Yeni SKODA Superb 2020

Yeni Skoda Superb 2020 ve özellikleri

Skoda Superb’in hikayesi, 1934’te Mladá Boleslav’daki fabrikada orijinal Superb ile başlıyor. 1947’den itibaren Skoda, Superb’i Kvasiny fabrikasında ilk model olarak üretti. Superb adı, Latince “süper otobüs” kelimesinden, olağanüstü, mükemmel veya olağanüstü anlamına geliyor.

2020 model Skoda Superb, yenilenen dış tasarımında kullanılan krom parçalar ile çok daha şık bir görünüm sergiliyor. Skoda Superb’in makyajlanan tasarımında tampon ve farların yeni dizaynı aracın keskin hatlarını daha güçlü bir biçimde vurguluyor. Aracın arka bölümünde yer alan krom çizgi ise otomobile daha geniş bir görünüm kazandırmış.

Skoda Superb yenilenen 2020 modelinde Matrix Far teknolojisine kavuşmuş. Yeni Superb 18 ve 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantları, yeni eklenen Crystal Black ve Race Blue seçenekleri ile daha dinamik ve etkileyici bir otomobil.

Yenilenen Skoda Superb’in dış tasarımında olduğu kadar iç tasarımında da değişimler yaşanmış. Farklı donanım özelliklerine göre farklı döşeme seçenekleri sunulan 2020 Superb modellerinde koltuklar deri ya da Alcantara olarak tercih edilebiliyor. Konfor yönünden masaj destekli koltuk özelliği de dikkat çeken yeni özellikler arasında bulunuyor.

Yeni Skoda Superb’in iç tasarımında Premium algıyı artırmak için pek çok noktada krom unsurlar kullanılmış. 10.25 inçe kadar büyüyebilen multimedya ekranı ve sanal kokpit teknolojisi otomobilin sürüş keyfini bir üst seviyeye yükseltiyor.

Skoda Superb 2020 modeli, Comfort, Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal donanım versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Skoda Superb 1.5 TSI 150 PS ACT, 1.5 TSI 150 PS ACT DSG benzinli ve 1.6 TDI SCR 120 PS DSG dizel motor seçenekleri ile tercih edilebiliyor.

Skoda Superb’in 2020 modeli yenilenen tampon tasarımı ile 4869 mm uzunluğa ulaşmış.

Superb Laurin & Klement Crystal versiyonunda yer alan gelişmiş donanım özellikleri arasında; 3D Sinyall, LED arka far grubu, 19“ Canopus alüminyum alaşım jantlar, KESSY anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, Smartlink+, ısıtmalı, yükseklik ayarlı ve bel destek ayarlı sürücü ve yolcu koltuğu ve 10,25“ dijital gösterge paneli yer alıyor.

Detaylı ve güncel bilgileri Skoda Yetkili Satıcılarından alabilirsiniz.

Skoda Fiyat Listesi 2020
Skoda Kamiq
Skoda Karoq
Yeni Skoda Octavia
Skoda Superb