Skoda’nın yeni SUV modeli KAMIQ

Skoda Kamiq SUV

Skoda, Avrupa otomotiv pazarına sunacağı üçüncü SUV modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Skoda bu yeni SUV modelinde de K harfi ile başlayan ve Q harfi ile tamamlanan isimlendirme tarzını sürdürüyor. Kodiaq ve Karoq modellerinin ardından SUV atağını devam ettiren Skoda, yeni SUV modeline Kamiq ismini vereceğini açıkladı. Kamiq kelimesi, Kuzey Kanada ve Grönland’da yaşayan Eskimo’lardan geliyor ve “her duruma kusursuz uyum sağlayan bir şeyi“ tanımlamak için kullanılıyor.

Skoda Kamiq, ismi gibi modern şehir hayatına ve daha fazlasına kusursuz uyum sağlayan ideal bir SUV olarak öne çıkacak. Daha önce Çin pazarında kullanılmaya başlanan bu isim, Avrupa pazarında da yer alacak.

Kompakt bir otomobilin çevikliğini ve SUV araçların getirdiği avantajları bir arada sunacak olan Skoda Kamiq, yüksek oturma pozisyonu, daha iyi görüş açısı ve yerden yüksek sürüşüyle öne çıkacak. MQB platformu üzerine yapılacak yeni crossover, Skoda’nın birçok Simply Clever pratik özelliğinin yanı sıra son sürüş destek sistemlerine sahip olacak.

Detaylı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Skoda SCALA
Skoda KODIAQ
Skoda KAROQ
Skoda SUPERB
Skoda OCTAVIA