Yeni Peugeot Rifter

Peugeot markasının güncel tasarım anlayışı ile üretilen, Fransız markanın yeni hafif ticari araç modeli Peugeot Rifter Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Peugeot Rifter, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri tam otomatik EAT8 şanzımanları ile Türkiye’de satışa sunuluyor. Peugeot Rifter; ACTIVE, ALLURE ve GT-Line olmak üzere 3 farklı donanım versiyonuna sahip.

Yeni Peugeot Rifter rakiplerinden farklılaşan Peugeot i-Cockpit, anahtarsız giriş, Zenith cam tavan, elektrikli arka camlar, açılır arka kapı camı, ekstra saklama gözleri, advanced grip kontrol, LED gündüz led farları, yokuş iniş destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve ileri sürüş destek sistemleri gibi özellikleri ile kendi kategorisinde yeni bir üst segment yaratıyor. Tamamen yeni bir platform üzerine inşa edilen yeni Peugeot Rifter, modüler ve pratik yapısıyla çok yönlü kullanım özellikleri sergiliyor. Markanın yüksek verimlilik seviyesine sahip en güncel motor ve aktarma organlarıyla donatılan yeni Peugeot Rifter, gelişmiş donanım özellikleri ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Yeni Peugeot Rifter donanım versiyonları:
Peugeot Rifter ACTIVE 1.6 BlueHDi 100 hp
Peugeot Rifter ACTIVE Stil 1.6 BlueHDi 100 hp 
Peugeot Rifter ACTIVE Stil 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik
Peugeot Rifter ALLURE 1.5 BlueHDi 130hp 6MT
Peugeot Rifter ALLURE 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik
Peugeot Rifter GT-Line 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik

Peugeot ürün gamının özgün ve etkileyici bir isme sahip en yeni üyesi yeni Peugeot Rifter, farklı bir dünyaya ve kullanım şekline davet ediyor. Peugeot, yeni Rifter markaya özgü karakteristik özellikleri korumaya devam ederken, dış tasarımında ve iç mekanında modern ve güçlü tasarım unsurlarına sahip.

Yeni Peugeot Rifter’ın güçlü ön tasarımı, güncel Peugeot ürün gamında olduğu gibi aslan logosunu dikey konumlu ön ızgaranın ortasında konumlandırıyor. Aslan pençesinden esinlenilen tasarım, ön farların orta kısmında LED imzası ile bütünleşiyor. Yeni Peugeot Rifter, kısa ve yatay konumlu motor kaputu, yüksek omuz çizgisi, kısa ön ve arka aks çıkıntılarıyla mükemmel gövde orantıları sergilerken kaslı ve güçlü bir görünüm sunuyor.

Yeni Peugeot Rifter’da, tasarımın önemli bir parçası olan ve gövdeye entegre edilen tavan rayları bulunuyor. Ön tarafta uygulanan ve yeni Peugeot Rifter’a güçlü olduğu kadar modern bir görünüm kazandıran simetrik formlar tasarımda bütünlüğü sağlamak ve profilden de bakıldığında güçlü bir görünüm sunmak üzere yan gövdede uygulanıyor. Şişkin çamurluk ağızları ve plastik kaplamalar, güçlü ve modern görünümü desteklerken, bazı donanım versiyonlarında 17 inçlik elmas kesimli alaşım jantlar devreye giriyor.

Yeni Peugeot Rifter arka tasarımında öne çıkan büyük bagaj kapağı devasa bir bagaja açılırken, markanın imzası niteliğinde olan 3 pençe şeklindeki stop lambaları marka aidiyetine vurgu yapıyor. Köşeleri de içine alan tampon tasarımı ise günlük kullanımın zorluklarına karşı etkin bir koruma sağlıyor.

Yeni Peugeot Rifter, SUV dünyasına özgü yüksek oturma pozisyonu, büyük tekerlekler, büyük kapı, gövde ve çamurluk kaplamaları ve tampon korumaları gibi bazı karakteristik tasarım detaylarını bünyesinde barındırıyor. Bütün detayların oluşturduğu bütünlük yeni Peugeot Rifter’a özgün bir karakter kazandırırken, aynı zamanda çok yönlü bir kullanım imkanı sunuyor. Yeni Peugeot Rifter, dinamik ve kompakt yapısıyla şehir içinde rahat ve pratik bir kullanım sunarken, fonksiyonel yönüyle hafta sonu aktivitelerini ve farklı kullanım amaçlarını destekliyor. 5 veya 7 koltuklu olmak üzere iki farklı gövde uzunluğuyla üretilen Yeni Peugeot Rifter, modüler ve pratik yapısıyla çok yönlü kullanım özellikleri sergiliyor.

Peugeot, ürün gamının en yeni üyesine son derece özgün ve tamamen yeni bir isim verdi. Kısa ve etkileyici ismiyle Yeni Peugeot Rifter, farklı bir dünyaya ve kullanım şekline davet ediyor. Standart gövde tipi ile yetinmeyen ve daha büyük bir araca ihtiyaç duyanlar için Yeni Peugeot Rifter ayrıca 35 cm daha uzun ikinci bir gövde tipiyle daha üretiliyor. Artan uzunlukla doğru orantılı olarak kabin içindeki yaşam alanı ve fonksiyonellik de artıyor.

Güçlü ve modern dış tasarımıyla dikkat çeken Yeni Peugeot Rifter’ın iç mekanı da alışılmış kalıpların dışında bir tasarımla dikkat çekiyor. Her bir ayrıntısı büyük bir özenle şekillendirilen kokpitte iklimlendirme sistemini kumanda etmek üzere şık krom kaplı spor tip düğmeler devreye giriyor. Kolay erişilebilir bir noktaya konumlandırılan bu düğmeler dijital sıcaklık göstergesini zarif tasarımıyla çevreliyor. Donanım seviyesine bağlı olarak bazı versiyonlarda sunulan elektrikli el freni sayesinde kazanılan alan, saklama alanı olarak değerlendiriliyor.

Yeni Peugeot Rifter, gözünüzü yoldan ayırmadan akıllı telefonunuzdaki uygulamalara kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. Mirror Screen özelliği, akıllı telefonunuzdaki uyumlu olan uygulamaları aracınızın dokunmatik ekranından kullanabilmenize olanak sağlıyor. Navigasyon* ile gitmek istediğiniz rotayı seçebiliyor, arama yapabiliyor, mesaj alıp gönderebiliyor, sesli komut özelliğini kullanabiliyor ve ailenize yolculuk sırasında eğlenceli içerikler sunabiliyorsunuz. Mirror Screen; MirrorLink, Apple CarPlay™ ve Android Auto sistemlerini destekliyor. Ayrıca seyir halindeyken herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan uyumlu akıllı telefonlarınızı kablosuz şarj ünitesi üzerinden şarj edebiliyorsunuz. ( Peugeot Mirror Screen özelliğiyle uyumlu cihazlarda)

Peugeot Rifter’ın GT Line versiyonu aynı zamanda Peugeot’nun GT Line ürün gamını tamamlıyor. GT Line versiyonu ön ızgara çerçevesi, yan ayna kapakları, tavan rayları ve yan gövde eklentilerinde süslemeler olmak üzere bir dizi Oniks Siyah eklentiye sahip. 17 inçlik “Aoraki” alaşım jantlarla desteklenen paketi ‘GT Line’ logoları tamamlıyor. Bu donanım versiyonunda Peugeot Rifter iç mekanında deri direksiyon simidi, özel renkleri ve döşemesi ile göze çarpan konsol tasarımı, desenli arka plana sahip kadranlar dikkat çekiyor.

Peugeot Rifter yol tutuş ve konfor özellikleri Pseudo MacPherson ön süspansiyon ve çapraz bağlantılı bir arka süspansiyon tarafından tesis ediliyor. Markaya özgü sürüş karakteristiği için süspansiyon geometrisi ve direksiyon hassasiyeti özel olarak ayarlandı.

Yeni Peugeot Rifter, günlük yaşamın gereklerini yerine getirmek üzere markanın en güncel teknolojileriyle yollara çıkıyor. Son derece kapsamlı teknolojik ekipmanlar donanım seviyesine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi, yorgun olduğunu tespit etmesi halinde sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarırken, Aktif Güvenlik Freni olası bir çarpışma halinde devreye giriyor. Römork Çekme Stabilite Kontrol Sistemi, salınım değerlerini dengelerken gerektiğinde aracı yavaşlatıyor. Akıllı Far Asistanı kısa ve uzun farları otomatik olarak devreye girmesini sağlıyor. Visiopark 180° geri görüş kamerası, 180 derecelik geniş bir açıyla arkayı gösterirken ayrıca aracı kuş bakışı görünüm veya bir engele yaklaşıldığında görüntüyü büyütme imkanı da sunuyor. Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör noktada bir aracın olması halinde sürücüyü görsel olarak uyarırken, Anahtarsız Giriş Sistemi de anahtar arama hengamesini ortadan kaldırıyor.

Sürücünün sürüş pozisyonunu değiştirmeden rahatlıkla ulaşabileceği mesafede konumlandırılan 8 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi, iki adet USB soketi, bir adet Aux soketi, Bluetooth bağlantısı ve kablosuz şarj gibi kapsamlı bağlanabilirlik özellikleriyle araç içerisinde geçen süreyi keyfe dönüştürüyor. Mirror Link, Apple Carplay ve Android Auto uyumlu sistem Mirror Screen özelliğini destekliyor.

Yeni Peugeot Rifter son derece fonksiyonel bir kullanım sunuyor. 4,40 metre uzunluğa sahip 5 kişilik standart gövde tipi dışında 4,75 metre uzunluğunda 7 kişilik gövde tipi de üretiliyor. Her biri çocuk oto koltuğu uyumlu ikinci koltuk sırasındaki koltuklar “Magic Flat” (2019 ikinci çeyrekte sunulacak) sistemi sayesinde bagajdan kolaylıkla katlanabiliyor. Uzun versiyonda üçüncü koltuk sırasında sunulan kızaklı ve sökülebilir iki adet bağımsız koltuk araç içi fonksiyonelliği destekliyor. Ön yolcu koltuğunun da katlanabilir olması sayesinde uzun nesneler kolaylıkla taşınabiliyor. Yeni Peugeot Rifter’ın bagaj kapasitesi beş koltuklu versiyonun standart kullanımında sunulan 775 litre ile yedi koltuklu versiyonda arka koltukların katlanmasıyla oluşan 4.000 litre arasında değişiyor. İki farklı konuma sahip olan bagaj perdesi fonksiyonelliği destekliyor ve gerektiğinde ikinci koltuk sırasının arkasına kaldırılabiliyor. Peugeot Rifter’ın bu sınıfta benzersiz bir özellik olarak sunulan bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, bagaj kapağını açmadan bagaja kolay bir erişim sağlıyor. Yeni Peugeot Rifter Plus, binek versiyon olarak 7 kişilik oturma kapasitesine sahip. 3. sıra koltukları katlanabilir ve çıkarılabilir özelliğe sahip olan otomobil, modüler bir oturma ve yükleme alanı sunuyor.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Peugeot Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Peugeot Ticari Araç Kampanyaları
Peugeot Ticari Araç Fiyatları
Yeni Peugeot Partner Van
Yeni Peugeot Expert
Yeni Peugeot 508