin içinde premium sürüş konforu sunuyor.

Peugeot SUV 3008 güvenlik donanımı özellikleri
Yeni Peugeot SUV 3008, sunduğu tasarım, konfor ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra gelişmiş güvenlik sistemleri ile de dikkat çekiyor. Aktif şerit takip sistemi, aktif kör nokta uyarı sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi (tamamen durdurma özelliği ile), aktif güvenlik frenleme sistemi, yorgunluk algılama sistemi, aktif trafik işareti tanıma sistemi, güvenli takip mesafe uyarı sistemi, akıllı far sisteminden oluşan ileri sürüş destek sistemleri ile yolculuklar minimum stres, maksimum güven ve keyifle gerçekleşiyor.

Peugeot SUV 3008 konfor özellikleri
Peugeot 3008’de sunulan bir çok özellik kullanıcıların gündelik hayatlarını kolaylaştırmakla birlikte aynı zamanda daha da konforlu bir sürüş sunuyor. Yeni 3008 ile birlikte sunulan otomatik bagaj sistemi ile bagaj kapağı tek bir ayak hareketi ile açılıp kapatılabiliyor. Üst paketlerde sunulan deri koltuk özelliğinde ise 5 farklı masaj seçeneği (segmentinde sadece Yeni 3008’de sunuluyor), koltuk hafızası ve ısıtma özellikleri dikkat çekiyor. Kabin içi konforunu en üst seviyeye taşımak adına sunulan ve kapasitif ekrandan elektronik olarak kişiselleştirilebilen 3 farklı parfüm seçeneği ise segmentinde sadece Peugeot SUV 3008’de sunuluyor

Peugeot SUV 3008’in boyutları
Bir önceki nesil Peugeot 3008’e göre 62 mm artırılan dingil mesafesi ile segmentinin en iyi diz mesafelerinden birisini sunan Yeni Peugeot 3008 kabin içi konforunda da iddiasını ortaya koyuyor. Yeni Peugeot 3008, bir önceki nesilden 82 mm daha uzun ve benzer genişliğe sahip, yerden yükseklikte 22 cm ile fark yaratırken bir önceki nesle göre 1 cm azalan toplam yükseklik, yeterli baş mesafesi sunmasının yanında aerodinamik özellikleri geliştiriyor.Peugeot SUV 3008 motor ve şanzıman seçenekleri
Yeni Peugeot SUV 3008’de, ağırlığı azaltılmış, yüksek dayanımlı, kalitesi kanıtlanmış EMP2 platformu, gerçek blue teknolojisine sahip dizel BlueHDi, ödüllü Turbo PureTech benzinli motorları kullanılıyor. Tüm bu özellikler motordan gelen gücü ve torku yüksek bir verimle yola aktaran ve kullanıcıların beğenisini kazanan EAT6 tam otomatik şanzıman ile birleştiğinde sınıfının en iyi perdormans ve yakıt ekonomisi değerlerini sunuyor.

Peugeot SUV 3008; Access, Active, Allure ve GT-Line olmak üzere dört farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor.

C-SUV segmenti
SUV gövde tipindeki otomobillerin pazarı tüm diğer gövde tipleri ile kıyaslandığında son birkaç yıldır ciddi bir büyüme kaydetti. En büyük ve en çeşitli segment olan C segmentinde ise, ilk nesil Peugeot 3008 modelinin lanse edildiği 2009 yılından bu yana SUV pazarı yaklaşık 3 kat büyüdü. Bugün gelinen noktada tüm segmentler göz önüne alındığında her on otomobilden biri SUV ailesine mensup. Bunun yanı sıra tıpkı Peugeot 308 modelinde olduğu gibi görmek, dokunmak ve duymak Driver Sport Pack ile daha da keyifli hale geliyor. Driver Sport Pack, sürücüye gerçek bir şölen sunarken sürüş keyfini en üst seviyeye taşıyor. Dinamik sürüş tarzını desteklemek için “Boost” ve sakin sürüşleri desteklemek için “Relax” olmak üzere iki faklı tema sunuluyor. Her iki tema da sürücü ve beraberindeki yolculara benzersiz bir sürüş deneyimi sunmak üzere yapılandırılabiliyor.

Peugeot SUV 3008 tasarım özellikleri
Yeni Peugeot 3008 benzersiz bir kokpit tasarımıyla dikkat çekerken bünyesinde barındırdığı gelişmiş teknolojiyle de kullanıcısına çok şey vaat ediyor. İç mekandaki bu yapı dış tasarımda da aynen devam ediyor. Yeni nesil Peugeot 3008 ilk görüşte güçlü ve çekici tasarımıyla dikkat çekiyor. Peugeot 3008 bir SUV’un bütün karakteristik tasarım öğelerini bünyesinde barındırıyor: yüksek ve dik tasarımlı burun, uzun motor kaputu, yüksek omuz çizgisi, tamponlar, geniş çamurluk ağızları ve marşpiyeler de dahil geniş ve koruyucu çizgiler, büyük tekerlekler, yerden yüksek yapı ve tavan barları.

Dik ve yüksek tasarımlı ön bölüm güçlü ve agresif bir görünüm sergiliyor. Net çizgilerle şekillendirilmiş olan ön bölüm geniş ve krom süslemelerle ön plana çıkan ön ızgara tarafından domine ediliyor. Full LED farlarla oluşan sert ve keskin ifade ön bölümdeki hava girişleri ile bir bütünlük oluşturuyor. Uzun ve düz motor kaputu ön bölüme hakim olan sportif dinamizmi tamamlıyor. Ön farların bitiminden itibaren başlayan ve ön cam direği boyunca devam eden krom çıta kalite algısını yükseltirken bu yapı HX1 konsept otomobiline gönderme yapıyor.

Modern olduğu kadar dinamik bir görünümü beraberinde getiren bir diğer tasarım öğesi ise yüksek omuz çizgisi. Peugeot SUV 3008’e yandan bakıldığında metal/cam oranı hemen göze çarpıyor. Tasarımcılar yan gövdedeki metal oranını arttırırken son derece zarif ve akıcı çizgiler kullanarak daha ince bir profil elde etti. Motor kaputunun üzerinde başlayan ve ön bölümdeki dinamizmi devam ettiren hat, sportif dinamizmi yan gövdeye taşıyarak Peugeot SUV 3008’e özgün bir kimlik kazandırıyor. Kullanılan tasarım dili ve detaylar sayesinde Peugeot SUV 3008 rakiplerine göre çok daha büyük ve heybetli bir görünüm ortaya koyuyor. Söz konusu tasarım detaylarından biri ise parlak siyah tavan ve tavan boyunca uzanarak arka spoylerde son bulan paslanmaz çelik bar. “Black Diamond” adındaki siyah tavan yeni Peugeot 3008 için uygulanan temel stil unsurlarından biri olarak öne çıkarken özgün, modern ve dinamik görünümü destekliyor.
Ön bölümde başlayan ve profil boyunca devam eden sade ve modern tasarım yaklaşımı arka kısımda da kendini gösteriyor. Eğimli arka camın altında bulunan parlak siyah panel LED stop guruplarını sarıyor. Aslan pençesi şeklindeki stop lambalarının da etkisiyle ortaya çıkan görsel imza, ister gündüz olsun, isterse de gece Peugeot’nun her daim fark edilmesini ve tanınmasını sağlıyor.

Peugeot SUV 3008 sürüş kontrol sistemleri
Advanced Grip Control sistemi sayesinde Yeni Peugeot 3008, farklı yol koşullarına adapte olarak sürücüsüne güven veriyor. Advanced Grip Control; orta konsolda bulunan düğme üzerinden kontrol edilen ve Normal, Kar, Çamur, Kum, ESP kapalı olmak üzere beş faklı sürüş modu sayesinde optimize edilmiş çekiş, 18 inç’lik M+S (Mud&Snow / Çamur ve Kar) tipi özel lastikler ve HADC (Hill Assist Descent Control / Eğim iniş destek sistemi) adında tamamen yeni bir eğim iniş yardımcısı gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Advanced Grip Control ile sunulan eğim iniş destek sistemi Hill Assist Descent Control (HADC) dik yamaçlarda bile güvenli ve kontrollü bir şekilde aracın ilerlemesini sağlıyor. Sistemdeki asıl yenilikçi özellik ise aracı 3 km/s gibi son derece düşük bir hızda tutarak en zor koşullarda bile kontrollü ve güvenli bir iniş sağlaması. Söz konusu özellik orta konsolda bulunan bir düğme ile kontrol ediliyor. Sürücü ve beraberindeki yolcular arkalarına yaslanıp sürüşün keyfini çıkartabilir. Gündelik en kısa mesafeler bile yeni keşiflerle zenginleşiyor. Peugeot SUV 3008 , i-cockpit sistemi,opsiyonel olarak sunulan 8 yönlü pnömatik masaj özellikliön koltuklar ve LED ambiyans ışıklı geniş panoramik açılır cam tavan ile yolculukları keyfe dönüştürüyor. Üst seviye müzik sistemleriyle ünlenen FOCAL® ile işbirliği yapan PEUGEOT, dünyada bir otomobilde üretici tarafından ilk kez sunulan Focal® Hi-Fi Ses Sistemi sunuyor.

Kompakt boyutlarıyla direksiyon sistemi sürüşü daha eğlenceli kılarken bir dizi sürüş destek sisteminin de katkısıyla yeni Peugeot 3008 güvenlikten taviz vermeden konforla sportif dinamizmi aynı potada eritiyor. ADAS (Advanced Driver Assistance System – Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi) sisteminin en güncel versiyonu bünyesinde barındırdığı güvenlik ekipmanlarıyla yoldaki tüm tehlikeleri en aza indiriyor. Adaptif Cruise Control Ve Otomatik Fren Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Aktif Hız Levhası Tanıma, Aktif Kör Nokta Uyarı Sistemi, Güvenli Takip Mesafesi Uyarısı, Aktif Güvenlik Freni, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi (Dikkatsizlik Algılama), sürücü ayrıca şehir içi sürüşlerinde park ve manevraları kolaylaştıran Visio Park (360° derece görüş) ve Park Assist en güncel versiyonuyla destekleniyor.
Peugeot 3008 Mirror Screen özelliği ile akıllı telefonun ekranı doğrudan orta konsoldaki dokunmatik ekrana aktarılabiliyor ve ekran üzerinden kullanılabiliyor. Sistem Android akıllı telefonlar için sunulan Android Auto ve iPhone 5 ve üzeri için Apple CarplayTM olmak üzere MirrorScreen protokolünü destekliyor. Ayrıca direksiyon üzerindeki bir düğmeye basarak akıllı telefonlar (Android S-Voice ve Apple Siri) için sesli komut sistemini devreye sokulabiliyor. Böylece sürücü gözlerini yoldan ayırmadan güvenli bir sürüş gerçekleştirebilir ve bunu yaparken de telefon görüşmesi yapabilir, müzik seçimi yapabilir, metin mesajlarını okuyup gönderebilir, ve yol durumu hakkında bilgi edinebilir.

Peugeot SUV 3008’in sunduğu kullanım kolaylıkları
Günümüz otomobil kullanıcılarına pazardaki en iyi konfor ve güvenlik özelliklerini sunmak için gerçekleştirilen akıllı tasarım uygulamalarının sonu yok. Yeni Peugeot 3008 sürücü ve beraberindeki yolculara unutulmaz bir sürüş deneyimi yaşatmak için çok yönlü bir kullanım sunuyor. Akıllıca tasarlanan iç mekan konsepti modüler yapısıyla üst düzey bir fonksiyonellik sunarken kullanıcının bütün beklentilerini rahatlıkla karşılıyor ve ihtiyacı olan esnekliği sunuyor. “Magic Flat” adındaki arka koltuklar 2/3 ve 1/3 olmak üzere iki parça halinde katlanarak tamamen düz bir yükleme zemini sunuyor. Peugeot 3008 modelinin sunmuş olduğu fonksiyonellik bu kadarla sınırlı değil. Gerek yükleme kolaylığı olsun, gerekse de outdoor etkinlik sonrası bagajı ikiye bölme gibi her türlü kolaylık düşünülmüş. İki farklı konuma sahip yenilikçi zemin bagaj alanını daha verimli kullanmaya yardımcı oluyor. Yolcu koltuğunun sırtlığı katlanarak 3 metreye kadar uzun bir yükleme alanı ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra tüm ekipman seviyelerinde arka koltuk sırasının orta koltuğu kayak kapağı ile donatılmış durumda. Otomatik bagaj kapağı ile fonksiyonelliği daha da arttırmak mümkün. Böylece kullanıcı ayağını arka tamponun altına uzatarak bagaj kapağını elleri doluyken bile zahmetsizce açabiliyor veya kapatabiliyor.

Yeni platformun da katkısıyla sadece kabin içi yaşam alanı değil, aynı zamanda bagaj hacmi de önceki nesil ile kıyaslandığında önemli oranda büyüdü. Sadece 520 L (VDA 210) ile son derece geniş bir bagaj sunmakla kalmayan yeni Peugeot SUV 3008, aynı zamanda sınıfının en alçak yükleme eşiğini sunarak kullanım kolaylığını arttırıyor.

Peugeot SUV 3008 PureTech Motorlar
Yeni Peugeot 3008’in ödüllü 3-silindirli PureTech Euro6* benzinli motorları, düşürülmüş ağırlık ve kompakt boyutları sayesinde şimdi daha da etkin. Güvenilirlik ve sağlamlıktan ödün vermeksizin size eşsiz bir sürüş keyfi ve üst düzey performans sağlar. CO2 emisyonları 115 g/km’den itibaren başlayan 1.2-litre PureTech 130 S&S Motor sınıfında 2015 ve 2016’da üstüste Yılın Motoru seçildi. Yeni EAT6 otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor.

Şehir içi tüketimi (l/100km): 4.2 – 5.4 – CO2 emissions (g/km): 110 – 141
Şehir dışı tüketimi (l/100km): 3.5 – 4.3 – CO2 emissions (g/km): 92 – 111
Karma tüketim (l/100km): 3.8 – 4.7 – CO2 emissions (g/km): 100 – 121
Peugeot SUV 3008 BlueHDi Motorlar
Peugeot 3008’in BlueHDi Euro6* diesel motorları yüksek performans ile düşük tüketimi bir araya getiriyor. SCR (Selective Catalytic Reduction – Seçimli Katalitik İndirgeme) ve DPF’in (Dizel Partikül Filtresi) özel kombinasyonu ile, BlueHDimotorlar bir yandan yakıt tüketimini düşürürken, diğer yandan da CO2 emisyonlarını 100 ile 121 g/km arasında tutuyor, AzotOksit (NOx) emisyonlarını ise %90’ın üzerinde azaltıyor ve partikülleri %99.9 oranında gideriyor.

Şehir içi tüketimi (l/100km): 6.0 – 6.4 – CO2 emissions (g/km): 139 – 148
Şehir dışı tüketimi (l/100km): 4.3 – 4.9 – CO2 emissions (g/km): 99 – 11
Karma tüketim (l/100km): 5.0 – 5.5 – CO2 emissions (g/km): 115 – 127

Peugeot SUV 3008 benzinli motor seçenekleri; 3008 ACCESS 1.2 PureTech 130 hp, 3008 ACCESS 1.2 PureTech 130 hp EAT6, 3008 ACTIVE 1.2 PureTech 130 hp, 3008 ACTIVE 1.2 PureTech 130 hp EAT6, 3008 ALLURE 1.2 PureTech 130 hp EAT6, 3008 GT-Line 1.6 THP 165 hp EAT6.

Peugeot SUV 3008 dizel motor seçenekleri; 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120 hp, 3008 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120 hp EAT6, 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120 hp EAT6, 3008 GT-Line 1.6 BlueHdi 120 hp EAT6.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Peugeot Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Peugeot Kampanyaları
Peugeot Fiyat Listesi
Yeni Peugeot 508
Peugeot 308
Peugeot 5008 SUV