Toyota C-HR

Yeni Toyota C-HR, sahip olduğu gelişmiş teknik özelliklerinin yanında, etkileyici dinamik tasarımıyla da dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Türkiye’de üretilen ilk hibrit ve crossover otomobil olan Toyota C-HR, etkileyici tasarımını Toyota’nın yeni TNGA platformuna (Toyota Yeni Global Mimarisi) borçlu. TNGA platformu, mühendislere 3 ana alanda (tasarım, güç ünitesi ve sürüş dinamikleri) fark yaratacak yepyeni bir model üretmelerinin önünü açtı.

Toyota C-HR’nin tasarım ekibi, zorlu rekabet şartlarının bulunduğu SUV-Crossover pazarında hedef müşteri kitlesini; fark edilmek isteyen, yenilikçi, tasarıma önem veren ve aynı zamanda kaliteden ödün vermek istemeyen kesim olarak belirledi. Tasarım ile birlikte, Toyota C-HR’ın tüm dinamik özellikleri bu tanımlama sonucunda şekillendirildi.

Toyota C-HR Benzinli ve Hibrit Modelleri
Otomobil tutkunu mühendisler tarafından sürücü odaklı geliştirilen Toyota C-HR, SUV konforuyla donatılmış dinamik bir hatchback’in kıvraklığını sunuyor. Yeni Toyota C-HR ile 1.2 Benzinli Turbo motor seçeneğinin yanında Toyota’nın en gelişmiş hibrit sistemini de sunuyor. Gelişmiş 1.8 litre benzinli motor, hafif ve kompakt elektrik motoru ile uyumlu çalışarak düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlıyor.

Toyota C-HR 1,2 litrelik turbo benzinli motor 116 hp güç ve 185 nm tork üretiyor. Toyota C-HR 1.8 litrelik yeni VVT-i motorunun gücü ise 122 hp olarak veriliyor. Toyota C-HR, 1,2 litrelik turbo benzinli motor versiyonunda 100 kilometrede ortalama 5,9 litre, 1,8 litre VVT-i yeni hibrit motora sahip versiyonunda ise 100 kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip.

Toyota C-HR Tasarım Özellikleri
Toyota C-HR, konsept otomobilleri çağrıştıran modern bir görünüm sergiliyor. Toyota’nın güncel tasarım anlayışı, gergin hatlar, sportif ve modern çizgilerle Toyota C-HR’nin tasarımına yansımış durumda. Toyota C-HR boyutları itibarıyle; 4360 mm uzunluğa, 1795 mm genişliğe ve 1565 mm yüksekliğe sahip. Toyota C-HR, kapılarının tasarımı nedeniyle yan profil görünümünde iki kapılı bir spor bir Crossover-SUV görünümünde. Geniş çamurlukları, ön ve arka tamponlarda uygulanan keskin çizgiler, çamurluklara doğru uzanan farların dizaynı ve çift renkli gövde tasarımıyla Toyota C-HR oldukça dinamik ve etkileyici görünüyor.

Toyota C-HR Donanım Versiyonları ve Özellikleri
Toyota C-HR, başlangıç seviyesi olan Advance ile tüm versiyonlarında 17 inch alüminyum alaşımlı jantlar, çift bölgeli otomatik klima, 8 inch Toyota Touch 2 multimedya sistemi, geri görüş monitörü, yağmur sensörü, Cruise Control, otomatik yanan farlar, LED gündüz yanan farlar ve elektronik park freni gibi gelişmiş donanım özelliklerini sunuyor.Toyota C-HR’nin üst donanım versiyonlarında ise ek olarak ısıtmalı koltuklar, akıllı giriş sistemi, karartılmış yan ve arka camlar, yarı parçalı deri koltuklar, kolay akıllı park destek sistemi, 18 inch alüminyum alaşımlı jantlar ve çift renkli gövde gibi özellikler bulunuyor.

Toyota C-HR Garanti Koşulları
Toyota’nın tüm hibrit modelleri 3 yıl/100.000 kilometre mekanik garantisine sahip olup, hibrit aksamı ile hibrit aküsü de 5 yıl/100.000 kilometre için garanti kapsamına alınıyor. Ayrıca hibriti tercih eden Toyota kullanıcıları, garanti süresi olan 5 yılın bitiminden hemen önce 25 avro+KDV tutarındaki hibrit check-up menüsünü yaptırarak, bunu takip eden 1 yıl/15 bin kilometre boyunca hibrit aküsünü garanti altına almayı sürdürebiliyor. Kullanıcılar, bu check-up’ı her yıl yaptırarak hibritaküsünü toplamda 10 yıl boyunca garanti altına alma imkanından faydalanabiliyor.

Toyota C-HR Üretimi
Toyota Motor Avrupa Başkanı Dr. Johan van Zyl, Toyota’nın Türkiye’de üretimini gerçekleştirdiği üçüncü model olan Toyota C-HR için yatırım tutarının 450 milyon dolar olduğunu, şirketin toplam yatırım tutarının 2.3 milyar dolara yükseleceğini ve yeni yatırım ile birlikte 1000 kişinin üstünde bir ilave istihdam da gerçekleştirileceğini” belirtti. Yeni Toyota C-HR üretiminin Toyota Corolla ve Toyota Verso ile aynı hat üzerinde gerçekleştirileceğini anlatan Johan van Zyl, Toyota’nın küresel ürün grubu içinde önem arz eden Toyota C-HR modelinin Türkiye’de üretilecek olmasından dolayı Türkiye çalışanları ve yan sanayileri adına gurur duyduğunu aktardı.

Toyota’nın yeni hibrit SUV-Crossover modeli Toyota C-HR ile birlikte tüketicilerin düşük yakıt ekonomisine sahip çevre dostu araçlara yönlendirilebileceğini ifade eden Johan van Zyl, tüketicilerin artık daha fazla elektrikli ve çevre dostu araçları tercih ettiğini, bunun bir sebebinin de bu tarz araçların daha fazla sürüş keyfi vermesi olduğunu bildirdi. Değişimin süreceğini, Avrupa ve dünyada elektrikli araçlara yönelimin artacağını söyleyen Johan van Zyl, “Türk hükümetinin destekleri için de minnettarız. Yeni aracımız sadece Türkiye’de üretilecek. Başka ülkelerde üretme gibi bir düşüncemiz bulunmuyor. Üretilecek hibrit için şarj istasyonlarına ihtiyaç olmayacak. Üretim sayısı konusunda ise pazarın talebini dikkate alarak artışa gidebileceğiz” dedi.

Toyota C-HR ve Milla Jovovich
Toyota’nın yeni crossover modeli Toyota C-HR, güzel aktris ve model Milla Jovovich ile birlikte sıradışı bir etkinliğe imza attı. Türkiye’de üretilen yeni Toyota C-HR’ın tanıtımı için, Londra’daki Printworks etkinlik alanında gerçekleştirilen dünyanın ilk “Arabaya Servis” interaktif tiyatro oyununda, C-HR ile birlikte Jovovich de başroldeydi. ‘The Night That Flows’ isimli yedi sahneli interaktif bir prodüksiyonda 100 özel konuğa Berlin, Milano, Paris, Barselona ve Londra olmak üzere beş Avrupa şehrinde hayali bir gece yaşatıldı.

Milla Jovovich’in başrolünde olduğu hikaye; yeni Toyota C-HR’ın dururken bile hareket halinde görünen “akıcı” tasarımından ilham alınarak kurgulandı. Konukların sayısız sahnede farklı karakterleri canlandırdığı hikayede “mükemmel akışa” sahip hareketli bir gece yaşanması amaçlandı. İnteraktif oyunda her bir sahne, beklenmedik ve heyecan verici olaylarla doluydu. Beş Avrupa şehrine göre farklı hikayelerin yer aldığı prodüksiyonda, aracın dinamik sürüşü, çekici elmas tasarımı, sofistike kabini ve konser salonu kalitesinde ses sunan JBL ses sistemi ön plandaydı.

Toyota C-HR Hy-Power Concept
Toyota, 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Türkiye’de üretilen Toyota C-HR Hybrid’in çok daha yüksek güce sahip yeni konsepti C-HR Hy-Power konseptin tanıtımını ilk kez gerçekleştirdi.

Ayrıntılı ve güncel bilgileri Toyota Yetkili Satıcıları’ndan alabilirsiniz.

Toyota C-HR ve Milla Jovovich
Toyota Kampanyası
Toyota COROLLA
Otomobil Segmentleri
Toyota Fiyat Listesi