Yeni ŠKODA Superb

Yeni Skoda Superb
Yeni Skoda Superb, showroomlardaki yerini aldı. Tamamen yeniden tasarlanıp geliştirilen Yeni Skoda Superb, boyutları, geniş kabini ve bagaj hacminin yanı sıra yenilikçi teknolojileri, sürüş dinamiği ve üretim kalitesiyle de sınıfına yeni bir soluk getiriyor. Bugüne kadar üretilen en iyi Skoda modeli olarak öne çıkan Yeni Superb, markanın mühendislerinin ve tasarımcılarının her açıdan farklı bir sayfa açtığını kanıtlıyor.

Yeni Skoda Superb Motor ve Donanım Seçenekleri
Yeni Skoda Superb 4 motor ve 3 farklı donanım seçeneği sunuyor. Etkileyici tasarımı ve sunduğu donanım özellikleriyle Yeni Skoda Superb, sınıfında dikkat çeken bir otomobil. 1.4 TSI (125 ve 150 HP), 1.6 TDI (120 HP) ve 2.0 TDI (190 HP) motor seçeneklerine sahip olan Skoda Superb, Active, Style ve Prestige olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Yeni Skoda Superb 2.0 lt TDI dizel, 4×4 sürüş ve DSG seçeneği sunan versiyonu Türkiye’de ürün gamının en üzerinde bulunuyor.

Yeni Skoda Superb Özellikleri
Yeni Skoda Superb, Prestige donanımında standart olarak sunulan elektrikli bagaj kapağı, geri görüş kamerası, Alcantara deri döşeme ve LED iç ambiyans aydınlatması Yeni Superb’in sınıfında farklı bir noktaya erişmesini sağlıyor. Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan, gelişmiş birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine sahip Yeni Skoda Superb’de Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici’yle birlikte Elektronik Denge Kontrol Sistemi standart olarak sunuluyor. Sınıfında yeni bir sayfa açmayı başaran üçüncü nesil Superb’de 3 bölgeli klima, Canton ses sistemi, 19 inch alaşım jantlar, Konfor, Normal ve Spor sürüş modları sunan dinamik şasi kontrolü gibi dikkat çekici opsiyonlar da sunuluyor. Yeni Skoda Superb, 595 lt’lik bagaj kapasitesiyle sınıfının limitlerini aşarken, arka koltuklar katlandığında da bagaj hacmi 1730 lt’ye çıkıyor. Bu etkileyici özelliklerle birlikte 6 ileri manuel şanzımana ve 1.4 TSI benzinli motora sahip Yeni Superb, 67.900 TL’lik fiyatıyla Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni Skoda Superb’in Tasarımı
Yeni Skoda Superb’in tasarımı, Skoda markasının güncel tasarım çizgilerini yansıtıyor. Gergin hatlar, keskin ve köşeli geometrik unsurlar, dikey çizgilere sahip radyatör ızgarası, köşeli sis farları ve krom çerçeveler Yeni Skoda Superb tasarımında öne çıkan tasarım özellikleri. Yeni Superb’in ön görünümü, far grubunun tasarımı sayesinde oldukça etkileyici. Arka sinyallerin tasarımı ise Audi ve VW marka araçlarda görmeye alıştığımız forma benzer bir biçimde. Otomobil genel olarak güçlü, konforlu ve sportif bir görünüm sunuyor.

Yeni Skoda Superb Tek Depoyla 1780 Km Yol Kat Edebiliyor
Skoda’nın tasarımından teknolojisine ve motor gamına kadar baştan aşağıya yenilediği üçüncü jenerasyon Skoda Superb, yakıt verimliliği anlamında da dikkatleri üzerine topluyor. 100 km’de sadece 3.7 lt/100 km yakıt tüketimi ortalamasına sahip Skoda Superb GreenLine modelinin, 95 g/km CO2 emisyonu bulunuyor.

120 hp güç üreten 1.6 lt TDI dizel motorla ve 6 ileri manuel şanzımanla donatılan Skoda Superb GreenLine, sedan ve station versiyonlarına sahip. Çevrecilik standartlarını yeniden belirleyen Superb GreenLine’da, standart versiyondaki gibi start-stop ve fren enerji geri kazanım sistemi de yer alıyor. Skoda Superb GreenLine’da standart modelden farklı olarak daha uzun vites oranları ve SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) sistemi yer alıyor. Bununla birlikte gövdede, şaside ve gövde altında aerodinamik olarak geliştirmeler kaydedildi. Standart Superb’den 15 mm daha alçak olan GreenLine versiyonu hem sedan hem station karoserde özel bir spoyler barındırıyor. Bu sayede rüzgar direnci önemli ölçüde düşürülerek sedanda 0,263 ve Combi versiyonda 0,275’e indirildi. Yuvarlanma direncini düşürmek için 16 inç jantlarla sunulan araçlarda, 17 inç opsiyonu da sunuluyor. Tüm bu özelliklerle birlikte Skoda Superb Greenline versiyonu, dolu depoyla 1780 km’den daha fazla yol yapabiliyor. Skoda’nın çevreci Superb GreenLine modelleri ilk kez Frankfurt Fuarı’nda sergilenecek.

Yeni Skoda Superb’in Aldığı Ödüller
Bugüne kadar üretilmiş en iyi Skoda modeli olarak tanımlanan ve markanın gerek tasarım gerekse de teknoloji ve üretim felsefesinde “dönüm noktası” olan yeni nesil Skoda Superb, Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) düzenlediği yarışmada 64 otomotiv gazetecisinden aldığı 3080 puanla “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçildi. Ayrıca Skoda Superb otomotivin zorlu pazarlarından biri olan Almanya’da, Alman Tasarım Konseyi tarafından “En İyinin En İyisi” ödülüne layık görüldü, dünyanın en prestijli tasarım değerlendirmesi olarak kabul edilen “Red Dot Tasarım Ödülü”nü alan Yeni Superb, bununla birlikte İskoçya, Çek Cumhuriyeti ve İrlanda’da “Yılın Otomobili” olurken, İngiliz “Auto Express” dergisi tarafından “Yılın Aile Otomobili” ve yine İngiliz “What Car” dergisi tarafından da “En İyi Yönetici Otomobili” olarak seçildi.

İngiltere’nin prestijli otomobil dergilerinden “What Car” tarafından düzenlenen 2017 Yılının En İyi Otomobilleri seçimlerinde Skoda Superb’in station wagon versiyonu olan Superb Combi ise, 2016 yılında kazandığı birinciliği 2017 yılında da korumayı başardı. Jüri, Superb Combi’nin özellikle performansı, iç mekan genişliği ve konforuyla sınıfında ön sırada olduğunu belirtti.

Skoda Kampanyası
Skoda Fiyat Listesi
Skoda Fabia
Skoda Kodiaq
Yeni Skoda Octavia